wmaraci reklam

bloggera yüklediğim temaların bozuk çıkması

5 Mesajlar 895 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

LuQi LuQi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 30 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
arkadaslar düzgün olduğuna emin olduğum temayı bloggera yüklediğimde böyle bozukluklarla karşılaşıyorum bunları nasıl düzeltebilirim veya kaldırabilirim?

polatdev

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

krlbhdr krlbhdr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 7 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Çok fazla temayla oynadıysan yeni tema eklesen bile bozuk olan kodlar yuzunden tema da bozuk gelıyor sana tavsiyem bı sablonu sıfırla (yedek almayı unutma)

Bloggerde şablon tasarımcısı değiştikten sonra bazı işlevlerin bir çalışıp bir çalışmaması , kendinden oluşan garip garip hatalar, widgetlerin kaldır dediğimizde bir türlü tam kalkmaması kullanıcının canını sıkabiliyor, en önemli sorunlar ise yeni tema yüklediğimizde şablonda bile bulunmayan eski temalardan kalan eklentilerin kalıntılarının büyük sorunlar oluşturması gibi problemlerdir.

Örneğin benim severek kullandığım linkwithin eklentisi birden çalışmayı durdurdu. Şablondan kaldırdım, hala bozuk şekilde çalışıyor, tamamen sildim bu seferde değişik hatalar vermeye başladı. Ziyaretçilerimizden buna benzer hatalı ama anlamsız bozulmalar yüzünden bir çok yardım et mesajı geldi. Bunların bir kısmı eklentilerin tam kalkmaması yada şablona sonradan eklenen kodların çakışması yüzünden olabiliyor. En çok rastladığım hatalar ise "şablonun temasını değiştirdim önceden çalışan gadgetler şimdi düzgün çalışmıyor yada görünmüyor" , "yazdığım yayınlar gözükmüyor, sırası karıştı , sayısı farklı çıkıyor" , " eklenti herkesde çalışıyor bende çalışmıyor", "gadgeti kaldırdım ama hala çalışıyor" , "Blogger şablon yüklenmiyor XML hatası veriyor"...
gibi hatalardı.

Kısaca sizinde şablonunuzda çözemediğiniz yada gözükmeyen bir sorun varsa şablonu resetleyebilirsiniz. Bloggerde varsayılan bir resetleme seçeneği yok ve nekadar uğraşıp eski temanızı silsenizde bazen çözüm olmayabiliyor. Bunun nedenlerinden biri bloggerin içiçe bir kaç patformda çalışması (mobil, rss, html...)

Çözüme geçmeden önce şablonunuzun ve kayıtlarınızın yedeğini mutlaka alın ! Her nekadar ben bu kodu yazıp bir çok defa test etsemde sorumluluklar tamamen kullanıcıya aitdir.

Bloggerde Şablon Yedekleme :
Şablon > Yedekle/Geri Yükle > Tam Şablonu İndir

Bloggerde Yayınları Yedekleme :
Ayarlar > Diğer > Blogu dışa aktar > Blogu indir

Şimdi çözüme geçelim :

1-) Şablon › Mobil şablon seçin > Hayır. Mobil cihazlarda masaüstü şablon göster.
Seçeneğini seçiyoruz. (işlem bitince istediğinizi tekrar ayarlayabilirsiniz)

2-) Blogger > Şablon > HTML'yi Düzenle Yolunu izleyerek Ctrl+F yardımı ile true kelimesini aratın ve ardından false olarak değişitirip kaydedin.

3-) Şablonumuzdaki bütün widgetleri kaldırıyoruz.
Yerleşim > Gadget ekle/kaldır

4-) Şablon > HTML'yi Düzenle açın
Ctrl+a ile tüm kodları şeçip hepsini silin.

5-) Aşağıdaki kodları kopyalayıp panele yapıştırın.

<data:blog.pageTitle/>

Şablonu Kaydet dedikten sonra paneli kapatın,
Bu aşamada blogunuzu görmek istediğinizde düz beyaz sayfa çıkacaktır. Merak etmeyin yayınlarınız duruyor :)

6-) Şimdi paneli tekrar açın Şablon bölümünden isterseniz varsayılan şablonlardan, isterseniz de özel bir tema yükleyebilirsiniz.

Unutmayın kullanmak istediğiniz witgetler varsa bunlarıda sonradan baştan yüklemeniz gerekmektedir.
ve bitti ....

Casus Casus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
yeni yükleyeceginiz xml dosyasını .txt olarak açıp içerisindeki tümünü kopyalayın.
Şablon> HTML'yi düzenle dedikten sonra; CTRL+A ile tümünü seçip silin, yeni kodları ekleyin
ben öyle yapıyorum bir sıkıntı olmuyor

LuQi LuQi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 30 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
dostum dediğini uyguladım sorun çözüldü. teşekkürler arkadaslar.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

polatdev polatdev Fullstack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Fullstack Developer
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 104 / 103
  • Ticaret 16, (%100)
sorun çözülmüş. pardon :/

PHP & NodeJS | HTML & CSS & Javascript & jQuery | Vue.Js | RabbitMQ | Docker | Laravel | mongoDB TypeScript | Redis

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al