wmaraci reklam

Blogumda rastgele link yönlendirme nasıl yaparım ?

2 Mesajlar 512 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Portakal21 Portakal21 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2021
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba arkadaşlar kısaca bahsedeyim,

şansımı denemek istiyorum gibi bir buton olacak, ziyaretçiler bu butona her bastığında farklı bir url adresine yönlendirilecekler. Tabiki yönlendirilecekleri url adreslerini ben belirleyeceğim ama ziyaretçiler için bu süpriz olacak. 10-15 arası farklı linke yönlendirmek istiyorum bu mümkün mü ? Blog sitesi için bunu nasıl yapabiliriz ?

(İsteğimi daha iyi açıklamak için hayattan örnek verelim, 1. ziyaretçi butona bastığında arabesk bir müziğe, başka bir ziyaretçi aynı butona bastığında pop müziğe, 3. ziyaretçi bastığında rock müziğe yönlendirsin istiyorum. :D )

wmaraci
reklam

bugraogus bugraogus <?xml version="1.0" encod Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Botuna tıkladıkça ziyaretçileri farklı konulara yönlendirecek kod var. Lakin URL leri kendiniz belirleyemezsiniz. Sadece Ziyaretçiler Rastgale Gönderi Yazısına Tıklarsa Onu başka konuya yönlendirecektir..
<script> function showLucky(root){ var feed = root.feed; var entries = feed.entry || []; var entry = feed.entry[0]; for (var j = 0; j < entry.link.length; ++j){if (entry.link[j].rel == 'alternate'){window.location = entry.link[j].href;}}} function fetchLuck(luck){ script = document.createElement('script'); script.src = '/feeds/posts/summary?start-index='+luck+'&max-results=1&alt=json-in-script&callback=showLucky'; script.type = 'text/javascript'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(script); } function feelingLucky(root){ var feed = root.feed; var total = parseInt(feed.openSearch$totalResults.$t,10); var luckyNumber = Math.floor(Math.random()*total);luckyNumber++; a = document.createElement('a'); a.href = '#random'; a.rel = luckyNumber; a.onclick = function(){fetchLuck(this.rel);}; a.innerHTML = 'Rastgele Gönderi'; document.getElementById('myLuckyPost').appendChild(a); } </script><script></script>
Javadanadam Portakal21

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al