wmaraci reklam

Genel Bakış İstatistikleri Ne kadar doğru?

7 Mesajlar 1.201 Okunma
wmaraci reklam

xLyra xLyra Göründüğü gibi değil.. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Blogger uzman hocalarım, İstatistik hakkında bir şey sormak istiyorum.

Yaklaşık 1 yıl önce falandı galiba tam olarak hatırlamıyorum şarkısözleri.blogspot.com.trtarzında bir blog açmıştım, fakat 1 veya 2 şarkı sözü yazıp yayınladıktan sonra daha kullanmadım. 2 gün önce blogun adını değiştirerek, 2 gün içerisinde 18 makale ekledim.

Soruma gelirsek, Bu istatistikler ne kadar doğru? Blog'da F5 tarzında veya hit arttırıcı gibi şeyler kullanmadım.

Genel Bakış İstatistikleri Önizleme

Ülkelere göre sayfa görünümleri / Tarayıcıya göre sayfa görünümleri

Son sorum " Blogumda Kazançlar kısmında AdSense kayıt ol butonu aktifti, 6 veya 7'nci makalemden sonra kazanç kısmına girdiğimde;
Blogunuz şu anda AdSense için uygun değil.
demeye başladı.
Blog tekrar onay sürecine mi girdi? Veya AdSense'den ban mı geldi? Sabah 18 makalemin index aldığını gördüm, kaç saat sonra tekrar denediğimde index sayısı 6-7 gibi civarlara düşmüştü :D neden böyle oldu?"

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

• Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba, bugünde bloga 11 tane makale ekledim. Görüntülenme sayılarının 3 günlük bloga göre fazla olduğunu düşünen bir ben miyim? :D Bu işte bi terslik var bakalım hayırlısı..

Bugünün istatistikleri

Genel bakış istatistikleri

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Sayfa görüntülenme sayısı tekil hiti temsil etmiyor. Bir kişinin birden fazla sayfa gezinilerinin herbirisini not ediyor. Aynı zamanda senin de site içerisinde yaptığın gezintiler, makale kontrolleri gibi verileride alıyor. En sağlıksını Google Analytics kullanman.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Phantaso Merhaba, hocam. Kendi IP adresimi tekil hit olarak algılamasını kapatmıştım. Google Analytics'e gerek duymamıştım, Blogger'in istatistikler bölümü var diye.

wmaraci

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Sayıyor hocam maalesef. Eğer çok fazla dolaşım yapıyorsanız büyük ihtimal o verilerin bir kısmı size aittir.

• Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Phantaso Hocam, pek dolaşım yaptığım söylenemez, sadece blogger.com admin paneli açık. Makaleyi ekledikten sonra tema ile uyumu nasıl diye bakıp çıkıyorum siteden. İşin garip tarafı şu "bende sizin gibi düşündüm, birçok hit sayası bana mı ait diye? Ya da Google daha çok içerik eklemem için beni hit konusunda yanıltıyor mu? Sonra bi baktım yorumlar gelmeye başlamış,yorumlarda reklam verilmeye başlamış.. Dedim ne oluyor? :D Birde 2014 yıllarının sonunda aynı E-Posta adresi ile açmış olduğum bir tane blogger sitesi vardı. Teknoloji,Bilgisayar,Donanım,Mobil,Oyun,Global Haber(Teknoloji) Sosyal Medya tarzında ele almış olduğum konuların toplam makale sayısı 250 falandı fakat, adsense geliri daha doğrusu bloggerden adsense kayıt ol seçeneği aktif olmadığı için bırakmak zorunda kaldım. 2017'in ortalarında bi bakayım içeriklerde artış var mı? AdSense geliri aktif olmuş mu? Diye baktım içeriklerde artış var gelir yok... Bende sinirlenip sildim."

Silmiş olduğum blogun makalelerinin toplam görüntülenme sayısı 600K'idi(Bende blogger'in yalancısıyım.) Acaba diyorum şuan ki açmış olduğum bloga gelen hit, eski blogumun hiti sayesinde mi bu kadar fazla? Bu seferde bu soruma ne alaka diyorum? :D

kisabiara kisabiara Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 33 / 60
  • Ticaret 15, (%93)
xLyra link alabilir miyim?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al