wmaraci reklam

TR uzantı sorunsalı

3 Mesajlar 803 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MissBlogger MissBlogger WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek öğrenci -
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 34 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
merhaba,

Bir şey sormak istiyorum. Blogum blogspot uzantısına sahip. Site analizi yaptığımda alexa değerleri ve backlink değerleri TR de farklı .com uzantısında farklı çıkıyor. TR uzantısını kod ayarlarından kaldırma şansımız varmış, sizce kaldırmalı mıyım?

tr uzantısının 7 backlinki var .com ise 9 fakat şöyle de bir sorun var tr alexa türkiye dünya değeri çıkarken .com'un bu değerleri yok.

Açıkçası tr olsun istemiyorum ne kadar kısa o kadar iyi bana göre. Ama tr'yi kaldırırsam alexa değerleri ve google indexi normale döner mi? öyle bir durumda ne kadar süre sonra alexa değerim hesaplanır sizce ve google index'im yükselir?

Hiç bilmediğim konular olduğundan yardım edebileceğinizi düşündüğüm için size soruyorum.

...
wmaraci
reklam

UyuzWeb UyuzWeb Yardımsever Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Aircraft Powerplant
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 988
  • Beğeniler 40 / 200
  • Ticaret 24, (%100)
Bence hiç elleme. Eğer blogger a en başından beri blogspot.com.tr uzantısı ile başladıysanız bu şekilde devam etmelisiniz ancak blogspot.com ile başladınız ve güncelleme ile sitenizin uzantısı blogspot.com.tr olduysa o zaman zaten her şey mahvolmuş demektir. Bu şekilde sitesinin değerini kaybeden şahıs oranı fazla olarak biliyorum.
MissBlogger

kişi bu mesajı beğendi.

Geri dönüş için mesajı alıntılayın.

MissBlogger MissBlogger WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek öğrenci -
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 34 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

UyuzWeb adlı üyeden alıntı

Bence hiç elleme. Eğer blogger a en başından beri blogspot.com.tr uzantısı ile başladıysanız bu şekilde devam etmelisiniz ancak blogspot.com ile başladınız ve güncelleme ile sitenizin uzantısı blogspot.com.tr olduysa o zaman zaten her şey mahvolmuş demektir. Bu şekilde sitesinin değerini kaybeden şahıs oranı fazla olarak biliyorum.

Dediğiniz gibi tr ile başladım. O halde ellememek ve böyle devam etmek daha mantıklı. Teşekkür ederim.

...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al