MİSAFİR YAZARIM
OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Misafir Yazarlık; herhangi bir blog için misafir blogcu olmak için yazı yazma işlemine diyoruz. Ben de bu kapsamda blogumu hem güncel tutmak adına, hem de siz değerli okuyucu ve blogger dostlarımla hoş bir blog ağı kurabilme maksatlı olarak bloguma misafir yazar kabul ediyorum.

Peki Nedir Misafir Yazarlığın Yararları

- Bir kere kesinlikle ziyaretçi trafiğinizde artış olacağı aşikar.

- Ziyaretçi trafiğinizdeki artışa paralel olarak okuyucu sayınızda hatırı sayılır çoğalmalar gözlemleyeceksiniz.

- Okuyucu kitlenizin artışı, sizi insanlar arasında tanınır bir birey yapacaktır. Okuyucularınıza ve diğer insanlara kendinizi tanıtabilmenize olanak doğmuş olacaktır.

- İnsanlar arasında tanınan biri olmanız, size yeni takipçiler kazandıracağı muhakkaktır.

- Başta Alexa olmak üzere çeşitli sitelerde sizi üst sıralara taşıyacak olan backlinkleri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Ne Tür Konularda Yazabilirsiniz

Blogumun ismini koyarken (Çerezlerim) aklımdaki düşünce, tek bir noktaya değil de birçok noktaya birlikte parmak basabilmekti. Gerçekten zor ve sıkıntılı bir süreç olduğunu, pek tasvip edilmediğini biliyor olsam da denemek istedim ve şimdiye kadar bir sıkıntı yaşadığımı düşünmüyorum, aksine başarı merdivenlerini adım adım ilerlemeye devam ediyorum.

Buradan yola çıkacak olursam, blogumda başta blogculuk ve teknoloji konuları ağırlıklı yazıyor olsam da;

- Yaşamdan çeşitli kesitleri sunan,

- Kişisel her türlü deneyim, tecrübe ve düşüncelerimi paylaşabildiğim

bir blog ile karşınızda olmaya çalışıyorum. Sizler de bu tür konularda hazırladığınız yazılarınızla blogumda misafir yazar olarak bulunabilirsiniz.

Misafir Yazılarınızda Nelere Dikkat Edebilirsiniz

Takdir edersiniz ki her blogger, kendi blogunda yer alan içeriklerin blogculuk kurallarına uygun olmasını arzu eder. Ben de bu amaçla misafir yazılarınızda yer almasını istediğim bir kaç hususu arz ediyorum:

- Yazınız tamamen size özgün olmalı ve başka herhangi bir blogda, sitede vs. herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalı,
- Yazınızın kalitesi açısından önemli parametrelerden biri olarak en az 200 kelimeden oluşmalı,
- Yazınızı misafir yazı kapsamında bana devrettikten sonra tüm kullanım hakları bana geçtiğinden, Çerezlerim' den başka hiçbir yerde (kendi blogunuz dahil) yayınlamamalısınız.
- Yazılarınıza satış ortaklığı linklerinizi yerleştirmemenizi rica ediyorum.
- Yazılarınızı tanıtım veya reklam amaçlı yazmamalısınız.
- Yazılarınızı itina ile, düzgün bir Türkçe kullanılarak ve imla hataları içermeyecek şekilde yazmalısınız.
- Yazılarınızda en az 1 adet görsel kaynak muhakkak bulunmalı.
- Yazılarınız içerisinde blogunuza özel konu ile alakalı en fazla 3 adet link verebilirsiniz.

Yazar Hakkında;

Yazar Hakkında kısmı için, en fazla 50 kelimeden oluşan, 1 adet blogunuza ve 1 adet de sosyal medya hesaplarınızdan herhangi birine birer link verdiğiniz, isteğinize özel olarak 1 adet 50x50 px boyutlarında bir profil fotoğrafı ekleyebileceğiniz bir bölüm oluşturabilirsiniz.

Misafir Yazılarınızı Nasıl Gönderebilirsiniz

Bahsi geçen kurallara uymanız neticesinde hazırlamış olduğunuz misafir yazılarınızı ister word formatında, isterseniz de yazının kendisini mail ile muhammedsis55@gmail.com mail adresime gönderebilirsiniz.

Yazılarınızı gönderdiğiniz andan itibaren gördüğüm an derhal blogumda misafir yazı kapsamında yayına alırım.
Sizden tek beklentim, yazılarınızı yayınlamama müteakip lütfen takip ederek yapılan yorumlara cevap vermenizdir. Teşekkür ederim.
Son bir hatırlatma olarak, blogunu severek takip ettiğim Vural Egemen Sarıgöz beyin çok beğendiğim bir sözünü paylaşmak istiyorum kendisinin affına sığınarak;

Kendi blogunda yazı yayınlamak gol ise, başka bir blogda misafir yazar olarak yazı yayınlamak asisttir.

Teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Kaynak: http://www.cerezlerim.com/p/misafir-yazarlk.html