wmaraci reklam

Android Telefonumun Şarjı Neden Bu Kadar Çabuk Bitiyor

4 Mesajlar 1.054 Okunma
smmexpress

cerezlerim cerezlerim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 116 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Nedense son zamanlarda telefonumda dilediğim kadar vakit geçirememeye başladım. Sebebi ise oldukça basit; şarj sorunu. Akıllı telefonum neredeyse ışık hızında şarj tüketiyor. Hele bir de internet amaçlı wireless yahut mobil ağ açıksa var ya, sormaya dur!! Gerekmedikçe açık bulundurmamaya çalışıyorum sırf bu yüzden.

Gereken Testleri Uyguladım

Ben de telefonumu incelemeye almaya karar verdim. Cihazı rootladım ve içerisine yazılım ve donanımsal programlar yükleyip, birtakım testlerden geçirdim. Test neticesinde; müzik dinlerken yaklaşık bir saatte %10 azalan şarj seviyesi, internet açıkken aynı azalış ölçütüne göre 10 dakikaya kadar inebilmektedir.

İnternetin, şarjı su gibi akıp tükettiği aşikar arkadaşlar. Ancak internet odaklı hangi uygulamalar daha fazla bir şarj eksilmesine neden olabilmektedir ki ? Telefonumda facebook'dan tutun da whatsapp'a kadar, email, gmail'den tutun da Tapatalk'a kadar daha bir çok uygulama mevcut. Bu programlar sürekli güncelleme işlemlerini gerektirmelerinden ötürü işlemciyi oldukça yorabilmektedir. Tabi ki program sayısı da arttıkça, cihaz da iyiden iyiye kendini zorlamaktadır. Malumunuzdur ki de internet açık olduğu müddetçe bu uygulamalar telefonlarımızı sorgulama yaptırabilmekte, güncelleme sıklığından dolayı da fazlasıyla şarj yiyor.

Gereksiz Uygulamaları Sonlandırmalıyız

Tüm bunların haricinde extra olarak açık kalan programlar ve özellikler de mevcut. Örneğin; wifi uyku ilkesi açık değilse, wifi kapandığında dahi açık kalabilecek ve şarj yemeye devam edebilecektir. Otomatik döndürmeyi aktif olarak kullanmadığımız halde dahi, açık kalması veya ekran parlaklığının gereksiz bir şekilde son seviyelerde gezinmesi şarj tüketiminizi oldukça hızlandıracaktır.

Ram Temizliği Açık Olan Uygulamaları Kaldırmaya Yönelik Olmalı

Telefonlarımızda ram temizleme işlemini, telefonlarımız fazlasıyla yavaşlamaya başladığında açık olan uygulamaları sonlandırma adına kullanmalıyız. Ram temizleme programlarına (task killer, ram booster vs.) asla yönelmeyin. Bu tür programlar açık olan uygulamaları sonlandırır ancak sistem, bu işlemlere müteakip sonlandırılan program ve uygulamaları yeniden başlatır. Neticesinde sistemi gereksiz bir şekilde yormaktadır.

Önceki kısımda belirttiğim facebook olsun, twitter, viber vs program ve uygulamalarından gereksiz olanları eleme yöntemine gidebilmeliyiz. Wireless (wifi) veya mobil ağı gerekmedikçe ve kullanmadığımız zamanlarda kapatarak şarj sorununa bir nebze çare olabilmeliyiz.

Kaynak: http://www.cerezlerim.com/2014/03/android-telefonumun-sarj-neden-bu-kadar.html

İyi Çalışmalar..

Birkaç ufak hatırlatma daha..Tüm akılli telefonların hızlı şarj tüketimine maruz kaldığı bilinen bir gerçek.. Bu yüzden sizin de bildiğiniz gibi geniş yüzeyli bataryaya sahip telefonları tercih edebiliriz.. Bu bizim için daha olumlu sonuçlar doğuracaktır..

wmaraci
reklam

BRHMCR BRHMCR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 0 / 216
  • Ticaret 3, (%100)
dandik bi androidiniz varsa ornegin galaxy gio, ace, young gibi hemen atin cope sarj dayanmaz. ustune para koy saglam bataryasi olan bir android al ornegin note2 gibi..

paran yoksa alma telefon kardesim dokunmatik olunca otucek mi

zamaninda milletten gorduk heveslendik aldik ilk 3ay gozum gibi baktim simdi ne olursa olsun :)

senin yaziya gelirse eksik yazmissin telefonun kullanim amacina gore degisir eger sadece muzik dinleyip internete giriyorsan rom degistir. cok saglam romlar var 2 gun dayaniyor.

muzo06 muzo06 Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 85 / 44
  • Ticaret 8, (%100)
aynen kullanıma göre rom değiştir
cerezlerim

kişi bu mesajı beğendi.

Esenlikle Kalın..

cerezlerim cerezlerim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 116 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

muzo06 adlı üyeden alıntı

aynen kullanıma göre rom değiştir

BRHMCR adlı üyeden alıntı

dandik bi androidiniz varsa ornegin galaxy gio, ace, young gibi hemen atin cope sarj dayanmaz. ustune para koy saglam bataryasi olan bir android al ornegin note2 gibi..

paran yoksa alma telefon kardesim dokunmatik olunca otucek mi

zamaninda milletten gorduk heveslendik aldik ilk 3ay gozum gibi baktim simdi ne olursa olsun :)

senin yaziya gelirse eksik yazmissin telefonun kullanim amacina gore degisir eger sadece muzik dinleyip internete giriyorsan rom degistir. cok saglam romlar var 2 gun dayaniyor.

Tesekurler dostum eleştirin için..Ben de note 2 almayi düşünüyorum..

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al