wmaraci reklam

Apple iPhone Garanti

9 Mesajlar 1.037 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
iPhone 5S kullanıcısıyım. Cihazımı ilk aldığım günlerde salladığımda içerisinde sanki kırık bir şey varmış gibi ses geliyordu. Kullanmama engel değil diye hiç bir yere başvurmadım. Touch ID parmak izimi sürekli geçersiz sayıyordu, bunun için de birşey yapmadım. Telefon kapasitesi 16 gb ve hafıza dolu olunca ister istemez yavaşlama problemi oluyordu, telefonda artık müzik dışında hiç bir veriyi tutmayıp hafızayı boş bırakmaya çalıştım ve sonuçta buna da sesimi çıkarmadım. Ama geçtiğimiz günlerde artık gerçekten sinirlendirdi beni telefon. Durduğu yerde sürekli uyku butonuna basılmış gibi ekranı açılıyordu, ekran açıkken birden kapanıyordu, yine durduğu yerde sanki uyku tuşuna uzun basılmış gibi ekranda telefonu kapatma butonu beliriyordu yine tüm bunlar yetmezmiş gibi home tuşu da sıkça tutukluk yaptı ve iyice sinirim bozuldu.

Cihazımın garantisini sorguladığımda:
Ürününüz Apple'ın Sınırlı Garantisi çerçevesinde uygun donanım onarımları ve servis kapsamındadır.
Tahmini Son Kullanma Tarihi: 3 Şubat 2018

diyordu. Ben de cihazımı burdaki herhangi bir servis aracılığı ile apple store'da garantiye göndermeyi düşündüm. Uyku tuşu ve home tuşuyla ilgili sıkıntım kendiliğinden düzeldi ama bu görmezden gelmeme neden olamaz ilerleyen zamanlarda tekrarlayabilir sonuçta. Sizce garanti swap cihaz gönderir mi? Ciddi sorunlar yaşamaya başladım ayrıca cihaz dikkatli kullanmama karşın 1-2 kez yere hafif düşünce kozmetik açıdan da kötü bir görünüm aldı ve açıkçası onarılmış bir cihaz değil de sıfır bir cihaz daha çok işime gelir.

Sizce garanti sıfır mı gönderir?

Bir de swap cihazların garanti süresi de 2 yıl mı oluyor yoksa eski cihazın garantisi mi sürüyor?

Ayrıca birisi "eğer cihazın yanında şarj aletini verirsen swap cihaz yanında sıfır şarj aleti de gönderiliyor" demişti. Doğruluk payı nedir?

.
wmaraci
reklam

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Garantiye verirseniz Sıfır cihaz ile değişimi yapılır. Tamir ile pek uğraşmıyorlar, bekletmeden yenisini veriyorlar. Tabii garanti koşullarına uyuyor ise, pürüzlük çıkaracaklarını düşünmüyorum. :)

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Onur hafta içi gideyim o zaman değişir umarım ya

.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
ayrıca cihaz dikkatli kullanmama karşın 1-2 kez yere hafif düşünce

hocam iphone larin içinde su,düşürme vs gibi etkenlerden dolayı aktif olan sensörler var. bu sensörler aktif olduysa kullanıcı hatası diyorlar

aktif değilse yenisi gelir

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
cthax hocam dürüst olmak gerekirse içine su falan da kaçırdım zamanında. ama sallayınca içinden ses gelme olayı cihaz kutudan çıktığındandır var sanırsam. ayrıca sırf 1-2 kez yere düştü falan diye bunca sorunu görmezden gelecek bi garanti hizmeti olamaz heralde ya.

.

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
Bende 5s kullanıyorum, 2 defa gidip telefonun sıfırını alıp geri döndüm. Hiç sıkıntı çıkartmadılar anında yeni cihazı verdiler.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

cthax hocam dürüst olmak gerekirse içine su falan da kaçırdım zamanında. ama sallayınca içinden ses gelme olayı cihaz kutudan çıktığındandır var sanırsam. ayrıca sırf 1-2 kez yere düştü falan diye bunca sorunu görmezden gelecek bi garanti hizmeti olamaz heralde ya.

Hocam te iphone 3 ten beri (şuan 6plus) kullanan bşri olarak ilk defa 5 i servise vermek istedim (apple sağlam yapıyor cihazlarımın hhiçbirine birşey olmadı)
Ben ekran için verdim fakat içine su da kaçmıştı hemen anladılar dediler kullanıcı hatası.
İnşallah sizde sorun çıkmaz ,keşke ilk etapta verseydiniz hemen

byhell byhell Seçimini iyi yap! Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 824
  • Beğeniler 16 / 140
  • Ticaret 64, (%100)
Bende 5S kullanıcısıyım Kesinlikle SWAP olarak değerlendirilir. Hatta bir arkadaşım 5S inde sorun yaşamıştı 0 ları üretimden kalktığı için İphone 6 yollamışlardı bu da bir şans mı oda ayrı konu :)

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
byhell çok güzelmiş ya :D

Ek Olarak: Cihaz salı günü garantiye gönderildi ve dün 18:30'da cihazınız hazırdır diye mesaj geldi. Bugün gidip aldım sıfır cihazı. Şarj aletini sıkıntı bulunmadı diye geri vermişler.

.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al