wmaraci reklam

Discovery'lerin şarj soketinin bozulmasının nedenleri ?

14 Mesajlar 3.788 Okunma
wmaraci reklam

night33 night33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Üniversite ogrencısı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 10 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Discovery'lerin şarj soketinin bozulmasının nedenleri ?
Discovery kullananların neredeyse üçte biri şarj soketi arızalarından şikayetçi. Ben de 16 GB'lık ürünümü 2 hafta önce aldım ve bu konulardan dolayı telefonu şarj ederken çok hassas davranıyorum. Ben de bu sorunun neden kaynaklandığıyla alakalı ufak bir test yaptım.
Testte Discovery'nin şarj aletiyle uyumlu olan Samsung şarj aleti, Tomtom navigasyon şarj cihazı ve klasik General Mobile'ın şarj aletini kullandım. Şimdi size bu üç aletin şarj girişindeki yorumlarımı yazacağım.

1)General Mobile Şarj Aleti : İki parçadan oluşan klasik şarj aleti, şarj girişine girerken zorlanıyor. Şarj ederken girişini doğru tutturmanız gerekiyor. Ayrıca giriş yerinin kenarları diğer şarj aletlerine göre biraz daha yuvarlak hatlı gidiyor. Tahminimce bundan dolayı soket zorlanıyor ve birkaç şarjdan sonra bozuluyor.

2) Samsung Şarj Aleti : Samsung'un şarj aleti hiç beklemediğim şekilde telefona çok yumuşak bir şekilde giriyor. Köşelerini karşılaştırdığımda telefon girişinin kenarları normal şarj aletine göre biraz daha yamuk gidiyor. Ben Samsung'un şarj aletinin, telefonun kendi şarjına göre daha stabil olduğunu düşünüyorum.

3) Tomtom Navigasyon Şarjı : Bu şarjın uyduğunu arabada tesadüfen anladım. Navigasyonun şarj aletinin girişi Samsung ile birebir aynı ve hiç zorlanmadan giriyor. Ayrıca kutunun içinden araç şarjı çıkmadığı için arabada navigasyonun şarjını kullanabiliyorum.

Sonuç olarak; General Mobile'ın şarj aleti hatalı üretilmiş gibi görünüyor. Tahminimce soketin çabuk bozulmasının sebebi ise, şarj aletinin köşesinin telefon girişiyle uyumlu olmaması sebebiyle zorlanması ve deforme olması. Şimdilik bir süre Samsung'un şarj aletini kullanmak, şarj soketinin ömrünün biraz degiştiriyor.

Kaynak:http://www.ceptelefonun.com/discoverylerin-sarj-soketinin-bozulmasinin-nedenleri/

wmaraci
reklam

ozibu51 ozibu51 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci-Serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 9 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Kardeş bende 16gb siyah kullanicisiyim teli aldigim 2 haftasi şarj soketi içinde.kaldi 1ay garantide bekledim tavsiyem GM alan herkes bir kere şarj aletinin kablosundan kurtulsun onun yerine Samsung kablosunu kullana bilirsiniz ben şahsen öyle yaptim

• Üyelik 24.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 10 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Dogrudur kardeşim bende samsung Kablosunu denedim Oldu :)

CETINKAYAM CETINKAYAM Akupunktu Freze :D Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek swp
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 116 / 60
  • Ticaret 0, (%0)
düzeltme...
night33

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 10 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

CETINKAYA adlı üyeden alıntı

Paylaşım için teşekkürler yararlı bilgiler :)

Tesekkür ederim.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Her zaman kaliteli bir soket ve şarj aleti kullanmak iyi bir fikirdir. Ancak bazı soketlerin konnektörlerle ilişkisi pek iyi olmayabiliyor. Tamamen temas etmeyen ya da tam oturmayan şarj cihazları gerek adaptör kısmının gerek konnektör kısmının ısınmasına ve bu ısı da soketin mimari yapısının bozulmasına yol açabilir. Bataryanın ve telefonun da bu süreçte normalden fazla ısınabiliyor olması da bir diğer durum.
night33

kişi bu mesajı beğendi.

FatihSOGUT FatihSOGUT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 24 / 28
  • Ticaret 7, (%71)
Be de 16 GB lık sıyah discovery var yaklaşış 6 ay oldu alalı şarj soketi ile ilgili şimdiye kadar hiçbir sorun çıkmadı, bir iki kere şarj aletimi evde unuttuğum zaman arkadaşın samsung şarj aleti ile şarj etmeye calıştığımda %50 ye varan performans kaybı gördüm samsung neredeyse hiç şarj etmiyordu telefonu ben benim şarj aletimle 1 saatte fullerken samsungla 4 saat beklediğim oluyordu

dijitalblog dijitalblog dijitalblog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Ben aldığım ilk günden beri Samsungun orjinal şarj aletini kullanıyorum ancak geçen hafta itibariyle benimki de bozuldu. Üstelik şarjdayken fazla oynamadığım halde. Belki diğerleri kadar hemen gitmedi ama sonuç olarak kendisinde de arıza var ve elinde sonunda bozuluyor. Bundan önce 4+5 olmak üzere iki tane samsung telefon kullandım. Biri e200 diğeri de ilk çıkan androidli klavyeli telefonuydu. İkisinde de ne şarjda ne de başka yerlerinde arıza yoktu. O kadar kullanmama rağmen sıfır gibi sattım ancak bunda 8 ayda cortladı. Bir de kabul etmiyorlar hatalı üretim olduğunu. Kullanıcı hatası deyip para istiyorlar.

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

Fatih SÖĞÜT adlı üyeden alıntı

Be de 16 GB lık sıyah discovery var yaklaşış 6 ay oldu alalı şarj soketi ile ilgili şimdiye kadar hiçbir sorun çıkmadı, bir iki kere şarj aletimi evde unuttuğum zaman arkadaşın samsung şarj aleti ile şarj etmeye calıştığımda %50 ye varan performans kaybı gördüm samsung neredeyse hiç şarj etmiyordu telefonu ben benim şarj aletimle 1 saatte fullerken samsungla 4 saat beklediğim oluyordu

O'da arkadaşınızdaki şarj cihazından kaynaklanmıştır.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Ayrica android guncellemesi yalan oldu bizim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al