wmaraci reklam
lidertakipci

Ebay veya Aliexpress kanalıyla Uzak Doğu’dan telefon sipariş etme

22 Mesajlar 4.227 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

jenerik jenerik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi uzak doğu ülkelerinden telefon almak istiyorum.
Alacağım telefon Türkiye’de maalesef yok.
Herhangi bir sorun yaşamadan problemle karşılaşmadan gümrüğe kargoya takılmadan nasıl telefon alabilirim? En güncel yol nedir?

Affınıza sığınarak tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum.

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Yurt dışı alışveriş sitelerinden aldığınız telefon hiçbir şekilde gümrükten geçmez. Geçtiği çok nadirdir. Ama istisnalar kaideyi bozmaz. :) Yurt dışında tanıdık biri varsa onun aracılığıyla alabilirsiniz ancak. Ben de Xiaomi MI4 almak istiyorum ama alamıyorum bu yüzden.
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

omerenes omerenes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 93 / 127
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam o iş.Bildiğim kadarıyla zor ben bile 5-10$ lık ürün sipariş ettim 1 ayda gelmesi gerekirken 4-5 ayda geldi gümrükte takıldığından ama bildiğin kadarıyla ürünü satan kişiyle konuşup kargo paketine daha düsük fiyat yazdırıp Türkiye'ye sokabiliyorsunuz galiba.Gümrük sınırı 75$ olmalıydı.
ragon

kişi bu mesajı beğendi.

Allah hep güzel insanlar çıkarsın karşımıza.

• Üyelik 15.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

Yurt dışı alışveriş sitelerinden aldığınız telefon hiçbir şekilde gümrükten geçmez. Geçtiği çok nadirdir. Ama istisnalar kaideyi bozmaz. :) Yurt dışında tanıdık biri varsa onun aracılığıyla alabilirsiniz ancak. Ben de Xiaomi MI4 almak istiyorum ama alamıyorum bu yüzden.

Ulaşamadığım bir tanıdığım peş peşe 4 telefon alınca mutlaka bir yolu vardır diye düşündüm. Sanırım telefon parça parça geliyor ama net bilmiyorum. Kafaları karıştırmak istemem. İllaki bir yöntem vardır diye düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

jenerik adlı üyeden alıntı

Ulaşamadığım bir tanıdığım peş peşe 4 telefon alınca mutlaka bir yolu vardır diye düşündüm. Sanırım telefon parça parça geliyor ama net bilmiyorum. Kafaları karıştırmak istemem. İllaki bir yöntem vardır diye düşünüyorum.

Evet hocam, parça parça yolluyorlar. Bu şekilde isterseniz satıcı ile konuşmanız lazım. Ama yine de sıkıntılı.

bylacoste bylacoste Lacoste'sal Üye Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Ben Aliexpress'den saat aldım ama sim kartlı saat bildiğin telefon. Android işletim sistemi vardı. Aldım kayıt ettirmedim 60 gün sonra kapanıcak. Çin'den aldım 22 günde geldi. Yani telefon girer mi bilmiyorum ama saat simli olmasına rağmen girdi sanırım gümrük sadece dışardan bi bakıyorlar.

bayiol [.net] satılıktır - pm atın

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)
Şöyle bir mantık var internette ve kullanıcıların Aklında, "Sim kart girişi olan" hiçbir cihaz TR'ye girmez, gümrükten geçmez şeklinde.
O şekilde bir durum yok. %100 geçmez diye de bişey yok. Gümrükten geçirdiğimiz çok cihaz oldu. Hiçbirinde problem çıkmadı.
Kendim İMEİ'sini attım, kullanıyorum. Önemli olan, aldığınız satıcının ilgili olması, paketi küçük tutmak, fiyatı 65Euro düşük göstermek.
Bunlar gümrükten geçmesi için, yeterli sebepler, ancak, Gümrük memuru eğer işini iyi yapıyorsa, açıp bakıcaktır. İstisnalar mevcuttur yani.
jenerik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

GBMedya adlı üyeden alıntı

Şöyle bir mantık var internette ve kullanıcıların Aklında, "Sim kart girişi olan" hiçbir cihaz TR'ye girmez, gümrükten geçmez şeklinde.
O şekilde bir durum yok. %100 geçmez diye de bişey yok. Gümrükten geçirdiğimiz çok cihaz oldu. Hiçbirinde problem çıkmadı.
Kendim İMEİ'sini attım, kullanıyorum. Önemli olan, aldığınız satıcının ilgili olması, paketi küçük tutmak, fiyatı 65Euro düşük göstermek.
Bunlar gümrükten geçmesi için, yeterli sebepler, ancak, Gümrük memuru eğer işini iyi yapıyorsa, açıp bakıcaktır. İstisnalar mevcuttur yani.

Tüm paketleri açıp bakıyorlar sanırım?

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)

jenerik adlı üyeden alıntı

Tüm paketleri açıp bakıyorlar sanırım?

İşini iyi yapıyorsa, Paket ağırlığı çok, boyutu yüksek ve Fiyat olarak da 75 Euro'nun altında etiket yapıştırıldıysa çok dikkat ederler.
Bu tarz ürünleri genelde hemen açıp bakarlar. Ancak hafif, boyut olarak küçük fiyatı da ucuz ürünlerde sıkıntı yok.
Ayrıca, "gümrük kıymeti gönderim başına toplam 75 Avro’yu geçmeyen eşya önemli değeri olmayan eşya olarak kabul
edilmekte ve muafiyet tanınmaktadır." Yani 75 Avro altındaki telefon da olsa, bilgisayar da olsa, muafiyet tanınabiliniyor.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
İstisnalar kaideyi bozmaz arkadaşlar. Telefonlar mevzuata göre gümrüğe gelir geri gönderilir. Boş yere paranızdan olmayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al