wmaraci reklam

Koreli Samsung mu? Çılgın Kovboy Iphone mi?

12 Mesajlar 3.240 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
F/P oranı hangisinin iyiyse o. Her gün teknolojide çığır açan şeyler oluyor Dünya'da o yüzden en iyisini almak ya da uzun süre kullanmak maksadıyla almak bana çok gerçekçi gelmiyor artık. Huawei P10 Plus kullanıyordum, çıktığı döneme göre fiyatı çok uygundu ve 3,5 yıl boyunca tık demeden çalıştı. Halen çalışıyor ancak artık desteklenmiyor ve sürüm olarak çok geride kaldığı için Redmi Note 8 Pro'ya geçtim. Ne kadar gideceğine, ne kadar kaldırabileceğine bakıp tekrar değiştireceğim. Ne yazık ki devir kapitalizmin devri, ne yazık ki tüketim devri. Bundan dolayı hangisi ihtiyaçlara karşılık veriyorsa (kısa dönemde de olsa) ona yönelmek mantıklısı.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Tam 3 yıldır Iphone 7 kullanıyorum ve aldığım ilk iphone modeliydi. Yaptığım işleri çok ciddi ölçüde kolaylaştırıyor. İçerisinde ne kadar veri taşırsanız taşıyın takır takır çalışıyor. Cihazlar arası senkronizasyonu mükemmel bir ürün.

Daha önce Samsung ve Sony marka akıllı telefonlar kullandım. Samsung ortalama şekilde iyi kötü işimi görüyordu. İyi kötü deme sebebim uygulamadan atma, yavaşlama, donma gibi sorunlar iphone’a kıyasla çok daha fazla oluyordu. Ve tabiki çok daha yavaştı. Sony kpnusuna girmek dahi istemem, yeni sürümleri belki daha iyidir hatta düzelmiştir ama bundan 4 yıl önceki Sony’nin ürettiği telefonlar gerçekten lanet ettirmişti bana. Android üreticileri Iphone’a kıyasla müşterisini daha fazla aldatan firmalar.

Ocak ayında Iphone 7 bataryasını yeni değiştirdim. Eğer çalışma anlamında sorun yaşatmazsa mümkünse 3-4 yıl daha kullanmak isterim. Açıkcası yeni iphone modellerindeki özellikler beni cezbetmiyor o yüzden hiçbir zaman üst modele geçme ihtiyacı hissetmedim. Zaten kur sebebiyle bir telefona işimi çok iyi görse bile minimum 8-9 bin TL ödemek istemem.

Yalnız Iphone’da da lanet ettiren bir durum var onu da pas geçmek olmaz; batarya ömrü. Yeni 11 modeli ile birlikte bunu da düzelttiler deniliyor ama bizzat görmeden inanmam :)

İphone 7 den, iphone 11 geçiş yaptım, telefonu kasımdan beri kullanıyom apple arcadede aldım sabah akşam oyun oynuyorum. pil revizyonu %96 ya bugün düştü

Apple watch + airpod pro direk telefona bağlı iphone 11 buna rağmen 9 saat pil ömrü sunuyor. Dipnot olarak ileteyim :)
sworks mertcanyildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al