wmaraci reklam

Limon1.com Cep telefonu alan var mı?

3 Mesajlar 2.828 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Atomel Atomel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** O**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar.aranızda daha önce limon1.com dan cep telefonu alan yada ödeme sisteminin nasil işlediğini bilen var mı?güvenilir mi?

wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Ben telefon almadım ve yerinizde olsam asla almazdım. Muhtemelen Haziran ayında faaliyete başlamışlar. Yalnızca Ankara iline gidebilecek kişilere satış yapıyorlar. Bunun haricinde başvuru sonrasında, bankaya adınıza kredi için müracaatta bulunduklarını ve onay verildiği takdirde telefonu teslim ettiklerini belirtmişler. Tahminimce, cep telefonunun yerine başka bir şey göndermeyeceklerini düşünüyorum fakat bu tür yöntemler ile alışveriş bana göre sakıncalı. Elbette insanlar kredi kartından ve bankalardan bıkmışlar. Fakat, kazandırmayan hiçbir sistem bu tür satış yapmaz.

Eskiden Ankara ilinde iken, iki arkadaş birbirimize kefil olmuş ve cep telefonu almıştık. Ben ödemelerimi düzenli yaptım fakat sözde arkadaşım (bir yıl boyunca yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi.) ödemeleri yapmadı. Bana icra geldi. Gerçi daha sonra devlet memuru olduğu için icra ile paramı geriye aldım fakat kredi kartı kullanımına yüksek bir meblağ ile başlamış oldum. O gün bu gündür kredi kartı borcu öder dururum :). Ayrıca aldığım telefonlar piyasanın iki katı fiyatına idi. Turkcell, Vodafone, Avea'da aynı taktiği uyguluyor görüyorsun.

Bana kalırsa, buradan alışveriş yapacağına git cep telefonu operatörlerinden faturalı al. Ama emin ol bir süre sonra, 24 ay boyunca bunu ödemek insanın öyle zoruna gidiyor ki, aldığınıza alacağınıza pişman oluyorsunuz. Bu nedenle benim gibi yapın 60 TL'lik telefon alın ve kullanın. Her ay kenara 50 TL veya bazı aylar daha fazla atın ve biriktirin. Bir yıl sonra emin olun elinizde 500 TL'yi geçen miktarda para olur.

Apple Iphone 4 - 8gb için peşin 980,00 TL demişler. 12 ayda 93,50 TL taksitle 1.122,00 TL'ye, 24 ayda 50,92 TL taksitle 1.222,08 TL'ye, 36 ayda 36,86 TL taksitle 1.326,96 TL'ye geliyor. Fiyatlar taksite oranla fahiş gözükmeyebilir fakat 12 taksit alabiliyorsanız ne ala.. Fakat 24 ve 36 ay taksitlerden uzak durmalısınız diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi bir yıl para biriktirmek emin olun daha kârlıdır.

Sonuç olarak buradan telefon alınır mı? Eğer dikkatli olur, nüfus cüzdan fotokopinizin üzerine yalnızca bu amaçla kullanılacağına dair ibare ekler, hatta banka işlemlerinde bizzat yanlarında bulunursanız elbette olabilir. Fakat, temkini elden bırakmamak gerekli.

Durgun sular derin akar.

Atomel Atomel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** O**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Değerli bilginiz için teşekkür ederim.ben 6 aylik taksit seçeneğini düşünmüştüm.banka ile uğraşmak istemembu konuda tecrübeli gibsiniz 60tl civarı taksitle alabilcegim biryer varmi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al