wmaraci reklam

Note 3 Replika mı? Ebaydan mı?

32 Mesajlar 6.646 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

fotoğraf makineleri bir operatör destekli çalışmazlar, telefonlarda durum çok farklı hem işletim sistemi desteği alamıyorsunuz hem garanti ülke içi bulunmuyor. Fotoğraf makinesi sonuçta internete bağlı değil değil mi :)

Ayrıca merak ettiğim birşey var, hiç garanti ile ilgili bir sorununuz oldumu ? Cihaz arıza verdiğinde garanti durumunu nasıl hallediyorsunuz ?

Garantisiz kullanıyorum. Şimdi örnek vereyim. 2013 yılında bir fotoğrafçının yanındayken online olarak D5100'de kullanabileceğimiz 55-200mm Dx objektif satın aldık. Objektiflerde zaten garanti pek işe yaramıyor. Bir objektifin bozulması ancak su yada darbe sonucu gerçekleşiyor. Zaten böyle bir durumda garanti kapsamından çıkıyor. İllede garanti istiyorsam bir ürün için, eBay faturamla sigorta yaptırıyorum. Olası bir problemde sigorta şirketi Türkiye satış rakamını size ödemiyor, eBay satış rakamını size ödüyor.

wmaraci
reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

lordex adlı üyeden alıntı

valla okudum dırek teknolık urunler demısler. sadece telefonsa cok sacma. Cunku bunun amacı turkıyedekı vergıyı saglamak. dıger turlu sadece telefondan vergı alıcaklar

Hocam kargolama gümrük olayından çok bence IMEI ve garanti konusunu düşünmelisiniz. Hadi diyelim gümrükten sorunsuz geçti geldi, ya bu 2 sorundan birisiyle karşılaşırsanız ne olacak ? Bence riskli, aletler ucuzda değil hani.

Ek Olarak:

Ahmet adlı üyeden alıntı

Garantisiz kullanıyorum. Şimdi örnek vereyim. 2013 yılında bir fotoğrafçının yanındayken online olarak D5100'de kullanabileceğimiz 55-200mm Dx objektif satın aldık. Objektiflerde zaten garanti pek işe yaramıyor. Bir objektifin bozulması ancak su yada darbe sonucu gerçekleşiyor. Zaten böyle bir durumda garanti kapsamından çıkıyor. İllede garanti istiyorsam bir ürün için, eBay faturamla sigorta yaptırıyorum. Olası bir problemde sigorta şirketi Türkiye satış rakamını size ödemiyor, eBay satış rakamını size ödüyor.

Anladım hocam, fakat telefonlarda IMEI olayı çok riskli, yani yakalanıp kapatılması an meselesi. Fotoğraf makinelerinde böyle bir olay yok, yazılımsal ve donanımsal sorunda TR de muhattap bulamıyorsunuz telefonda. Ve android cihazlar da IMEI yi anında kaptırıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al