wmaraci reklam

Samsung Galaxy S4 Hala Satın Alınır mı?

9 Mesajlar 1.532 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

G3M1N1 G3M1N1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Teknoloji basını
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 57 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
2013 yılının amiral gemisi olan Samsung Galaxy S4 i9500 modeli hala satışta. Peki Galaxy S4 hala alınabilir bir telefon mu? Galaxy S4'ün güncelleme desteği ne kadar sürecek?

Yeni bir akıllı telefon satın alma arifesinde olan kullanıcılar, bütçe dostu eski amiral gemilerine yöneliyor. Daha önce iPhone 5 üzerine iPhone 5 Hala Alınır mı? şeklinde bir yazıyı sizlerle paylaşmıştım. Bu yazımda ise Samsung’un bir önceki nesil amiral gemisi olan Galaxy S4 modelini irdeleyeceğim ve hala satın alınıp alınamayacağı konusunda fikirlerimi sizlere aktaracağım.

Bu tarz bir konuda benim 3 kriterim var. Bunlardan ilki cihazın kronik bir sorunu olup olmadığı. İkincisi cihazın teknik özellikleri ve son olarak üçüncü konu ise güncelleme desteği. Şimdi detaylara geçmeden önce Samsung Galaxy S4 modelinin teknik özelliklerini kısaca hatırlayalım ve devam edelim.

Galaxy S4 Teknik Özellikleri

Galaxy S4 modeli Nisan 2013’te tanıtıldı. 5 inç boyutunda Full HD (1920 x 1080) ekrana, 8 çekirdekli (1.6GHz 4 çekirdek + 1.2GHz 4 çekirdek) işlemciye ve 2GB sistem belleğine sahip bir cihaz. Teknik özellik konusunda açık konuşmak gerekirse oldukça tatmin edici. Şahsen kullanma fırsatı bulduğum bir telefon olduğu için Galaxy S4’ün performansını şimdiki fiyatına göre gayet yeterli bulduğumu söylemek isterim.

Galaxy S4’ün Kronik Sorunu Var mı?

Samsung Galaxy S4 modeline ait ortaya çıkan, kullanıcıların belirttiği bir kronik sorun yok. Genel olarak Samsung cihazlarda yaşanan sıkıntılar var. Örnek vermek gerekirse arka kapağın gevşemesi ve kenarlardaki parlak kaplamaların soyulması bu sorunların en belirgin olanları.

Galaxy S4 Güncelleme Desteği

Şimdi, Galaxy S4 modelinin içerisinde Android 4.4 KitKat sürümü yer alıyor. Ancak Samsung, güncelleme sözünü verdi. Hangi Samsung Telefonlar Android 5.0 Güncelleştirmesini Alacak? başlıklı haberimizden detaylara ulaşabilirsiniz.

Fakat Samsung, güncelleştirmeler konusunda oldukça gecikmesiyle tanınan bir firma. Bu noktada elinizin özelleştirilmiş ROM kurmaya yatkın olmasını faydalı bulurum. Yani eğer şuan Galaxy S4 almaya niyetliyseniz, Samsung’un güncelleştirme çıkaracağı tarihe güvenip beklemeyin. Siz cihazı alın, kendiniz el yordamıyla güncelleyin.

Galaxy S4 Modeli Android 5.0’ı Çalıştırır mı?

Elbette çalıştırır. SamMobile tarafından hazırlanan videoya Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop Videosu Yayınlandı başlığından ulaşabilirsiniz. Aslına bakarsanız son derece hızlı ve menü geçişleri harika denecek kadar akıcı bir şekilde Android 5.0, Galaxy S4 modelinde çalışabiliyor. Ki videodaki sürüm henüz geliştiriciler için olan sürüm yani daha fazla hızlanacaktır önümüzdeki aylarda.

Galaxy S4 Hala Satın Alınır mı?

Genel hatları ile Galaxy S4’ü alınıp alınmama konusunda değerlendirmeye çalıştım. Eğer bütçeniz kısıtlıysa, şuan piyasada olan orta segmentteki bir telefonu almak yerine bir önceki yılın amiral gemisi olan Galaxy S4’ü almak bence mantıklı. Güncelleme desteği, Samsung güncelleme yayınlamasa bile geliştiricilerin yayınladığı ROM dosyaları, kılıf ve aksesuar çeşitliliği ile Galaxy S4, fiyatına göre hala satınalınabilir bir akıllı telefon.

Şuan Galaxy S4’ü sıfır olarak 999 TL ile 1400 TL arasında değişen fiyatlarla alabiliyorsunuz. Kasa yapısındaki malzeme kalitesinin düşük olduğunu göz önüne alırsak ikinci el Galaxy S4’ü önermem.

Kaynak - Teknovi : Samsung Galaxy S4 Hala Satın Alınır mı?
Psycho

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)
sende reklam yapmak için saçma saçma konular açıyorsun neden alınmasın

• Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 57 / 29
  • Ticaret 3, (%100)

ArdaEgridere adlı üyeden alıntı

sende reklam yapmak için saçma saçma konular açıyorsun neden alınmasın

Senin 10 TL'ye çala çırpa açtığın yüzlerce "post"dan daha faydalı olduğunu düşünüyorum yazılarımın.

Ayrıca buna reklam denmez. Devam etmek için tıklayın olanlara reklam, buna paylaşım denir.

manaman007 manaman007 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 28 / 30
  • Ticaret 19, (%100)

Can Devecioğlu adlı üyeden alıntı

Senin 10 TL'ye çala çırpa açtığın yüzlerce "post"dan daha faydalı olduğunu düşünüyorum yazılarımın.

Ayrıca buna reklam denmez. Devam etmek için tıklayın olanlara reklam, buna paylaşım denir.

Konu içinde 3 link + kaynak kısmını link vererek yazmışsınız. Daha nasıl reklam olmayacak ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 57 / 29
  • Ticaret 3, (%100)

manaman007 adlı üyeden alıntı

Konu içinde 3 link + kaynak kısmını link vererek yazmışsınız. Daha nasıl reklam olmayacak ?

İçerik olduğu gibi burada. İsteyen linke tıklar istemeyen tıklamaz kimseyi zorlayacak bir durum yok ortada. Linksiz koysam yazının bütünlüğü bozulacaktı.

manaman007 manaman007 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 28 / 30
  • Ticaret 19, (%100)

Can Devecioğlu adlı üyeden alıntı

İçerik olduğu gibi burada. İsteyen linke tıklar istemeyen tıklamaz kimseyi zorlayacak bir durum yok ortada. Linksiz koysam yazının bütünlüğü bozulacaktı.

iPhone 5 Hala Alınır mı?

Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop Videosu Yayınlandı

Android 5.0 Güncelleştirmesini Alacak?

Bunları linksiz yazınca nasıl yazı bütünlüğü bozuluyor anlayamadım.

Neyse uzatmaya gerek yok.

• Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 57 / 29
  • Ticaret 3, (%100)

manaman007 adlı üyeden alıntı

iPhone 5 Hala Alınır mı?

Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop Videosu Yayınlandı

Android 5.0 Güncelleştirmesini Alacak?

Bunları linksiz yazınca nasıl yazı bütünlüğü bozuluyor anlayamadım.

Neyse uzatmaya gerek yok.

O yazdığınız cümleler keyword çalışması değil her biri ayrı birer haber / yazı.

Size göre reklamsa tıklamayın hocam. Merakı olana, ilgisi olana o yazıların hepsi ayrı birer kaynak niteliğinde.

Sivaa Sivaa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** E**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 6 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
gereksiz ve üslupsuz tartışmalara gerek yok.

yazını okudum teşekkürler telefon alacaklara veya s4 düşünenlere yararlı bir konu olmuş.
ibo71 G3M1N1

kişi bu mesajı beğendi.

Haberomi.com

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
alınabilir bir telefon ama ben kurtulmaya çalışıyorum
G3M1N1

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al