wmaraci reklam

Telefon Değişimi

13 Mesajlar 1.996 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KadirMelih KadirMelih WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 5 / 44
  • Ticaret 17, (%88)
Merhaba arkadaşlar,

Şuanda Samsung Galaxy S4 kullanıcısıyım telefonu alalı yaklaşık 7-8 ay oluyor (Eylül ayında aldım.) Telefonda hiç bir çizik, sorun yoktur. Apple'ın farklı bir havası olduğu için iPhone 5s almayı düşünüyorum fakat kiyas.la'da telefonları kıyasladığımda kendi telefonumun üstün olduğunu gördüm kararsız kaldım. Sizce ne yapmalıyım ?

Samsung Galaxy S4 mü Apple iPhone 5S mi? Düşüncelerinizin yanında sebeplerini de yazarsanız sevinirim.

wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
havalı olduğu için alacaksan hiç alma, iphone sanıldığı kadar stabil bir tlf değil, hakeza samsungta..
fakat samsung daha iyi, s4 piyasadaki en iyi telefonlardan birisi. 13 MP kameası yeter

mustea mustea WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 4 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Zevkler ve renkler tartışılmaz diyebilirim. Söylediğin iki telefonda kalite açısından kendini kanıtlamış markalar. Bana sorarsan Galaxy S5 kullanıcısıyım. Neden dersen Android tabanlı bir işletim sisteminin beni hiç bir zaman kısıtlamadığını ve gerekirse kodlarına inip kendi ihtiyaçlarımı kendim karşılayabildiği mi söyleyebilirim.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
S4 e göre 5S daha stabil daha standart, bende NOTE 3 kullanıyorum ama keşke 5s alsaydım dediğimde oluyor.:rolleyes:

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mehmetcanhoroz mehmetcanhoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 21 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
iPhone'nin sosyal statüsü oldukça yüksek. Yani şöyle birine NOTE 3 gösterseniz "vay telefonun güzelmiş hayırlı olsun" der. iPhone 5S gösterirseniz "vay manyak telefonmuş kaça aldın, bendemi alsam " şeklinde halka enjekte edilmiş bir havası vardır.

Bana sorarsanız şuan Discovery Elite oldukça iyi bir telefon ve S5 i gömüyor sadece biraz şarjı düşük kalıyor samsung s5 e göre ama 1.300tl ye de o telefonu almak en büyük sosyal statüdür bence :).

Başkaların kini beğeneceğimize kendi malımızı yüceltmemiz gerekir. Unutmayın en güzel mal bizim sahip olduğumuzdur. !

19aLi03 19aLi03 TeknoAtak Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 52 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
İphone 5 kullanıyordum arkadaşında dediği gibi "vay manyak telefonmuş kaça aldın, bendemi alsam " şeklinde soru soruyor. İphone 5' aldım 2 ay kullandım sonra düşürdüm ekran ve dokunmatik hasarı oldu. vs tamiri çok pahalıya geldiği için iphone şarj cihazına bile 150 tl fiyat çektikleri için dokunmatik ekran değişimi için 800 - 1000 t l arasında fiyat biçtikleri için s4 aldım 6-7 aydır kullanıyorum bu özelliklerde bir telefonu iphone daha havalı diye değiştirmek bence gereksiz masraf. iphone nun artık pek havası da kalmadı.

crookersss crookersss </codenart> Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 212 / 177
  • Ticaret 1, (%100)
Dostum havalı bir şey istiyorsan Htc One M8 al. Hem şuan piyasanın en iyi telefonlarından, hemde çok sağlam. Tasarım olarak da henüz görmediysen bir defa görmen yeterli. :) Bir üstteki arkadaşında dediği gibi iPhone'un pek bi havası kalmadı artık. :)

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
iPhone marka telefonlar görebileceğin en stabil telefonlardır. Ardından Windowsphone işletim sistemine sahip telefonlar gelir stabillik açısından. Android işletim sistemi çok çabuk şişiyor ve yavaşlıyor. Note2 diyorlar 2Gb ram diyorlar arkadaşımda Note2 var 1 sene oldu alalı şuanda templerun oyununu bile zor oynuyor.

Hem işletim sistemini hemde donanımı üreten şirketler daha öndedir mantık olarak. iOs işletim sistemi donanıma göre kodlanıyor ancak Android kodlanmış halde arayüz giydirilip telefonlara konuluyor. Tam olarak anlatamadım demek istediğimi ancak şöyle düşünün Macbook ile Laptoplar arasındaki farkları düşünün Mac Os işletim sistemine sahip Macbooklar aynı statü ve özellikleti Laptoplardan daha hızlı nedeni donanım ve yazılım uyumluluğu.

Ben yeni 5S aldım ve şuanda memnunum ne S4 ne de S5 kıyaslanamaz açıkçası Apple ürünleri ile. Tamiri ve donanımları pahalı ancak kaliteli ürün çıkarmışlar bunuda hesaba katmak gerekiyor

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
S4 iyidir hocam bence. Iphone diyorlar çoğu. Çünkü sadece 4-5 tane telefonda kullanılıyor. Ona göre yazılmış olduğu için.
Ama Android telefon alacaksan elindeki S4 gibi üst model telefonlar kullanırsan güzel verim alırsın. Hemde kullanım kısıtlaması yaşamazsın.
Iphone ise birçok eksi yönü var.
1- Iphone harici telefonlarla ne Bluetooth ne de Wifi olarak iletişim kuramıyor
2- Zil sesini değiştiremiyorsun (Şaka gibi :) )
3- Hafıza kartı takılmıyor.
4- Bilgisayardan dosya alışverişi yapacaksan Itunes kurman gerekiyor. Yani bir arkadaşın evine gittin. Hocam şu çektiğin fotoları göndersene dediğinde bön bön bakıyorsun suratına.
5- Bataryası çıkarılamıyor. Batarya değiştirsen 360 TL fiyat istiyorlar. Samsung batarya 40 TL
6- Ekran bozulsa en az 700 TL
7- Kulaklığı 80 TL. Şarj cihazı en az 120 TL
8- Uygulama indirebilmek için kredi kartıyla abone olmak zorundasın. Birde Apple Store da uygulamalar ücretli ücretsiz diye ayrılmıyor. Bir indiriyorsun bakıyorsun 3 dolarmış. Tak düşüyor kredi kartından. (Büyük bir satış hilesi)
9- Ayarlarını özelleştiremiyorsun. Sana ne verdilerse onu kullanmak zorundasın. Kamera ayarları bile Iphone 5 ile geldi daha yeni.
10- Tüm yan ürünleri çok pahalı. Ekran jelatini bile diğer telefonlarınkinin 3 katı fiyatına.
11- Birde son zamanlarda büyük firmalar bile Android e yöneldi. Artık büyük bir site ilk önce Android uygulamasını yaptırıyor. Eskisi gibi değil.
12- NFC yok, çok taşıyıcılı bağlantı yok...

Almak sadece hava atmaktan başka bir işe yaramaz yani.

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

S4 iyidir hocam bence. Iphone diyorlar çoğu. Çünkü sadece 4-5 tane telefonda kullanılıyor. Ona göre yazılmış olduğu için.
Ama Android telefon alacaksan elindeki S4 gibi üst model telefonlar kullanırsan güzel verim alırsın. Hemde kullanım kısıtlaması yaşamazsın.
Iphone ise birçok eksi yönü var.
1- Iphone harici telefonlarla ne Bluetooth ne de Wifi olarak iletişim kuramıyor
2- Zil sesini değiştiremiyorsun (Şaka gibi :) )
3- Hafıza kartı takılmıyor.
4- Bilgisayardan dosya alışverişi yapacaksan Itunes kurman gerekiyor. Yani bir arkadaşın evine gittin. Hocam şu çektiğin fotoları göndersene dediğinde bön bön bakıyorsun suratına.
5- Bataryası çıkarılamıyor. Batarya değiştirsen 360 TL fiyat istiyorlar. Samsung batarya 40 TL
6- Ekran bozulsa en az 700 TL
7- Kulaklığı 80 TL. Şarj cihazı en az 120 TL
8- Uygulama indirebilmek için kredi kartıyla abone olmak zorundasın. Birde Apple Store da uygulamalar ücretli ücretsiz diye ayrılmıyor. Bir indiriyorsun bakıyorsun 3 dolarmış. Tak düşüyor kredi kartından. (Büyük bir satış hilesi)
9- Ayarlarını özelleştiremiyorsun. Sana ne verdilerse onu kullanmak zorundasın. Kamera ayarları bile Iphone 5 ile geldi daha yeni.
10- Tüm yan ürünleri çok pahalı. Ekran jelatini bile diğer telefonlarınkinin 3 katı fiyatına.
11- Birde son zamanlarda büyük firmalar bile Android e yöneldi. Artık büyük bir site ilk önce Android uygulamasını yaptırıyor. Eskisi gibi değil.
12- NFC yok, çok taşıyıcılı bağlantı yok...

Almak sadece hava atmaktan başka bir işe yaramaz yani.

Şu anda iPhone'un tüm karizması çizildi gibi :) Ama bu özelliklere rağmen dünyada liderler arasında olmayı başarıyor. Bu da büyük bir özellik bence.
Ama burada o veya bu iyi demiyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al