wmaraci reklam

500 tl bütçeyle mining - bulundu - Minergate

21 Mesajlar 3.494 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

dafidak dafidak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 236 / 74
  • Ticaret 8, (%100)
1 adet kart ile mi o kadar kasıyor acaba.

wmaraci
reklam

Hattushil Hattushil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1046
  • Beğeniler 101 / 137
  • Ticaret 34, (%100)
merhaba,
minergate, kryptex gibi sitelerin programları ile ücretsiz kazım işlemi de yapabilirsiniz.

i5 işlemcili, 16 gb ram'li bir bilgisayarı 7/24 çalıştırarak cpu kazımından,
minergate ile xmr 50 - 60 H/s kazarsınız ve kryptex ile ise 0,19 $ kazım yaparsınız.
aylık olarak ise kryptex'de 5, 6 dolar minergate'de ise 6, 7 dolar kazanırsınız. (elektrik masrafı ortalama 20 tl ile 25 tl arasındadır.)
burakozsaka

kişi bu mesajı beğendi.

fullstackdev fullstackdev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek full stack developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 35 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
minergate te dikkatli olun coinleri kendi hesaplarina aktariyorlar.. bende oldu (10K bytecoin) ticket actim uyeligim kapatildi

Disco Disco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 280 / 131
  • Ticaret 12, (%92)
"Kartın 1 ay durmaksızın çalıştığı zaman yakacağı elektrik 17 TL."

Evdeki hesap çarşıya uymaz kardeşim. 17TL çok hayal bir fiyat... Gece tarifesinden mi hesapladınız? Gündüz öğlen tarifesi nerede? 17TL sadece mining'den gelmesi inanın imkansız.

Edit : 1 ay ve 17TL elektrik yazmışsın :D 1 ay full 7/24 mining yap bakalım 17TL geliyormuymuş... Durum o kadar basit ve polyanna olsaydı biz paraları satın almaz, ekran kartlarını satın alır mining yapardık.

Senin mantık aynı şu şekil
Ben sana aylık ve günlük elektrik giderlerini bir yazayım sana;
192 Watt ( dvd writer vs... gereksiz hiç bir şey yok)
(Intel G3258 (55w) + Ekran kartın (80W) )

Günlük elektrik giderin : 2 TL haftada 14TL eder
+ ETH'nin zorluk derecelerinden bahseden yok,
+ Gösterdiğiniz o minergate ya da başka sayfanın size profit verdiği hesapladığını sayfa ne zamandan beri güncellenmiyor acaba?
+ Ekran görüntüsü attığınız o değerler hayali 6-7 ay önceki diff'e ait değerler. Artık o rakamlar hayal oldu...

Buyrunuz size daha gerçekçi rakamlar vereyim. Buyrunuz buradan hesaplayın
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=13&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=192&CostPerkWh=0.12&MiningPoolFee=1
6 hafta değil 5-6 ayda kartınızı amorti edebilirsiniz lakin kartınız dayanırsa tabi ve bu 5-6 ay içerisinde herhangi bir aksaklık yaşamamanız ve diff diye tabir ettiğimzi zorluk derecelerinin hiç yükselmemesi gerek ki 5-6 ay da bu zerre mümkün değil :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

burakozsaka burakozsaka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 9 / 13
  • Ticaret 5, (%100)

dafidak adlı üyeden alıntı

1 adet kart ile mi o kadar kasıyor acaba.

Evet bir kartın verileri
YASiNHUTAR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 9 / 13
  • Ticaret 5, (%100)

Disco adlı üyeden alıntı

"Kartın 1 ay durmaksızın çalıştığı zaman yakacağı elektrik 17 TL."

Evdeki hesap çarşıya uymaz kardeşim. 17TL çok hayal bir fiyat... Gece tarifesinden mi hesapladınız? Gündüz öğlen tarifesi nerede? 17TL sadece mining'den gelmesi inanın imkansız.

Edit : 1 ay ve 17TL elektrik yazmışsın :D 1 ay full 7/24 mining yap bakalım 17TL geliyormuymuş... Durum o kadar basit ve polyanna olsaydı biz paraları satın almaz, ekran kartlarını satın alır mining yapardık.

Senin mantık aynı şu şekil
Ben sana aylık ve günlük elektrik giderlerini bir yazayım sana;
192 Watt ( dvd writer vs... gereksiz hiç bir şey yok)
(Intel G3258 (55w) + Ekran kartın (80W) )

Günlük elektrik giderin : 2 TL haftada 14TL eder
+ ETH'nin zorluk derecelerinden bahseden yok,
+ Gösterdiğiniz o minergate ya da başka sayfanın size profit verdiği hesapladığını sayfa ne zamandan beri güncellenmiyor acaba?
+ Ekran görüntüsü attığınız o değerler hayali 6-7 ay önceki diff'e ait değerler. Artık o rakamlar hayal oldu...

Buyrunuz size daha gerçekçi rakamlar vereyim. Buyrunuz buradan hesaplayın
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=13&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=192&CostPerkWh=0.12&MiningPoolFee=1
6 hafta değil 5-6 ayda kartınızı amorti edebilirsiniz lakin kartınız dayanırsa tabi ve bu 5-6 ay içerisinde herhangi bir aksaklık yaşamamanız ve diff diye tabir ettiğimzi zorluk derecelerinin hiç yükselmemesi gerek ki 5-6 ay da bu zerre mümkün değil :D

Dostum, burası fikir paylaşma yeri belki sizin dedikleriniz doğrudur. Ben bunu tanıdığım bir insanın demesine göre söyledim.Sen komple pc yi hesaplamışsın(ki o kadar olucagını düşünmüyorum ) ben kartın yakacağından bahsettim.
Minergate'e gelince site anlık güncelleniyor ama dediğiniz gibi zorluk seviyeleri günlük farkedebilir. Bunların sonucunda 6 hafta max 10 a çıkar diye düşünuyorum ve açıkcası bunun benim için önemi yok çünkü bütün bunları bugunun Coin değerlerine göre konuşuyoruz.

Disco Disco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 280 / 131
  • Ticaret 12, (%92)

burakozsaka adlı üyeden alıntı

Dostum, burası fikir paylaşma yeri belki sizin dedikleriniz doğrudur. Ben bunu tanıdığım bir insanın demesine göre söyledim.Sen komple pc yi hesaplamışsın(ki o kadar olucagını düşünmüyorum ) ben kartın yakacağından bahsettim.
Minergate'e gelince site anlık güncelleniyor ama dediğiniz gibi zorluk seviyeleri günlük farkedebilir. Bunların sonucunda 6 hafta max 10 a çıkar diye düşünuyorum ve açıkcası bunun benim için önemi yok çünkü bütün bunları bugunun Coin değerlerine göre konuşuyoruz.

"Sen komple pc yi hesaplamışsın(ki o kadar olucagını düşünmüyorum ) ben kartın yakacağından bahsettim."

Komple PC'yi hesaplamayacağım da ne yapacağım??? Bilgisayarını kapat sadece ekran kartına güç ver çalışsın (yerse) sadece belki mining yapar... Sence bu mantıklı mı? Tabiki bilgisayarın tüm bileşenlerinin watt tdp değerlerini hesaplayacağım. Mining işleminde sadece ekran kartı mı çalışıyor zannediyorsun? Ekran kartı (yada cpu) ile mining yapmak için anakarta güç vermen gerek eee anakarta güç verdiğinde işlemciyede güç gitmesi gerek tüm kasaya (rig sütunu hrç) güç gitmesi gerek. Yani bunu daha ne kadar basit işleyebilirim inan bir fikrim yok.

Belki mi? :D Tamam kardeşim. İşin içine gir ve gör o zaman bol bol bol şanslar

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Her alternatiften aynı anda kazarsan yaparsın birşeyler, tek coin ile devam edeyim dersen elektrik giderinden batarsın.

Dikkat et kolay gelsin
Disco

kişi bu mesajı beğendi.

Gokhanyigitt06 Gokhanyigitt06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sayıştay denetçisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Bcn guzel bir çıkış yaptı ve kazımı da kolay , ilerde 1 $ sevilerini görürse bir ihtimal her gün 150 $ kazanmış olacaksınız , ki imkansız değil
burakozsaka

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 9 / 13
  • Ticaret 5, (%100)
BCN icin de ben de ayni seyleri dusunmekteyim. 1-2 yil unutmak uzere belli bi miktar attim kenara.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al