wmaraci reklam

Altcoinler Nasıl Satılır, TL'ye Nasıl Çevirilir Binance Üzerinden Adım Adım Fotoğraflı Anlatım

6 Mesajlar 3.175 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

talhaunsal talhaunsal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Binance'ye üyelik ve Binance üzerinden altcoin alımının nasıl yapıldığına dair iki konu hazırlamıştık. Bugün de elimden geldiğince Binance üzerinde elimizdeki IOTA'yı ya da diğer herhangi bir coini nasıl TL'ye çevireceğimizi anlatacağım.

Öncelikle satmak istediğimiz coini ne ve ne karşılığında satacağız bunu belirlemeliyiz. Ben örneğimi BTC ile IOTA satışından vereceğim. Coinimizi BTC, USDT ve BNB ile satış işlemlerinde de aynı yolu izliyoruz sadece ne karşılığı satmış olduğumuz değişiyor.

Binance alışverişlerden %0.1 yani binde bir komisyon alıyor. 1000 TL'lik alış ya da satış emri için sisteme 1 TL ödüyorsunuz. Binance, cüzdanında kendi coini olan BNB'den bulunduran ve coin alışverişini BNB ile yapan üyelere alışverişlerde %50 komisyon indirimi şansı tanıyor. Dilerseniz IOTA'larınızı BNB karşılığı da satabilirsiniz ama o BNB'yi sadece Binance ve Etherdelta üzerinde kullanabiliğiniz için TL'ye çevirme işleminiz uzayacaktır.

"Zaten alışveriş ücreti 1000'de 1'miş, onu da yarısına indirmekle uğraşamam, kolay ve hızlı olan yolu anlat hacı." diyen arkadaşlar üst kısımdaki BNB ile satışı boşversin ve şimdi anlatacaklarıma odaklansın. :)

Hazırladığım diğer konulara gitmek için:

BİNANCE'ye üyelik adım adım anlatım konusuna gitmek için tıklayın

IOTA Nasıl Alınır? Adım Adım Fotoğraflı Anlatım konusuna gitmek için tıklayın

Binance Authenticator Sorunu Çözümü konusuna gitmek için tıklayın

Binance'de %50 Daha Az Komisyon Ödeme ve Küsürat Sorunu Çözümü konusuna gitmek için tıklayın

Üye olmak için: https://www.binance.com/?ref=10280100
[SIZE="2"]Ref'siz link: https://www.binance.com/
[/SIZE]

[B]1-)
[/B] İlk olarak Binance Exchange sayfasında sağ bölümdeki arama kutucuğunun yanında yer alan seçeneklerden BTC'yi seçiyoruz. (Aşağıdaki fotoğraf)

2-) Grafiğin altında yer alan SELL IOTA bölümünde Price kutucuğuna IOTA'nın 1 adetini satmak istediğimiz fiyatı(Btc olarak), Amount kutucuğuna kaç adet IOTA satmak istediğimizi yazıyoruz ve satacağımız IOTA karşılığında alacağımız BTC miktarı en alttaki Total bölümünde otomatik olarak yazar. Fiyat ve satış miktarı ayarlandıktan sonra Sell IOTA butonuna tıklayarak satış emrini giriyoruz. Fiyat bizim satmak istediğimiz seviyeye geldiğinde sistem otomatik olarak satışı gerçekleştirecektir.

3-)Göndereceğim adresi nereden alacağım diyenler için Paribu üzerinden BTC adresinizi almayı göstereceğim, BtcTurk ve diğer borsalarda da aşağı yukarı aynı şekilde alıyorsunuz adresinizi.

a-) Paribu'da üst kısımda bulunan butonlardan BTC İşlemleri butonuna tıklıyoruz.

b-) Açılan sayfada Bitcoin Yatırma bölümü altındaki Yeni Adres Oluştur butonuna tıklıyoruz:

c-) Oluşturulan Bitcoin adresimizi kopyalıyoruz:

4-)
Satış gerçekleştikten sonra Binance üzerindeki BTC cüzdanımıza geçen BTC'leri Türkiye'de işlem yapan borsalardan birine transfer edeceğiz. Bunun için yine sayfanın üst kısmında yer alan Funds butonu üzerine gelerek Deposits Withdrawals'a tıklıyoruz.

5-)Deposits and Withdrawals sayfasına girdikten sonra sol üstte yer alan arama çubuğuna BTC yazıp, listeden BTC'yi bulduktan sonra aşağıdaki görseldeki tablo ile karşılaşıyoruz. Label kutucuğuna herhangi bir şey yazıyoruz, ardından Adress kutucuğuna göndermek istediğimiz BTC adresini yazıyoruz, sonra Available kutucuğuna göndermek istediğimiz BTC miktarını yazıyor ve Submit butonuna tıklıyoruz. En alttaki Transaction Fee ise BTC gönderirken sizden tahsil edilecek işlem ücreti, bu ücret şuanda sabit 0.0005 BTC'dir, Paribu da bu miktarda kesinti yapıyor.

6-) Transfer tamamlandıktan ve BTC'ler Paribu hesabınıza geçtikten sonra Paribu Market sayfasında elimizdeki BTC için satış emri oluşturuyoruz. Aşağıdaki görselde ilk kutucuğa satmak istediğimiz fiyatı, ikinci kutucuğa satmak istediğimiz BTC adedini yazıyoruz ve en altta yer alan "Toplam" kısmında BTC'lerin toplam kaç TL'ye satılacağı yazıyor.

7-) Satış işlemi gerçekleştikten sonra hesabımızdan TL çekmek için yine üst menüde yer alan TL İşlemleri butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada Türk Lirası Çekme butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki görselde yer alan şekilde Yeni Transfer Hesabı Ekleyin butonuna tıklıyoruz ve açılan pencereye IBAN adresimizi yazıp, kaydediyoruz.

8-) Daha sonra hesap adresimizi seçip, en alttaki kutucuğa çekmek istediğimiz tutarı yazıyoruz. 3 TL işlem ücreti kesildiği için hesabınızdaki paranın tamamını çekmek istediğinizde Çekmek İstediğiniz Tutar kutucuğuna 3 TL eksik yazmanız gerekiyor. Son olarak Türk Lirası Çek butonuna tıklıyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.

Yeni başlayan arkadaşlar birkaç kez tekrarladıkları taktirde alışacaktırlar. Elimizdeki coinleri TL'ye çevirme işlemi bu kadar basit :)

Hazırladığım diğer konulara gitmek için:

BİNANCE'ye üyelik adım adım anlatım konusuna gitmek için tıklayın

IOTA Nasıl Alınır? Adım Adım Fotoğraflı Anlatım konusuna gitmek için tıklayın

Binance Authenticator Sorunu Çözümü konusuna gitmek için tıklayın

Binance'de %50 Daha Az Komisyon Ödeme ve Küsürat Sorunu Çözümü konusuna gitmek için tıklayın

Üye olmak için: https://www.binance.com/?ref=10280100
[SIZE="2"]Ref'siz link: https://www.binance.com/
[/SIZE]

Sorular ve destek için Twitter: https://twitter.com/ekremabi__
Metallicali OzWebDesign Gaintagram

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Metallicali Metallicali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 242 / 183
  • Ticaret 2, (%100)
Yine bilgi dolu bir konu daha tşkler ;)

• Üyelik 13.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 1, (%100)

Metallicali adlı üyeden alıntı

Yine bilgi dolu bir konu daha tşkler ;)

Teşekkürler hocam değerli yorumunuz için :)

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
güzel anlatım fakat iota nasıl alacağı konusuna değinseydiniz

https://www.ozgurblog.net/
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

OzWebDesign OzWebDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 39 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
Iota almakta tam tersi Türk borsalarından örneğin paribu'dan btc alın sonra yabancı borsalara örneğin binance'ye btc gönderip Iota takası yapabilirsiniz. 500 tl den düşük btc almak isteneler paribudan kimlik onaysız alabilirler. Fakat kimlik onayı yapmayanlara komisyon oranı yüksek
Size tavsiyem paribuda kimlik onayı yapıp btc alın binanceye gönderim yapın iota satın almadan önce ilk olarak düşük miktar binancenin kendi coini olan bnb alıp fee leri onunla ödeyin %50 ile gayet uygun olabiliyor. İsteyene yardımcı olabilirim.
talhaunsal

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 1, (%100)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

güzel anlatım fakat iota nasıl alacağı konusuna değinseydiniz

Hocam o konuyu dün yazdım, konunun başına da "Iota Nasıl Alınır Adım Adım Fotoğraflı Anlatım" diye ekledim ama gözünüzden kaçmış heralde :)

Buyrun link: https://wmaraci.com/forum/coinler/iota-nasil-alinir-adim-adim-fotografli-anlatim-475408.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al