wmaraci reklam

Bu Düşüşler Bir Fırsat Mı?

9 Mesajlar 1.433 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

etiraj etiraj Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Google News Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 154 / 83
  • Ticaret 95, (%97)
Merhabalar,

Herkesin bildiği gibi, dün tüm coin piyasları dibe doğru bir yolculuğa çıktı. Sebepleri tartışlabilir elbette. Ancak ben bu krize farklı bir perspektiften bakılabilir mi? sorusuna cevap vermek istiyorum.

Büyük meblağlar ile olmasa da bir miktar yatırıma sahibim kripto paraların birkaçında. Uzun süredir araştırma/öğrenme döneminden sonra yatırımlarımı yaptıktan çok kısa bir süre sonra bu düşüşlerin gelmesi elbette canımı sıkmadı değil. Fakat, ben bu krizden fırsat çıkar fikriyetine sahibim.

Gece boyunca epey bir sağ-sol kurcalaması yaptım arkadaşlar. Sizlerle de paylaşmak istedim. Daha önce duyan/bilen elbette vardır "Masterluc" ismini. Ben yeni öğrendim. Bilmeyenler için biraz anlatayım kendilerini;

6 Aralık 2013’te Bitcoin fiyatı 1100$’ken şunu söylemişti:

Üçüncü gün bir kargaşanın içinde uyandım, grafiklere baktım ve kendime şu soruyu sordum: Sona geldik mi? Ve cevabım ‘Evet’ti. 2010-2013 arasındaki ilk tarihi yükselişin sonundayız.

6 Aralık 2013 tarihten iki gün önce ise şunu yazmıştı:

Ah, Satoshi ve topluluğa tabii ki teşekkürler, ama ben yine buradayım. Benim için piyasaya bir sonraki giriş noktası 2016-2017 yılındadır.

30 Mayıs 2015’te Bitcointalk forumunda Mayıs 2017’den sonra yeni bir yükselişin geleceğini ifade etti. Sadece iki ayla kaçırdı. Mart ayında 1000$’ın altında seyreden Bitcoin, 4500$’a kadar yükseldi.

Bitcointalk forumunda bir süre lucif nickini kullanmış ve ardından namını duyurduğu "masterlucu" nicki ile devam etmiştir.

Mayıs 2017 tarihinde paylaştığı grafik ile 2018 yılının yaz aylarında 100K seviyelerine çıkacağını paylaşmıştır.

https://file.army/i/CNRgvj

VK profilinde ise bugün, bitcoinin önümüzdeki birkaç yıl için son kez 10k'dan düşük seviyelerden alım yapılabileceği son hafta olduğunu belirtmiş.

https://file.army/i/CNRyYV

Bu bilgileri paylaştıktan sonra ise, 1988 yılının "the economist" dergisinin yayonladığı "the world in" kapağını hatırlatmak/göstermek isterim.

https://file.army/i/CNe9hp

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

YTD
onurgs59

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
btc ne olur bilmem ama ben şuan ripple alıcam.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

DesignTr DesignTr HODL ! Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yatırımcı, Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 373
  • Ticaret 6, (%100)
Yatırım yaptığınız coinleri araştırın, ne işe yaradığını öğrenin, arkasında kimler var bulun ve takip edin. Bu doğrultuda coin size uygunsa amaçlarına ortak olduysanız ilerlediğiniz hedef doğrultusunda %50 düşüş bile sizi korkutmaz panikleyip satmazsınız.

Alım konusunda dibin dibi varmıdır diye düşünmüyor değilim, şahsen ben 79.000 TL den BTC aldım, ama 2.000 TL'dende aldım ben hep alıyorum belli bir hedefim var oraya ulaşıncaya kadar almaya devam ediyorum.

Satarken paniklememek gerektiği gibi alırkende paniklememek gerek.

etiraj masterluc paylaşımlarını takip etmekde fayda var, ama %100 diye birşey yok, genel piyasasnın ortak kanısı masterluc ile aynı.
fyzyc

kişi bu mesajı beğendi.

Yazdıklarım kendi düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.

etiraj etiraj Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Google News Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 154 / 83
  • Ticaret 95, (%97)

Voltaren adlı üyeden alıntı

btc ne olur bilmem ama ben şuan ripple alıcam.

Tabiki hocam, zaten hekesin kendi güvendiği projelere yatırım yapması daha doğru bir yaklaşım. Bende dünya üzerinde "para" olgusunun kesinlikle evrimleşeceğini düşünüyorum. Ancak bu bitcoin mi olur yoksa şuan hala bile piyasaya çıkmamış başka bir alt coin mi olur bunu kestirmek güç.

DesignTr adlı üyeden alıntı

Yatırım yaptığınız coinleri araştırın, ne işe yaradığını öğrenin, arkasında kimler var bulun ve takip edin. Bu doğrultuda coin size uygunsa amaçlarına ortak olduysanız ilerlediğiniz hedef doğrultusunda %50 düşüş bile sizi korkutmaz panikleyip satmazsınız.

Alım konusunda dibin dibi varmıdır diye düşünmüyor değilim, şahsen ben 79.000 TL den BTC aldım, ama 2.000 TL'dende aldım ben hep alıyorum belli bir hedefim var oraya ulaşıncaya kadar almaya devam ediyorum.

Satarken paniklememek gerektiği gibi alırkende paniklememek gerek.

etiraj masterluc paylaşımlarını takip etmekde fayda var, ama %100 diye birşey yok, genel piyasasnın ortak kanısı masterluc ile aynı.

Kesinlikle katılıyorum hocam, araştırma bu işin en temel unsuru. Sonuç olarak yatırım yaptığımız şey şu an itibarı ile sadece yazılım projesi demek en doğrusu geliyor. Çünkü birşeyin "para" olabilmesi için mahalle bakkalımızda da geçiyor olması gerek.

Masterluc'un her dediği şeyin çıkacağının garantisi yok elbette. Bunu kesinlikle göz ardı etmemek gerek.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Ani düşüşten önce piyasadan çekilmek adına tüm paramı btc te çevirmiştim. Tüm yatırımım olan alt coinlerden çıkmıştım. Kaybım USD bazında oldu. Btc kaybı yaşamadım. Bana göre şuan aslında alım fırsatı. Tek üzüntüm btc değil USD te dönüp bıraksaydım. Şuan tekrar alıma yönelirdim.
8500 araştırmalarım sonucu en önemli sınır deniliyor. Fakat 8500 altına düşsede satmayacagım. Paranın yarısından çoğunu kaybettim. Fakat ana param 4000 USD te düşene kadar kayıp vermiyor kardan düşüyorum. Ondan dolayı hodl olarak devam edeceğim. Elime para geçerse de kesinlikle alım fırsatı olarak gördüğüm için alım yapacağım. Hatta kredi çekmeyi bile düşünüyorum şuan bir miktar.
Ytd.

Mertkas Mertkas Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Sektörü
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 3 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
bitcoin yükselmezse diğer coinlerde hiç yükselmez. BTC %20 düştü diğerleride düştü hatta batma derecesine geldi neredeyse. BTC den 30 milyar zarar ettiler eğer 70 bin iken alanlar varsa tahminim yükselmeyecek gibi ama bilemeyiz. Ülkemizde milyon dolar yatıranlar yok bu coinlere fakir bir ülkeyiz o yüzden kore veya abd de iyi para yatıranlar olursa bu btc yükselir. Onun dışında şuan sanki btc bitti gibime geliyor

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Mertkas alttan toplamak için fırsat kolluyorsunuz galiba hocam bitti diyenden korkmak gerek bu devirde :D

Mertkas Mertkas Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Sektörü
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 3 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
İsallah pişman olurum yazdığıma :D

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Mertkas ilerde pişman olabileceğiniz şeyler yazmanızı tavsiye etmem, onun yerine sizi üzmeyecek rakamlarla bitmiş mi bitmemiş mi denemenizi tavsiye ederim. Dediğiniz de haklı çıkarsanız tecrübe kazanırsınız haksız çıkarsanız para kazanırsınız :)
Katzfiel Bellikt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al