wmaraci reklam

Nicehash Hacklendi !

7 Mesajlar 1.005 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

radikal09 radikal09 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 12.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 118 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
sisteme girildiğini kabullendiler..

kaynak: https://www.reddit.com/r/NiceHash/co...t_by_nicehash/

türkçe çeviri:
Ne yazık ki, NiceHash web sitesini içeren bir güvenlik ihlal edilmiştir. Şu anda olayın doğasını araştırıyoruz ve sonuç olarak, tüm işlemleri 24 saat boyunca durduruyoruz.
Önemlisi, ödeme sistemimiz tehlikeye girdi ve NiceHash Bitcoin cüzdanının içeriği çalındı. Alınan kesin BTC sayısını doğrulamak için çalışıyoruz.
Açıkçası, bu derin bir endişe kaynağı ve önümüzdeki günlerde konunun düzeltilmesi için çok çalışıyoruz. Kendi soruşturmamızı üstlenmenin yanı sıra olay, ilgili makamlara ve kolluğa bildirildi ve acil olarak onlarla işbirliği yapıyoruz.
NiceHash hizmetini, mümkün olan en yüksek güvenlik tedbirleriyle en kısa zamanda geri yüklemeye kararlıyız.
Sadık alıcılar ve madenciler olmadan tüm dünyada var olmazdık. Çok fazla sorunun olacağını ve nedenlerini araştırırken sabır ve anlayış içinde olmasını ve hizmetin geleceği için uygun çözümleri bulmamız gerektiğini anlıyoruz. Sizi düzenli aralıklarla güncellemeye gayret göstereceğiz.
Neyin tam kapsamı henüz bilinmiyor olsa da, önlem olarak, çevrimiçi şifrelerinizi değiştirmenizi öneririz.
Bunun neden olabileceği herhangi bir rahatsızlıktan dolayı özür diler ve mümkün olan en kısa sürede bu konunun çözülmesine yönelik her türlü kaynağı taahhüt ediyoruz.

wmaraci
reklam

DesignTr DesignTr HODL ! Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yatırımcı, Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 373
  • Ticaret 6, (%100)
evet dün söylenti halindeydi, geçmiş olsun ne diyelim sonuçları görücez.
radikal09

kişi bu mesajı beğendi.

Yazdıklarım kendi düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.

• Üyelik 12.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 118 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
adamlar vurgunu vurup gittiler sahipleri halen inceliyoruz çalışıyoruz :) diyorlar
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

BarisSaritas BarisSaritas .Net Developer Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 23 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Dijital para dünyasında bu tür olaylar her zaman olur. Çünkü hacker'ların gözdesi dijital paradır. Nereden geldikleri belli bile olsa, yaptırımları için çok uzun zamanlar geçer. O işin sonucundan da cacık olmaz. Dijital paraları hacklemek kolay mı? Tabiki değil. Ciddi bilgi birikimi ve ekip lazım.

Aslında asıl vurgunu, bilmem ne coni hackliyorum diye, youtube'dan sahte videolar hazırlayıp, hack programını (sözde) parayla satanlar yapıyor.
radikal09

kişi bu mesajı beğendi.

Software Developer( C#.Net - .Net Core MVC - DevExpress - MSSQL - PostgreSQL )
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 118 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
BarisSaritas hocam o youtube deki videoları ben tek gördüm zannediyordum aynen öyle vallaha

BarisSaritas BarisSaritas .Net Developer Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 23 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
radikal09 ben denk geldim birtanesine. Sonra dedim böyle ne kadar video vardır aceba diye. Sonra haddinden fazla olduğunu gördüm. En çok izlenenin BitCoin adresini BlockChain'den kontrol ettim. Millet hakikaten sazan. Yatırmışlar paraları. Sonuç ? Tabikide hüsrana uğramışlar :)

O işler okadar kolay olsaydı eğer, Crypto Para demezlerdi.

Benim nereden denk geldiğimi sorarsan, kendim yazılımcıyım. Bitcoin hakkında yazılımsal olarak araştırmalarda bulunuyorum. Kendim bir sistem kuracağım (Türkiye'de) diye. Dolayısı ile Transaction oluşturmayı, onaylamayı, transferi, gelen Transaction'un doğruluğunu teyit etmeyi vs vs bilmek gerek. Anlayacağın, o işler okadar kolay değil :)
radikal09

kişi bu mesajı beğendi.

Software Developer( C#.Net - .Net Core MVC - DevExpress - MSSQL - PostgreSQL )

• Üyelik 12.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 118 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
BarisSaritas hocam değerli yorumuna katılıyorum fakat bizim millet hazıra bayılıyor ölüyor eee sonunda da hüsranın dibine vuruyor :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al