wmaraci reklam

Anakart ve RAM Alacağım

15 Mesajlar 3.142 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

alperi adlı üyeden alıntı

Oyun oynamam, grafik ve video çalışmalarını çok önemsemem derseniz ekran kartını değiştirmeye bilirsiniz ama size tavsiyem hızlı bir ssd disk takıp işletim sistemini bu diske kurmanız olur. Ne yapacağınızı tam olarak bilmiyorum ama 16 gb ram Güçlü bir işlemci ve hızlı bir disk olmadan tek başına bana göre çok şey ifade etmez. Tabi bunun yanında güçlü bir psu da almanız gerekir. Tavsiyem gerçek zamanlı 400w üzeri, sertifikalı bir psu.

Bazı oyunlar ve uygulamalar için bol RAM gerekiyor. Sistemin rahat rahat RAM kullanması için geleceğe dönük kapasite artırımı yapmak istiyorum. Performans konusunda da çalışmalarım olacak gelecekte. Fakat şimdi RAM bol olsun yeterli. Yani kısacası performans ve hızlı açılmasından çok bellek lazım.

wmaraci
reklam

ereglibilgisayar ereglibilgisayar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad Ç** Ç**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 70 / 70
  • Ticaret 5, (%100)
bence ikinci eli düşünün neyine güvenmiyorsunuz? alırken dikkatli olacaksınız. Test edip alacaksınız.
ram 16 olsa ne olur olmasa ne olur... core2 duo işlemci ile külliyen israf... hele ddr4 unut bence. 775 pin ddr4 anakart yok ... zaten ddr4 ramler pahalı. ben sana 1200 liraya bir bilgisayar göndereyim performansına bak, core 2duo 16 ramli sistem yanında geçemez. beğenmezsen geri gönder.... 8 ram var (4+4 1333mhhz) xeon 3440 8 çekirde r7240 ekran kartı (2gb vram paylaşımla 4ten fazla görüyor)kasa idare eder geniş bir kasa. önü açık bir kasa değil daha fazla geliştirilmez değmez de kasanın olacağı bu tabi bütçe ve elindekileri düşününce tek seferde riske girmeden alabileceğin en iyi kasalardan biridir.

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

ereglibilgisayar adlı üyeden alıntı

bence ikinci eli düşünün neyine güvenmiyorsunuz? alırken dikkatli olacaksınız. Test edip alacaksınız.
ram 16 olsa ne olur olmasa ne olur... core2 duo işlemci ile külliyen israf... hele ddr4 unut bence. 775 pin ddr4 anakart yok ... zaten ddr4 ramler pahalı. ben sana 1200 liraya bir bilgisayar göndereyim performansına bak, core 2duo 16 ramli sistem yanında geçemez. beğenmezsen geri gönder.... 8 ram var (4+4 1333mhhz) xeon 3440 8 çekirde r7240 ekran kartı (2gb vram paylaşımla 4ten fazla görüyor)kasa idare eder geniş bir kasa. önü açık bir kasa değil daha fazla geliştirilmez değmez de kasanın olacağı bu tabi bütçe ve elindekileri düşününce tek seferde riske girmeden alabileceğin en iyi kasalardan biridir.

Bunu demek için geç kaldın bile. DDR4 RAM bellekler, DDR3 RAM belleklere göre daha uygun fiyatlıdır. Mağazaların güncel fiyatlarını incelemelisiniz. Anakart, işlemci, RAM ve SSD'yi daha yüksek modellerle güncelledim.
ereglibilgisayar

kişi bu mesajı beğendi.

ereglibilgisayar ereglibilgisayar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad Ç** Ç**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 70 / 70
  • Ticaret 5, (%100)
hayırlı olsun bütçe varsa , sıfır daha iyidir tabi, ben ikinci el piyasasından baktığım kadarı ile bilgi verdim. sürekli alıp sattığımız malzemeler. ddr3 ramlar 150-200 arsına bulunurken ddr4 ramlar de 8 gb 250 -300 arasında istiyorlar ki ddr4 için 8gb ram fuzuli slot kaybıdır benim nazarımda.
anakartlar keza öyle çok profesyonele kaçmazsan onlarda uygun fiyatlı ama işlemciler çok para senin bütçe sıfır işlemcide takılır kalırdı . bütçeyi aşmışsın...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

ereglibilgisayar adlı üyeden alıntı

hayırlı olsun bütçe varsa , sıfır daha iyidir tabi, ben ikinci el piyasasından baktığım kadarı ile bilgi verdim. sürekli alıp sattığımız malzemeler. ddr3 ramlar 150-200 arsına bulunurken ddr4 ramlar de 8 gb 250 -300 arasında istiyorlar ki ddr4 için 8gb ram fuzuli slot kaybıdır benim nazarımda.
anakartlar keza öyle çok profesyonele kaçmazsan onlarda uygun fiyatlı ama işlemciler çok para senin bütçe sıfır işlemcide takılır kalırdı . bütçeyi aşmışsın...

Teşekkürler. Evet bütçeyi yükselttim. Daha sonradan 2000 ₺ yaptım. 1729 ₺ tuttu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al