wmaraci reklam

Ekran Kartı Sorunum | Biraz acil..

7 Mesajlar 1.014 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
Merhabalar arkadaşlar. Dün bilgisayarım için bi ekran kartı aldım. Önceden ekran kartı bulunmuyordu. Onbord du. İlk ekran kartını taktıktan sonra bilgisayarı açtım. Gayet normal çalışıyordu. Bir anda pc reset attı. Tekrar açmaya çalıştığımda ise kasadan sadece ses geliyor ve hiçbir şekilde görüntü gelmiyordu. Önceden açılırken bip sesi felan gelirken şimdide gelmiyor. Arada açılıyor ve kapatınca açılmıyor. Aynı olaya tekrar dönüyor. Ekran kartını nazikçe ve doğru taktığıma eminim.

WMAracı forumunda bilgi sahibi arkdaşların bulunduğunu düşünerekten bu konuyu açıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ek Olarak: yardımcı olacak cevaplar geleceğinden eminim, sorunum biraz acildir.

wmaraci
reklam

Yaziverdik Yaziverdik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
İlk olarak ekran kartı, anakart, işlemci marka modelini bunun yanında güç kaynağı marka ve watt değerini alalım.

• Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)

Yaziverdik adlı üyeden alıntı

İlk olarak ekran kartı, anakart, işlemci marka modelini bunun yanında güç kaynağı marka ve watt değerini alalım.

Ekran kartım: asus 1gb ati hd5450 ddr3
işlemci: intel pentium 2.80 ghz

• Üyelik 01.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
Anakarttan o başlangıç sesi gelmiyor ise demek ki ekleme yaptığında bir sorun oldu. Bilgisayarın fişini çekerek ekran kartını bir bezle tutarak çıkartıp onboard üzerinden açmayı deneyiniz normal açılırsa aldığınız ekran kartı ile ilgili bir sıkıntı olduğu belli olacak. Ekran kartını yeniden denediğinizde ekran kartının ısınıp ısınmadığını soğutucuya temas ederek kontrol ediniz. Aşırı ısınma varsa pcye reset attırması olası bir sebep. Ekran kartını ilave ederken diğer parçaları takıp çıkardıysanız kontrol ediniz. Ekran kartını bezle tutmanız üzerinizdeki statik elektrik ile karta zarar vermemeniz için sağlıklı olacaktır.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)

Anakarttan o başlangıç sesi gelmiyor ise demek ki ekleme yaptığında bir sorun oldu. Bilgisayarın fişini çekerek ekran kartını bir bezle tutarak çıkartıp onboard üzerinden açmayı deneyiniz normal açılırsa aldığınız ekran kartı ile ilgili bir sıkıntı olduğu belli olacak. Ekran kartını yeniden denediğinizde ekran kartının ısınıp ısınmadığını soğutucuya temas ederek kontrol ediniz. Aşırı ısınma varsa pcye reset attırması olası bir sebep. Ekran kartını ilave ederken diğer parçaları takıp çıkardıysanız kontrol ediniz. Ekran kartını bezle tutmanız üzerinizdeki statik elektrik ile karta zarar vermemeniz için sağlıklı olacaktır.

Hocam şuan onboard daki kartı kullanıyorum fakat biraz önce ekran kartını takıp bilgisayarımı açtım. Sorunsuz çalışıyordu. Tekrar kapatıp açmayı denediğimde ise yine aynı başa sardı. Kasa çalışıyor ve görüntü gelmiyor :confused: :(

• Üyelik 01.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
Ekran kartını kontrol ettiniz mi, fansız model olduğu için ısınıyor olabilir. Yada güç kaynağının gücü ekran kartını eklediğiniz de yetmiyor olabilir.

• Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)

Ekran kartını kontrol ettiniz mi, fansız model olduğu için ısınıyor olabilir. Yada güç kaynağının gücü ekran kartını eklediğiniz de yetmiyor olabilir.

Hocam sitede "75W'a KadarPCIe gücü gerektirmez" diyor. Yetiyordur sanırım. ?

Ek Olarak:

Hocam bilgisayar kapandıktan sonra düğmeye basıyorum sadece ses geliyor sonra bios pilini çıkarıyorum. Bu kez açılıyor. Pilden kaynaklanan bir sorun olabilir mi?

Ek Olarak: Arkadaşlar bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar yok mu

Ek Olarak: güncel

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al