wmaraci reklam

Onboard ekran kartını kapatamıyorum

10 Mesajlar 2.081 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Reyiz Reyiz Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 33 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
merhaba arkadaşlar benim bilgisayar
http://www.vatanbilgisayar.com/hp-15-r121nt-core-i7-4510u-20ghz-6gb-750gb-hdd-156-2gb-w81-notebook.html

bu linkdeki . Ama onboard ekran kartını kapatamıyorum .
Dxdiag dan bakıyorum ekran segmesinde Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyo 256 mb

oluşturucu segmesinde nvdia geforce 820 m 4043mb yazıyor. Nasıl düzeltebilirim bunu bilen varmı ?

wmaraci
reklam

MKURT MKURT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Logistics & Transportation
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
Masaüstü sağ tık >> Nvidia Denetim Masası >> 3D Ayarların Yönetilmesi >> Genel Ayarlar >> Tercih Edilen Grafik İşlemci >> Yüksek Performanslı NVIDIA İşlemcisi

sırasını izleyerek deneyebilir misiniz?

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Yeni yesil dizüstü bilgisayarların hepsi bu şekildedir, otomatik iki ekran kartı arasında geçiş sağlanıyor yani sen bir oyuna girdiğinde otomatik olarak güçlü olan ekran kartı devreye giriyor. Bunu sürekli güçlü ekran kartını kullanması için ayarlamak gerekir, hep markada farklı oluyor ama öncelikle sistemini Denetim masasında ki Güç şeçeneklerinden Performans moduna almayı dene ayrıca bios ayarlarında Switchable Graphics Mode seçeneği varsa onu Fixed olarak ayarla.

• Üyelik 07.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 33 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

MKURT adlı üyeden alıntı

Masaüstü sağ tık >> Nvidia Denetim Masası >> 3D Ayarların Yönetilmesi >> Genel Ayarlar >> Tercih Edilen Grafik İşlemci >> Yüksek Performanslı NVIDIA İşlemcisi

sırasını izleyerek deneyebilir misiniz?

Bunu yaptım hala aynı değişmedi.

Ek Olarak:

cihaneken adlı üyeden alıntı

Yeni yesil dizüstü bilgisayarların hepsi bu şekildedir, otomatik iki ekran kartı arasında geçiş sağlanıyor yani sen bir oyuna girdiğinde otomatik olarak güçlü olan ekran kartı devreye giriyor. Bunu sürekli güçlü ekran kartını kullanması için ayarlamak gerekir, hep markada farklı oluyor ama öncelikle sistemini Denetim masasında ki Güç şeçeneklerinden Performans moduna almayı dene ayrıca bios ayarlarında Switchable Graphics Mode seçeneği varsa onu Fixed olarak ayarla.

Ben oyuna girince değişmiyor. Güç seçeneklerinde yüksek performansı seçtim. Bios ekranında da Switchable Graphics Mode seçeneği yok. İlk defa bu kadar boş bi bios gördüm. Biosun adı insydeh20

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
Ben bu şekilde kullanmaktayım ihtiyaç halinde. Sizde olmaması tuhaf olmuş. Bu arada olmadığını nasıl anladınız acaba? (bu sistem onboard kartını donanımlardan kaldırmaz, sadece çalışmamasını sağlar.)

Reyiz hocam cihan hocamın dediği gibi işler sistem. Ancak benim bahsettiğim yöntem ile sürekli olarak NVIDIA işlemcisinin çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Onun dışında onboard kartınız çalışacaktır, ihtiyaç halinde yüksek performanslı grafik işlemci çalışacaktır.

• Üyelik 07.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 33 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
MKURT sizin dediğiniz tüm ayarları yapıp lol e giriyorum . Biliyosundur o kadar yüksek bi ekran kartı gerektiren bi oyun değil. Ölüme kasıyo oyun. Resim resim geliyor. Eğer normal ekran kartı 2gb çalışmış olsa çok güzel oynanıyodu.

• Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
Birde bunu dener misiniz? Programa özel ekran kartı atama : http://prntscr.com/c2nuz7

Birde batarya ayarlarınızı yüksek performans seçmeyi unutmayın.

• Üyelik 07.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 33 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
MKURT Gene olmadı hala kasıyo. Aygıt yöneticisinden onboard olanı kaldırıyorum. Invidia Denetim Masası açılmıyo. Anca reset atınca açılıyo. Acaba 2gb lık ekran kartını yüksek grafik yapınca kullanmıyo olabilir mi . Dxdiag da ekran kısmında hiç gforce 820m ekran kartı gözükmüyor. Oluşturucular kısmında gözüküyo. Geçerli görüntü modu ve mönitör yok yazıyo . En son kırıp atıcam laptopu masaüstü candır.

Ek Olarak: @[MKURT](userid:52838) uzakdan bilgisayara bağlanıp ayarlıyan firmalar varmı ? parasıyla

• Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
Reyiz Malesef bir bilgim yok hocam bu şekilde olması gerek aslında.

sefakurucom sefakurucom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Master / Teknik Servis Personeli
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Aygıt yöneticisinden onboard ekran kartını sil sürüclerini kaldır seçeneğini seç

Sağlık Blogu Adresim: www.sefakuru.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al