wmaraci reklam

Bu Son! Webmaster’lar Yorumlaşıyor - Dayanışma Grupları

12 Mesajlar 1.397 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Herkese selamlar,

Bir süredir Forumda konu açıp yorum talebinde bulunuyor, yorum talebinde bulunanlara yorum yazıyordum. Bu hem uğraştırıcı hemde az geri dönüş sağlayan bir yöntemdi ve bu nedenle bir şeyler yapmaya karar vererek grup kurmaya karar verdim. Artık çok daha kolay bir şekilde karşılıklı yorumlaşma sağlayabileceğiz ve böylelikle sitenin hem SEO hemde Alexa değeri oldukça hızlı bir şekilde güçlenecek, zira organik yorumların etkisi oldukça yüksek. Hele ki bu düzenli ve farklı ip'lerden olunca.

Okumak isteyenler için Grup ile ilgili yazdığım Kişisel blog yazım;

Bundan çok çok uzun bir süre önce Webmaster’lar Yorumlaşıyor grubu ile karşılıklı yorumlaşmayı bir silah olarak kullanmaya başlamıştık. Bir süre SEO ve Alexa başta olmak üzere bir çok değere doğrudan katkı sağladığı için Facebook üzerinden organize olarak karşılıklı yorumlaşmaya başlamıştık. Webmaster forumlarındaki yorum dayanışmalarının aksine çok daha rahat ve avantajlı olduğu için de kısa sürede büyüyen grup ile oldukça iyi sonuçlar elde etmekte hiç zor olmadı. Özellikle belli bir ip kitlesi ile sınırlı kalmaksızın çok daha geniş bir kullanıcı kitlesinden düzensiz yorumların gelmesi organik çalışmayı kusursuz hale getirdi. Buna birde yorum yapanların webmastar olması eklenince işin boyutu değişti. Bir çok webmastar’ın tarayıcısında Alexa eklentisi mevcut ve rivayet o ki bu uzantıya sahip kullanıcıların girdiği siteler +1 puan daha fazla alıyor.

Ancak her güzel şeyin sonu olduğu gibi grubun sonu da ilgilenmeye vakit bulamayınca geldi. Grubu kuran ve grubu grup yapan iki as yönetici grubu boşlayınca bir süre sonra sistem çöktü, grubun eski tadı kalmadı, kurarlar bir anlam ifade etmemeye başladı. Hal böyle olunca da çekirdek kadro dağıldı, spamcılara gün doğru ve bir süre sonra grubu kapattık. Aradan bir yıl kadar bir süre geçtikten sonra ise “Webmastar’lar Yorumlaşıyor Yeniden” ile sahaya buradaki blog yazım ile birlikte geri dönmüş olmasak da bu sadece bir macera arayışından öteye gidemedim, eski tadı yakalamak düşünülen sürede gerçekleşmedi.

Bu gün ise başlıkta da belli ettiğim gibi son defa bir yorumlaşma grubu açmaya karar verdim. Anlık bir gel git sonrası alışmış geçici bir heves durumu söz konusu değil, uzunca bir süredir aklımda idi ve son zamanlarda forumlarda açtığım konularda da ciddi talebin olduğunu gördüm. Hatta benzer bir işimin de olduğunu ancak yetersiz kaldığını gördüm. Bu nedenle geçmiş deneyimlerimi de bir araya getirerek hiç olmadığı kadar nitelikli bir grup kurmaya karar verdim. Hatta bu sefer grubu 3 farklı platformda kurmaya karar verdim. Facebook kullanmayanlar için Whatapp, daha az rahatsız edilmek isteyen ve hemde muhabbet de etmek isteyenler için Discord grubunu da işin içine dahil ettim. Tabi bu karar kitleyi büyütse de 3’e böleceği anlamına da geliyor, bu nedenle Facebook’da bir gönderi paylaşıp yorum istediğinizde Whatapp ve Discord’dan da yazarsanız daha fazla kişiye erişmiş olacaksınız.

İlgili Kişisel Blog Yazım: https://www.muratdinc.com/?p=6092

Grup Kuralları;

1. Herhangi bir platformda paylaşılan gönderiye/mesaja yorum atılması durumunda yorum atana geri dönüş yapılması ZORUNLUDUR ve grupların ana kuraldır. “Ben yorumlaşmak amacıyla paylaşmadım” ve benzeri mazeretler kesinlikle geçerli değildir. Sadece yorum atan “dönüş istemiyorum” diye cevap yazar ise dönüş yapılmayabilir)

2. Yorumlaşmanın amacı karşılıklı site değerlerini organik olarak güçlendirmek olduğu için 75 karakterden kısa yorumlar kural ihlali demektir ve yazılan yoruma eş uzunlukta geri dönüş yapılması gerekmektedir. Birisi sitenize 300 kelime yorum yapmış ise sizinde 300 kelime olarak dönüş yapmanız yada 150+150 2 ve daha fazla bölünmüş yorum yapmanız gerekmektedir, daha uzun olabilir ama kısa olması karşı tarafın inisiyatif bağlı olarak kabul görmeyebilir.

3. Yapılan yorumlar ilgili konu ile alakalı olmalıdır. “Güzel paylaşımınız için teşekkürler.”, “Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık” ve benzeri kalıplaşmış yorumlar yapılmamasına dikkat edilmelidir, zira bu tür yorumlar artık arama motorları tarafınca pek de organik kabul edilmiyor.

4. Yorum yapılacak ve dönüş yapılacak sitelerin ziyaretçi yorumuna açık olması gerekmektedir. Sadece üyeler yorum yapabilir şeklinde misafir yorumlarına kapalı olan veya sosyal medya aracılığı ile bilgi toplayarak/uygulama isteğini onaylatarak yorum yapmaya imkan tanıyan siteler karşılıklı yorumlaşmada haksızlık yaratacağı için gruplarda yorum isteyemez veya geri dönüş için kullanılamaz.

5. Farklı siyasi görüşlere sahip kullanıcıların grupta bulunacak olmasından dolayı siyasi içerik paylaşımı yapan sitelere yorum istenmesi ve geri dönüş talep edilmesinin yanı sıra siyaset ile ilgili her şey tartışmaya sebebiyet verebilecek olmasından dolayı yasaktır.

6. Etik kuralları ihlal ettiği için hiç bir şekilde gruplarda w@rez ve telif haklarını ihlal eden içerikler paylaşılmamalıdır.

7. Yorum isterken veya karşılık talep ederken doğrudan reklama açılan linklerin veya link kısaltma servislerine ait bağlantıların paylaşılması yasaktır.

8. Grup içerisinde herkesin birbirine saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde yaklaşması gerekmektedir. Kırıcı, rencide edici ve aşağılayıcı kelimeler kullanılmaması ve benzer tutumlar içerisinde bulunulmaması gerekmektedir. Gruplarda siber zorbalığa yer yoktur!

9. Grup içerisinde birbirleriyle sorun yaşayanlar sorunu kendi aralarında değil herhangi bir yönetici ile iletişime geçerek çözmeleri gerekmektedir. Herhangi bir kural ihlali veya haksızlığın söz konusu olduğunu düşünüyorsanız benimle Whatsapp veya Discord üzerinden DM yoluyla iletişime geçebileceğiniz gibi sitemdeki iletişim formundan yada e-posta adresimden de iletişime geçebilirsiniz.

10. Gruba katılan her üye bu kuralları kabul etmiş sayılır. Kuralları ihlal eden üyeler bir kez uyarılır, ikinci kez gruptan uzaklaştırılır. Affı mümkün olmayan durumlarda kullanıcı kalıcı olarak gruptan uzak tutulur.

Tüm bunlara ek olarak Discord’da Forum konuları için yorum talebinde bulunabilir, “diğer-yardımlaşmalar” metin kanalı altında farklı konularda yıldız verme, beğenme, takip etme, abone olma..vs benzeri bir çok konuda karşılıklı yardımlaşa bilirsiniz. Ayrıca sadece Discord’da “genel-sohbet” metin kanalı altında gündemdeki konular ile ilgili sohbet edebilir, “destek” kanalı altında ise destek talebinde bulunabilirsiniz.

Grupların bağlantıları;
Facebook Grubu: https://www.facebook.com/groups/1856472024478526
Discord Grubu: https://discord.gg/fw2SzcJ
Whatsapp Grubu: https://chat.whatsapp.com/EfTbJ5pi5mcInhtuf3071z

Katılan arkadaşlar konuya yorum yazabilirse sevinirim.

Kendi sitemdeki düşüş;

01.01.2019 > Global: 1.6**.*** Türkiye: 17.***
03.01.2019 > Global: 1.112.*** Türkiye: 13.8**
04.01.2019 > Global: 964.495 Türkiye: 12.916
06.01.2019 > Global: 946.763 Türkiye: 12.400
07.01.2019 > Global: 903.150 Türkiye: 11.256
08.01.2019 > Global: 870.623 Türkiye: 10.513
10.01.2019 > Global: 852.972 Türkiye: 10.005
11.01.2019 > Global: 840.136 Türkiye: 9.996
12.01.2019 > Global: 819.849 Türkiye: 9.444

Not: Grup içi yorumlar ise desteklenen örnek sitede 01.01.2019'dan bu yana sadece 1 adet içerik yayınlandı.

Katılımcı yorumları;

erencanbursali adlı üyeden alıntı

cidden etkili bir yöntem 4 gündür gruptayım alexa ve seorank değerlerim yükseldi hit bakımından da artış sağlandı 2.günden etkisini gördüm resmen.Hocalarıma bile söyledim bune böyle diyerek anında bir artış yaşandı.Cidden tebrik ederim bu güzel projenizdde ben her zaman destekçinizim :)

alisimsekoglu adlı üyeden alıntı

Sitem için çok faydalı oldu alexa sıralamam düştü, google de aramalarda 1/2 tık yukarı taşııdı.
Tavsiyem gruba gelin beraber destek olalım birbirimize

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
kimse yok sanırım bu gurupta ben katıldım

işte buu

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

KadirHameş adlı üyeden alıntı

kimse yok sanırım bu gurupta ben katıldım

Yıldırım hızı ile girip çıktın hocam sen :) Hızına yetişemedi ki kimse, daha sonra mesaj atıp ulaştım zaten sana yorumlaştık ;) http://prntscr.com/lzg95l
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
cevabı beklemedim sanırım :D

işte buu
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

erencanbursali erencanbursali Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek telefon yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
cidden etkili bir yöntem 4 gündür gruptayım alexa ve seorank değerlerim yükseldi hit bakımından da artış sağlandı 2.günden etkisini gördüm resmen.Hocalarıma bile söyledim bune böyle diyerek anında bir artış yaşandı.Cidden tebrik ederim bu güzel projenizdde ben her zaman destekçinizim :)

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1773
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)
reis face grubuna katıldım

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

erencanbursali adlı üyeden alıntı

Güzel yorumun için teşekkürler. Benimde sitemde çok hızlı düşüyor grup sayesinde. 7 gün önce global 964'dü, 2 gün sonra 946 oldu, dün 903' düştü, bu gün ise 870 diyor :) Üstelik tek yazı ile.

FurkanY adlı üyeden alıntı

reis face grubuna katıldım

Aramıza hoş geldin o halde :)
Winman

kişi bu mesajı beğendi.

alisimsekoglu alisimsekoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 5, (%100)
Sitem için çok faydalı oldu alexa sıralamam düştü, google de aramalarda 1/2 tık yukarı taşııdı.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

alisimsekoglu adlı üyeden alıntı

Yorum için teşekkürler. Bir tık öne geçmek için aramıza katılın arkadaşlar. Sitemin güncel değerlerini ekledim.

beyuzman beyuzman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek webmaster - Mühendis
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad I** I**
  • Mesajlar 1391
  • Beğeniler 515 / 228
  • Ticaret 67, (%99)
güzel grup

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al