wmaraci reklam
lidertakipci

4 harf boştaki .net domainler acele eden alır.

22 Mesajlar 3.508 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Bende kısa bir sure öncesine kadar bazı paylaşımlar yaptım ancak farklı sebeblerden dolayı kestim arşivimde yaklaşık 13 k civarı bir domain var daha derin detaylı analiz yapılmayı bekleyen paylaşım için tekrar tesekkur ederim fırsat bulabilirsem sorulan bazı sorular için makale şeklinde yazılar yazmayı planlıyorum domainler için bu tur konularda eksik olan kısımları görmemize vesile oluyor buradada yine is bizlere düşüyor daha çok bilgi vermek ve doğru yönde arayış içinde olan arkadaşları bu yönde yonlendirmek lazim projede ilk adim Domain diyorum
natuka

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.
wmaraci
reklam

natuka natuka Domainlere fısıldayanadam Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 216 / 276
  • Ticaret 54, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Havada kapılır, ülkemizde değer verilmiyor diyorsunuz ama hâla bu domainlerin ne işe yaradığını yazan yok. Mesela oaez.net . Ne yapılır bununla ? Bunun değeri domaincilerin gözünde büyütmeleri yüzünden. Yoksa saçma sapan hiçbir işe yaramaz 4 harf. Normal bir internet kullanıcısı açısından ise biran önce o siteden kaçılıp kurtulunması gereken bir izlenim yaratan domain adı. Her ne olursa olsun anlamsız ve saçma. Para kazandırıyordur o ayrı konu. Alımı satımı kolaydır. Ama internet kullanıcısı açısından zerre kadar değeri olamaz.
Site sahipleri domaini ziyaretçiler için alıyor.

Bu arkadaşlarımız bir araştırsınlar dunya domain piyasasında neler oluyor,bu işe yaramaz domainleri neden alıyorlar. natuka

Ben araştırdım ama böyle anlamsız domainlere bağlanmış site bulamadım. Neden alınıyor site kurulmuyorsa ? samimiyetle soruyorum.

en azından harf domain leri söz konusu sayısal bir ilavede yok üstelik ya su şekilde bir domain olsaydı 1234.com yada 1234.net ozaman bu arkadaşlar ne tur bir yorum yapacaklardı SizinWeb

1234.com olsaydı muhteşem olurdu. Çok akılda kalıcı bir domain. Ardışık sayılardan oluşuyor. Ayrıca www.***.net de içinde sayı olan domainlerin arama motorlarında değersiz kabul edildiği hurafesinin yanlış olduğunun bir ispatıdır.

Sonuç olarak bunlar domaincilerin kendi aralarında alıp sattıkları domainler. Ne site kurulur, ne proje yapılır, ne bir insan bu adresi hatırlar, ne de bir kişide güven uyandırır. Yüksek fiyatlara da satılmaz.
Belki birinin BX Augment Management diye bir şirketi vardır bxam.net'i almak isteyebilir. Belki....

Haklısın kardeşim bu domainler ne işe yarar,neden bulunması zor
dur.Bunları bir kaç kelimeyle anlatmaya çalışacağım.Domain piyasasının en büyük tüketicileri çin piyasasıdır ve dünya neredeyse onlara göre çalışıyor.
Çinliler yüksek bir nufusa sahip oldukları ve sürekli yeni ticaret alanları açtıkları, kapattıkları, el degşştirdikleri için domain ihtiyaçları alım satımları tükenmiyor.
Dahada önemlisi bize ve bir çok dünya diline anlamsız gelen harflerin anlamları onlar için çok farklı anlamlara geliyor,googledan çok kolay araştırabilirsiniz bunları.
Sadece harf değil rakamların bile anlamları onlar için çok farklı ve değerli değersiz olarak ayrılmaktadır,tek başına bir sayı farklı anlamdayken bir sayının yanındaki başka sayıların anlamları da farklıdır.
4 Rakamlı onlara anlamlı gelen .com domainler binlerce dolara alıcı bulmaktadır,ona keza 5 rakamlar,sonra şimdide 6 rakamlar bu böyle devam etmektedir.
Bazı domainler proje yapılmamış gibi görünmesinin sebebi de,devamlı eldeğiştirmesi,satılık olması,satın alan kişinin tekrar satmak için satılığa çıkarmasından dolayı.
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

Haberevi.com,net,org
BiletBudur.com
Kipirdak.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al