wmaraci reklam

Benzer domain sorun olur mu?

4 Mesajlar 920 Okunma
smmexpress

OiS OiS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci / Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 92 / 79
  • Ticaret 25, (%96)
merhaba arkadaşlar;

Başlıkta da belirttiğim gibi yeni bir proje için yoğunlaştım şuan arge yapıyorum.

Ama şuan aklıma takılan bir soru geldi;

mesela araba.com diye bir site var diyelim ben gittim araaba.com u satın aldım ve projemi geliştirip sürdürüyorum belki ilk zamanlarda sorun olmayacağını düşünüyorum ama ilerde artık araba.com'a bir tehdit oluşturmaya başladığımda bana herhangi bir sorun oluşturabilir mi?

wmaraci
reklam

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)
AYNI işi yaparsanız hem sizi dava etme hakları var hemde onlarla rekabetiniz zor olur...

Sonuçta isim çakma, AMA siz farklı bir iş yapacaksanız o zaman sıkıntı olmaması lazım

ÖR: verdiğiniz örnekteki site araba satışı yapıyor, siz araba sorunlarıyla ilgili paylaşım yaparsanız bir hak iddaa edemezler DİYE biliyorum...

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer aynı işi yaparsanız kanun karşısında size phishing iddialarıyla geleceklerdir. Sonuçta birinin araba.com yazarken a'ya yanlışlıkla çift basma ihtimali var. Bundan yanlış hatırlamıyorsam 8-9 ay önce Google ve Facebook bu gibi benzer alanadı sahiplerinden alanadı kontrolünü aldı. Örneğin facbook.com.

Tabii alanadlarının büyük bir kısmı phishing işle kullanıcı verisini çalma amaçlı kullanılıyordu, sizin durumunuzda yasa nasıl çalışır bilemiyorum.

Yakupcetin Yakupcetin Muhasebe Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Ben şahsen uluslararası bir misyoner grubunun bir siteyi nasıl geri aldığını bizzat koydum. .Com uzantı alan gider mantığı hakim hepimizde ama bazen fayda etmiyor.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al