wmaraci reklam

Boşta Olduğunu Gördüm ve Hemen Aldım! Yabancılara Satabilir miyim?

29 Mesajlar 3.655 Okunma
wmaraci reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

Düşmemiş hocam bir sorun oluşmuş. Alan adlarının kayıt edilebilir olabilmesi için uzun bir süreyi farklı süreçlerde servis dışı geçirmiş olması gerekir. DNS’ler bağlı, site açıkken domain düşmez.

Hocam ben dns bağlıyken domain boşa düşmez kısmını anlayamadım 30 tane alanadım var ve hepsini resellerime bağladım ama vakti geldiğinde boşa düşüyorlar acaba bir yerde hata mı yapıyorum boşa düşmemesi için bir yöntem varsa beni aydınlatabilir misin hocam?

wmaraci
reklam

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
boştakiler para etmez, para edenleri birilerinin elinden söküp alıyorsun :)

*Dünya'nın en değerli domaini de bir zamanlar boşta idi ...

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

parababasi adlı üyeden alıntı

sıkıntı da o zaten, sattığın para ile değer aynı şey değil. sıradan bir muzu marketten 5 liraya alabilirsin. aynı muz macro center'da 15 lira. bu muzun değeri 5 lira mı yoksa 15 liraya satılabildiği için 15 lira mı?

düşecek domainlere backorder yapılıyor, dandik değersiz domainleri bile büyük firmalar alıyor. türkiye'de domain al-sat işinden para kazananlar %1, %99'u zarar ediyor. çünkü değerleme yapamıyor, o kadar bilgi sahibi değil. 4 sene önce abd'de yaşayan bir türk ile tanışmıştım. adam 2.000'e yakın domain kaydetmiş. listeyi bana yolladığında şok oldum. hiçbiri reg fiyatından daha fazla etmeyecek domainlerdi.

Bu mantıkla hiçbir şey para etmez! Millet sçtığı b.ku bile parayla satmaya başladı, siz neden bahsediyorsunuz Allah aşkına?
asonons

kişi bu mesajı beğendi.

parababasi parababasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO Genius
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 16 / 73
  • Ticaret 23, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Peki hocam google domaini 2015 yılında boşa düşmüştü google domaininede değersiz diyorsanız sizi tebrik ediyorum :)

https://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/10/151012_google_odul

domain süresi bitince düştüğünü zannediyorsan zaten domain işinden hiç anlamıyorsun :) bu haberde de bir sorun oluşmuştu da öyle almıştı. öyle kolay değil o işler. marka tescili varken sen reglesen de bir şey olmaz. hemen alırlar elinden.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO Genius
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 16 / 73
  • Ticaret 23, (%100)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Bu mantıkla hiçbir şey para etmez! Millet sçtığı b.ku bile parayla satmaya başladı, siz neden bahsediyorsunuz Allah aşkına?

hayır bu mantıkla her şey para eder, ama her para eden şey değerli değildir.
şöyle düşün; savaş var ülkende ve sığınakta yaşamak zorundasın 3 ay boyunca. ekmek ve su mu daha değerli yoksa 10 gram pırlanta mı?
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

82584 82584 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 19 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Satmayın arkadaş proje yapın. Yabancılardan ne farkınız var biraz aklınız kullanıp değerlendirin. İlerledikçe yatırım teklifleri alırsınız. Bir themeforest olmayabilir ama o tarz sitelere yönlendiren güzel bir site oluşturulabilir. Biraz sermaye lazım bunun için.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
parababasi

Hocam hiç hiç uzatılacak ve tartışmaya açık bir konu değil. Değer denilen kavram özneldir. Domain satış işlemlerinde en önemli husus, doğru alıcı ile doğru satıcının buluşmasıdır. Bu sağlanırsa herdomainparaeder(.)com bile para eder!
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO Genius
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 16 / 73
  • Ticaret 23, (%100)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

parababasi

Hocam hiç hiç uzatılacak ve tartışmaya açık bir konu değil. Değer denilen kavram özneldir. Domain satış işlemlerinde en önemli husus, doğru alıcı ile doğru satıcının buluşmasıdır. Bu sağlanırsa herdomainparaeder(.)com bile para eder!

olay şundan ibaret

HeadCMoon birhabervar worldww

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

divcoder adlı üyeden alıntı

Satmayın arkadaş proje yapın. Yabancılardan ne farkınız var biraz aklınız kullanıp değerlendirin. İlerledikçe yatırım teklifleri alırsınız. Bir themeforest olmayabilir ama o tarz sitelere yönlendiren güzel bir site oluşturulabilir. Biraz sermaye lazım bunun için.

Aslında çok haklısınız hocam fakat keşke bilgim olsa da yapabilsem. Sahifa, newsmag gibi temaları yapar dünya genelinde satar hem de destek sağlardım kazandıkça ekip oluştururdum.. Henüz yeni olduğum için kod ve yazılım bilmim maalesef yok denebilecek kadar az. Sermaye konusuna girmiyorum bile. Bu yüzden projeyi ya çok ilerde yapabilirim ya da hiç yapamayabilirim.

Ama o tarz sitelere yönlendiren bir site mantıklı. Göz önünde bulunduracağım teşekkürler öneriniz için :)
82584

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

parababasi adlı üyeden alıntı

Boşta olan hiçbir domain değerli değildir :)

Themeforest ‘den daha genel bir isim olduğu için değerli olduğunu düşünerek aldım. Türkçe temasatinal[.]com domaini bile doluydu.

Ayrıca themebuy.com domainini birebir benimkiyle aynı anlamı taşıyor sadece daha kısa. HugeDomains bu domaini 3800$ dan satıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al