wmaraci reklam
lidertakipci

Bu domaini alarak sizce iyi yapmış miyim? Yoksa boşa masraf mi?

26 Mesajlar 3.059 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
BeeSeo Uzantı konusunda katılıyorum, bir kere dış kullanıcıya güven vermiyor ama site içeriği kaliteliyse bir şekilde sıyrılma şansı var.
BeeSeo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Alan adı uzantılarının yani TLD ler google tarafından özel bir etkisi yoktur (istisnalar hariç) tüm uzantılar aynı eşitliktedir. Hiç bir üstünlük yada eksiklik yoktur. Fakat kullanıcı tarafından bakıldığında uzantıların oldukça etkisi görülüyor.
Bu durumda uzantıların seo ya etkisi doğrudan olmasada dolaylı olarak vardır fakat bu etki google tarafından değil kullanıcı tarafından kaynaklanır.

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam alternatif uzantılara ülkemiz hazır değil. Bedava dağıtılan birşey gözüyle bakıyorlar .xyz domainlere webmaster olmayanlar. Yada spam site virüslü site sanıyorlar.

i34'ü niçin aldınız anlamadım ama bende de dr34.com adresi var. Aklımda bu site ile İstanbul ilimizdeki hastane ve özel muhayeneleri dizinini oluşturabileceğim bir proje var vakit bulabilirsek hayata geçireceğiz. Domain önemli projelerinizde .com dan şaşmayın mümkün olduğunca. Alternatif olarak sıralamayı herkes biliyor .net ve .org (istisnalar hariç).

cylnmerve cylnmerve Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 421
  • Beğeniler 47 / 115
  • Ticaret 5, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Alan adı uzantılarının yani TLD ler google tarafından özel bir etkisi yoktur (istisnalar hariç) tüm uzantılar aynı eşitliktedir. Hiç bir üstünlük yada eksiklik yoktur. Fakat kullanıcı tarafından bakıldığında uzantıların oldukça etkisi görülüyor.
Bu durumda uzantıların seo ya etkisi doğrudan olmasada dolaylı olarak vardır fakat bu etki google tarafından değil kullanıcı tarafından kaynaklanır.

Alırken en büyük çekingem sizin dediğiniz bu kullanicilarin nasıl düşündüğü düşüncesiydi ama içerik iyi olursa ve tutulursa bir sorun olacağını düşünmüyorum fazla ama kullanıcılara bunu alıştırması da çok zor olacak o ayrı bir konu zaten.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 421
  • Beğeniler 47 / 115
  • Ticaret 5, (%100)

daniel1336 adlı üyeden alıntı

Hocam alternatif uzantılara ülkemiz hazır değil. Bedava dağıtılan birşey gözüyle bakıyorlar .xyz domainlere webmaster olmayanlar. Yada spam site virüslü site sanıyorlar.

i34'ü niçin aldınız anlamadım ama bende de dr34.com adresi var. Aklımda bu site ile İstanbul ilimizdeki hastane ve özel muhayeneleri dizinini oluşturabileceğim bir proje var vakit bulabilirsek hayata geçireceğiz. Domain önemli projelerinizde .com dan şaşmayın mümkün olduğunca. Alternatif olarak sıralamayı herkes biliyor .net ve .org (istisnalar hariç).

Uzantı biraz şüpheli ve çok düşündürdü beni alırken ilk kez aldım zaten ama alan adını bu şekilde almamın nedeni istanbula ait ne varsa hepsinin olacağı bir site düşünmem idi. O şekilde bir proje gerçekleştirmeyi planlıyorum hem türkçe hem ingilizce hem de birkaç daha farklı yabancı dilde yayın yapılacak. Bakalım ne kadar ilerleyebileceğiz

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Arama motorlarından gelen ziyaretçiler için fark etmez ama organik kullanıcılar zorlanır. Kaldı ki arama motorlarından gelenlerde siteye girerken tereddüt eder.

• Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 421
  • Beğeniler 47 / 115
  • Ticaret 5, (%100)
AdaletinSesi hocam çok haklısınız tereddüt meselesi de vok fazla var da çoğu internet kullanıcısı girdiği siteye bakmıyor direk ne ariyorsa onu arıyor ve giriyor eski sitelerimde %80 civarında böyleydi ama yine dediğinizde çok haklısınız bi com net org yapmaz
AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

addem addem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelance Öğrenci ve Danş.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

BeeSeo adlı üyeden alıntı

XYZ uzantısı koşulsuz şartsız çöptür. Aksini iddia edecek kimse bulunduğunu sanmıyorum. Lakin şöyle bir durum var, sektöre pek hakim olmayan birine satabilirsiniz uzantısını saymazsak domain çok güzelmiş.

Şahsi fikirlerinizi herkes tarafından benimsenen bir görüşmüş gibi yazmayın.Xyz uzantısı fazla prestijli bir uzantı değil ama söyledikleriniz ile alakasıda yok.
emrecelen

kişi bu mesajı beğendi.

Hiçbir başarı rastlantı değildir, rastlantıysa zaten başarı değildir.

Drozturk Drozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 111 / 117
  • Ticaret 28, (%100)
.xyz nin Önemi Çinliler İçindir.
Site İsmi Ne Kadar Kısa Olursa O Kadar İyidir.Bakınız Büyük Firmaların Yan Şirketlerine.
Peki xyz Neden Bu Kadar Şan Şöhret Yaptı.Bilindiği Üzere 3-4 Karakterli Domainlerin Fiyatı Hayli Ucuk Ve Bulunması Zor.Chına Vatandaşları Bu Tip Domainleri Kullandıkları İçin Önemi Büyüktür.
Ucuz Olması Ve Teknoloji Devleri Bu Uzantıyı Kullanması Webmasterlara Yön Verdi.
6milyon Kayıttan Bahsediyoruz.Ben Bile Paravan Bloglarım İçin Ucuz Olmasından Dolayı Tercih Ediyorum..
Olay Googlenin Sevip Sevmemesi Değil İnsanların Tercih Meselesidir.
Google Buna Göre Ayak Uydurur.
Diye Düşünüyorum

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
Seo cahillerini kale almayın. Google hiç bir uzantıya ( ülke aramalarında ülke kısaltmaları hariç ve ücretsiz uzantılar hariç ) ekstra değer veya negatif yaptırım uygulamaz. Tıklanma konusuna gelecek olursak eski nesil cahil ve "tr.gg" olayından sonra aman bilgisayarıma virus girer atletli resimlerimi çalıp milyon dolarlık para isterler diye girmeye bilir. Domain piyasası konusuna gelirsek bu ülkede domain piyasası diye bir şey yok.
emrecelen Ercany

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al