freelance iş ilanları

Domain Tarihinin En Yüksek Rakamlı Satışı Gerçekleşti

5 Mesajlar 1.028 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

DmNBRoKeR DmNBRoKeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisligi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,

Evet yanlış okumadınız Domain Tarihinin En Yüksek Rakamlı Satışı Gerçekleşti.

360.com Domaini Vodafone Tarafından 17 Milyon Dolara Satılarak Gelmiş Geçmiş En yüksek Rakamlı Satış Oldu.

Domain Hakkında Bilgi Paylaşımında Bulunduğum Bloğuma Göz Atmak isterseniz Bigedomain.com

Konuyu olduğu gibi kopyala yapıştır yaptım Artık bunada bir itiraz olursa Yapacak başka ne var bilemiyorum.

Merhaba Arkadaşlar,

3 gün önce sizlere son 5 yılda gerçekleşen en yüksek domain satışı olan P*orno.com dan bahsetmiştim ve o konuda 2015 yılının 2014 yılından daha hareketli geçeceğini söylemiştim. Açıkcası bende bu kadar kısa zamanda yine rekor bir satışla karşınıza çıkmayı beklemiyordum. Ancak bu satış tüm zamanların en iyisi olarak kayıtlara geçecek gibi gözüküyor. Öncelikle belirtmek isterim ki satış hakkında henüz Kesin bir açıklama yapılmadı ancak birçok blog ve forumda konu hakkında bilgilendirmeler gelmeye başladı.

Şimdi Tüm zamanların en iyi satışını birlikte inceleyelim.

360.com Domaini Vodafone tarafından Qihoo Şirketine 17 Milyon Dolara Tüm zamanların satış rekorunu kırarak SATILDI !!!

Gerçekleşen bu satış Sex.com un elinden alınamayacak dediğimiz birincilik koltuğunu kaybetmesine sebep oldu. Bu arada bilmeyenleri bilgilendirelim Sex.com 2010 yılında 13 Milyon Dolara Satılmıştı.

Qihoo şirketi elinde bulundurduğu 360.cn domaini hali hazırda kullanmakta ve yaklaşık olarak 7 Milyar Dolarlık bir piyasa değerleri bulunmakta. Gerçekleştirilen bu satış tüm dünya için inanılmaz gibi gözüksede şirketin piyasa değeri göz önüne alındığında çok yadırganmaması gereken bir haber.

Tabi bu haberle birlikte domain piyasasında bazı değişmeler olması kuvvetle muhtemel. Öncelikle etkilenecek ilk sektör Rakam Domainler olacaktır. Sizlere tavsiyem rakam domainlere çok geç olmadan yatırım yapmanız olacaktır. Sizlere yol gösterici nitelikteki Rakam Domainler hakkında yazmış olduğum bu makalemide okumanızı tavsiye ederim.

Ancak burada biz domain yatırımcılarını ilgilendiren en önemli konu tüm büyüyen ve gelişmekte olan firmaların .com uzantı dışında başka bir uzantı kullanıyorlarsa .com uzantasına er yada geç geçiş yaptıkları gerçeğidir. Bu ve bunun gibi satışlar .com uzantısının ne kadar önemli olduğunu ve şirketler için olmazsa olmaz bir uzantı olduğunu göstermekte.
Haberini verdiğimiz bu satışlarla birlikte en yüksek rakamlı satış listeleri değişmekte bende sizler için değişen bu listeyi revize etmek istiyorum ilerde bunu konu eden bir makale yayınlayacağım.

Saygılarımla
İyi günler, bol kazançlı domainler.

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
O paraya firma kurulur neyse ya milletin parasının hayalini biz niye kuruyoruz :)
DmNBRoKeR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Zaten Firmanın Maksadıda Bölgesel bir kimlikten Ulusal Bir Kimliğe Geçmek Bir nevi Firma kuruyorlar diyebilirim :D

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
15 yıllık domain. Facebooku filan alaydı bare o paraya :D (17 milyar sandım milyonmuş. bişe değilmiş be :D )
DmNBRoKeR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

WebDost adlı üyeden alıntı

15 yıllık domain. Facebooku filan alaydı bare o paraya :D (17 milyar sandım milyonmuş. bişe değilmiş be :D )

Facebook u alamazda hocam Facebook da zamanında FB.com u 2010 Kasım Ayında 8,5 milyon dolara almıştı :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al