wmaraci reklam

Domaln transfer sonrası

6 Mesajlar 812 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Arkadaşlar merhaba domainimi başka bir servise transfer etme işlemi başlattım 03.03 tarihinde hala transfer olmuş değil? Transfer kilidi açık. Whois bilgileri gizli değil. Ne zaman transfer olur tahmini?

Birde yeni servis sağlayıcıya geçtikten sonra ne yapmalıyım? Domaini aktif olarak kullanıyorum yani kapalı kalmamalı web sitem, yorumlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Standart taşıma işler 3-7 gün aralağında gerçekleşir. Eğer domain süresinin bitmesine bu süreçten az bir vakit kaldıysa biraz daha uğraştırıcı olabilir. Elbette burada transfer ettiğiniz firmanın bu konudaki fonksiyonu önemli. Eğer direkt register a bağlı değilde, aracı birden fazla kurum varsa, iş zorlaşır.
Yeni firmaya geçtekten sonra yapmanız gereken pek birşey yok, Hosting hizmeti de alırsanız orada barındırırsınız sitenizi. Site nakil için wordpress tabanlı bir site var ise, genelde hosting firmaları kayıpsız nakil yapabiliyorlar. Ancak bazı 3 kademe firmalar "bizi ilgilendirmez" diyebilirler.

Konu hakkında aydınlatıcı bilgi vermediğiniz için sizi tatmin etmeyen yüzeysel cevaplar alabilirsiniz. Firma sistemleri genellikle değişkenlik gösterebilir.

• Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
enerjiveguc blogger tabanlı bir site hocam, natro.comdan - godaddy e aktarıyorum.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Fou adlı üyeden alıntı

enerjiveguc blogger tabanlı bir site hocam, natro.comdan - godaddy e aktarıyorum.

Godaddy e mii... etmeee..! der susarım... 3 kuruş için yapmayın böyle şeyler... Bak kendin diyorsun nakilde kapanmasını istemiyorum, sorun yaşamak istemiyorum.
Natro düzeyde hizmet veren Güzel Net var, hızlı destekleri var. Benim yenileme için 1 haftası kalan domain nakillerimi 3 saatte hallettiler...
Alperenler

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
enerjiveguc daha öncede godaddy kullandım hiç sorun yaşadım hocam siz neye dayanarak sorun oluru kast ettiniz?

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Fou adlı üyeden alıntı

enerjiveguc daha öncede godaddy kullandım hiç sorun yaşadım hocam siz neye dayanarak sorun oluru kast ettiniz?

Sorun olursa, yani dar alanda bir domain kurtarmak zorunda kalırsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz, godaddy bu anlamda katı kurallara sahip. ve sizi bu durumdan kurtarmak için harici hizmet bedelleri talep edebilir.
Sorun yaşamıyorsanız ben sizi yanlış yönlendirmiş olmayayım.

Ne demişler, "Doğruya giden en kısa yol, en iyi bildiğin yoldur."

kolay gelsin...
ilkayy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al