freelance iş ilanları

E Ticaret Domain ve Seo

26 Mesajlar 3.449 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Yasemin81 Yasemin81 http://afrodits.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba
Fikirlerinize ihtiyacım var.
E ticaret sitesi için domain ismi arıyorum.
İlk etapta takı, daha sonra kozmetik eklenecek ürünler arasına. Yani genel bir isim olması daha mantıklı, marka ismi gibi olabilir mesela.
Bana ne önerirsiniz?
İki gündür karar veremedim, artık imdat diyorum :)

Ek olarak; e ticaret sitelerinin seosu diğer bloglarla aynı mıdır? Yani profesyonel yardıma ihtiyacım var mı? Ve sitem için neler yapabilirim?
Bir yardımcı olursanız çok sevinirim?

Ek Olarak: Bir de bu iş tek başına yürür mü?

Ek Olarak: jasminavm.com

Bu nasıl, çok mu sönük ?

wmaraci
reklam

JackSparrow JackSparrow Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
satışlar ne üzerine olucak ?
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

JackSparrow adlı üyeden alıntı

satışlar ne üzerine olucak ?

Şimdilik takı üzerine, fakat ilerleyen zamanlarda kozmetik eklemeyi de düşünüyorum.
JackSparrow

kişi bu mesajı beğendi.

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)
Sattıgınız ürünler üzerine geniş bir google trends araması yaparak hem kitleye hemde markaya ulaşabilirsiniz. Bir puma bayisi için seo çalışması yaparken basit bir örnekle karşılaştım. Ayakkabidunyasi örnek olarak verilebilir hem en çok aranan hemde ek kelimeyle markalaşmış. Bizde puma için sporayyakkabin.com düşünmüştük.

E ticaret sitelerinin seo çalışması ayrı ve özeldir. Kullandıgınız scripte göre site içi optimizasyonları verimli tutmalısınız script desteklemiyorsa örnegin opencart bunu bir php ci arkadaşla konuşup seo danışmanıyla profesyonelleştirebilirsiniz
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

brkrtp adlı üyeden alıntı

Sattıgınız ürünler üzerine geniş bir google trends araması yaparak hem kitleye hemde markaya ulaşabilirsiniz. Bir puma bayisi için seo çalışması yaparken basit bir örnekle karşılaştım. Ayakkabidunyasi örnek olarak verilebilir hem en çok aranan hemde ek kelimeyle markalaşmış. Bizde puma için sporayyakkabin.com düşünmüştük.

E ticaret sitelerinin seo çalışması ayrı ve özeldir. Kullandıgınız scripte göre site içi optimizasyonları verimli tutmalısınız script desteklemiyorsa örnegin opencart bunu bir php ci arkadaşla konuşup seo danışmanıyla profesyonelleştirebilirsiniz

Site içi seoyu kendim yapabilirim diye düşünüyorum. Fakat site dışı seo konusunda tanıtım yazısı, backlink vs dışında ne yapılabilir ? Kısacası bu konular dışında yapılacak şeyler varsa bir seo uzmanıyla çalışmam gerekir, sizce bu konuda olduğu gibi bir uzmana mı vermeliyim siteyi?
Bu arada teşekkürler bilgiler için.
JackSparrow

kişi bu mesajı beğendi.

wolveron wolveron ozgurlukicin.com Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
Burada alan adı alırken jenerik bir ad veya akılda kalıcı ve size özel bir isim seçebilirsiniz. Çünkü bu kısım ilerki zamanlarda farklı yönlerde avantajınıza olacaktır. Kozmatik ürün için kozmiyo.com alınırsa örnek olarak, akılda kalıcıdır ve benzeri yoktur. Veya takiveyuzuk.com alınırsa barındırdığı anahtar kelimelerden bir faydasını görürsünüz.

E-ticaret seo sunda anahtar kelimeden ziyade ürün gruplarına göre kategorisel veya direkt ürüne özel çalışmalar paylaşımlı olarak gidilir. Çünkü bir bloğun belli başlı konular üzerinde hedefe özel kelimeleri vardır. E-ticarette bu yapının genişlğine göre çok değişir. Butik site ise tabiki kelime üzerine gidilebilir.

Tek başınıza yürür ama çok zorlukları vardır. Tüm detayları düşünmeniz gerekli,
ödeme sistemi nasıl olacak
kargo anlaşması
fatura kesimi
bu konularda çözümünüz var ise iş iyi bir takibe bakar. Ama seo kısmı profesyonelce yapılmaz ise uzun zaman beklenmesi gerekir gibi duruyor.
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

wolveron adlı üyeden alıntı

Burada alan adı alırken jenerik bir ad veya akılda kalıcı ve size özel bir isim seçebilirsiniz. Çünkü bu kısım ilerki zamanlarda farklı yönlerde avantajınıza olacaktır. Kozmatik ürün için kozmiyo.com alınırsa örnek olarak, akılda kalıcıdır ve benzeri yoktur. Veya takiveyuzuk.com alınırsa barındırdığı anahtar kelimelerden bir faydasını görürsünüz.

E-ticaret seo sunda anahtar kelimeden ziyade ürün gruplarına göre kategorisel veya direkt ürüne özel çalışmalar paylaşımlı olarak gidilir. Çünkü bir bloğun belli başlı konular üzerinde hedefe özel kelimeleri vardır. E-ticarette bu yapının genişlğine göre çok değişir. Butik site ise tabiki kelime üzerine gidilebilir.

Tek başınıza yürür ama çok zorlukları vardır. Tüm detayları düşünmeniz gerekli,
ödeme sistemi nasıl olacak
kargo anlaşması
fatura kesimi
bu konularda çözümünüz var ise iş iyi bir takibe bakar. Ama seo kısmı profesyonelce yapılmaz ise uzun zaman beklenmesi gerekir gibi duruyor.

Zaten portal tarzında bir sitem vardı ve ben ne kadar güncellersem güncelleyeyim hep yerinde saydı.
Açıkçası mecburum artık profesyonel destek almaya.
Fakat fiyatlar o kadar uçuk ki, kararsız kalıyorum açıkçası

• Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
Seo çalışmalarında fiyatlar verilirken, tüm yapı inceleinir ve google uyumluluğuna bakılır. Özellikle çalışma istendiği zamana kadar katettiği yol nasıl olmuş. Google tarafında beğenilen bir yapımıdır. Pr değeri ne durumda. Bundan sonrası ise müşterinin hedefine göre teklif sunulur. Bu hedef kelime bazlı ise, seçilen kelimelerin rekabet durumu ve bu kelimelerdeki rakipler incelenir. Kısaca fiyat bundan sonra çıkar. Buradaki hedefi büyük tutarsanız fiyat dediğiniz gibi uçuk çıkar :) küçük tutarsanız, daha cazip fiyat sunulur. Örnek olarak uçak bileti kelimesine felaket bir uçuk fiyat alırsınız, en uygun bilet e ise daha cazip bir fiyat alırsınız..
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

wolveron adlı üyeden alıntı

Seo çalışmalarında fiyatlar verilirken, tüm yapı inceleinir ve google uyumluluğuna bakılır. Özellikle çalışma istendiği zamana kadar katettiği yol nasıl olmuş. Google tarafında beğenilen bir yapımıdır. Pr değeri ne durumda. Bundan sonrası ise müşterinin hedefine göre teklif sunulur. Bu hedef kelime bazlı ise, seçilen kelimelerin rekabet durumu ve bu kelimelerdeki rakipler incelenir. Kısaca fiyat bundan sonra çıkar. Buradaki hedefi büyük tutarsanız fiyat dediğiniz gibi uçuk çıkar :) küçük tutarsanız, daha cazip fiyat sunulur. Örnek olarak uçak bileti kelimesine felaket bir uçuk fiyat alırsınız, en uygun bilet e ise daha cazip bir fiyat alırsınız..

Mesela
http://afrodits.com/ bu site için bari bir kelimede çıkayım dedim, sonuç hüsran...

• Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
hangi kelimede çıkmaya çalıştınız. Çünkü sitenizin tanımlı kelimeleri çok genel seçilmiş. Hedefe yönelik değil veya rekabetçi. Hedef neydi?
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al