freelance iş ilanları

Godaddy Pending DNS Sorunum

7 Mesajlar 2.438 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ahk Ahk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba. Dün akşam godaddy den hosting ve domain satın aldım ve belirtilen bütün işlemleri yaptığım halde pending DNS denen kısımda takıldı saolsun :) 24 saat beklememi istiyor fakat bu normalmi onu bilemiyorum.

Current Hosting Account Status: Pending DNS

Did you know?

What's Next?

Congratulations!

You have finished setting up your hosting account. Your hosting account should be ready to use within 24 hours.

You will receive an e-mail message once your hosting account is ready to use. This e-mail message will include all of your basic account-management information.

After your account is set up, you can log back in to your Hosting Control Center to upload files to your Web site, create sub domains, customize your 404 pages, set up databases for your hosting account, and more.

24 saat henüz dolmadı ama benim eksik yaptığım bir şeyler var sanırım o da şu ki
domain name server kısımları aşağıdaki gibi.
NS67.DOMAINCONTROL.COM
NS68.DOMAINCONTROL.COM

bunları ns1.domain.com, ns2.domain.com olarak değiştirmelimiyim acaba?

wmaraci
reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Name server adreslerinizi hosting'inizin bulunduğu sunucuya ait olan DNS adresleri ile değiştirmeniz gerekecek. Bu bilgiyide godady büyük ihtimalle 24 saat içerisinde size göndereceği e-posta da belirtecektir.

• Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
O posta gelmek bilmedi maalesef. 2 dolara domain sattıkları için tercih ettim ama bizim firmalarımız bile 1saat içinde bütün bilgileri iletirken, godaddy keyfi gelirse gönderecek zira 24 saati geçti. İlginizden ötürü teşekkürler.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Godady dünyanın en güvenilir alan adı ve hosting satan firmalarından biridir. Dolandırılma vb gibi sorunlar çıkacağını pek sanmıyorum. Bunun dışında siz yine gereksiz veya spam klasörüne falanda bir bakın. Belki gönderdikleri e-posta spam kutunuza düşmüş olabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Öyle bir sorun olacağını bende sanmıyorum. Maillere bakıyorum sürekli kampanya mailleri göndermekten ona fırsat bulamadılar :) Biraz daha araştırdım ve 72 saate kadar bekleyenler olduğunu öğrendim.

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6005
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)
Godady çok güvenilir bir firma. Daha önce bir çok kez domain aldım ve hiç sorun çıkmadı. Elbet gelecektir mail :)

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

• Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hosting konusunda herhangi bir bilginiz var mı peki? Domain 1 saat içinde adıma kayıt edildi zaten fakat hosting kosununda pending DNS den öteye gidemedim. :) Ayrıca ionCube kurulumunu da kullanıcı yapıyor sanırım :) Hazır olsaydı iyi olurdu ama bi çare bulurum artık.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al