wmaraci reklam

Haber com Yakın Mercekte

8 Mesajlar 1.220 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Bilo Bilo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Sanat Direktörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 63 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Gary Haber ile 23 yıl önce başlayan haber.com alan adının 2018'e kadarki kilometre taşları...

1995 Aralık ayında “Garry Haber” üzerine kayıtlanmış.

2000 Mart ayında kendi şirketi “Haber Corporation Website” üst başlığı ile ilk ayak izlerini bırakıyor.

2003 yılında dicemedia.com’un tasarladığı arayüzle ufak bir hareketlenme yaşanıyor.

2009 Ağustos’a kadar digilink.net’de duran NS’ler (İsim Sunucuları) değişerek mediatemple.net’e geçiyor.

2014 yılında alan adı sahibi “Gary Haber”, 68 yaşında (kanserden) hayatını kaybediyor (7 Nisan) ve Mayıs ayına kadar sabit duran site kalkarak yerine Garry Haber’in vesikalık resmi geliyor (rahmetle anıyoruz).

2015 Ağustos ayında NS bilgileri Richweb.com olarak değişiyor ve alan adı "grfllp.com"a yönlenmeye başlıyor. Tam bu sıralarda ise wmaraci forumlarından bir alıntı:

Telefonla iletişime geçtim. Türkiye'den çok sayıda insanın almak için kendilerine ulaştıklarını ancak satmak gibi bir düşünceleri olmadığını söylediler.

2016 Temmuz. Ve nihayet Türkçe bir karşılama geliyor; “Sayfamız Yapım Aşamasındadır” ve NS bilgileri kendi sunucusuna geçerek haber.com olarak değiştirilmiş durumda (bu ay içinde NS’ler bir kaç kere değiştiriliyor). Bu aya ilişkin whois bilgilerine baktığımızda alan adının artık “Niyazi Topcu” adına Türkiye’ye geçtiği netleşiyor. Haber, Ağustos ayında hemen eksisozluk‘e düşüyor;

Geçen hafta alan adı satılmış, malum yabancı bir firmada idi… sahibi ölünce firmanın adı da değişmiş vs vs bizim türkler bu alan adını almış… kaça satıldı şuan için bilgi yok, isimtescil’e transfer etmişler… bakalım nasıl değerlendirecekler alan adını..

Aynı yıldayız. Eylül ayında *** domain konularından bir kaç alıntı:

Domain’i çok uğraşmama rağmen satın alamadım arkadaşlar. İstanbul’dan Niyazi Topçu diye birisi domaini satın almış.

Fiyat konusunda herhangi bir fikrim yok ama en fazla verdiği 15.000$ civarı. Biz mail ve telefon ile pazarlık ettik bir kaç defa. Arkadaş direkt oraya gitmiş sanırım. Demek ki iş yüz, yüze görüşmeye gidince çözülüyor.

hocam ben adama 45k$ teklif ettim cevap gelmedi, gidip yüz yüze görüşmeyide teklif ettim.

2016 Ekim ayında gerçek hareketlilik başlıyor. Belli ki bir site kurulacak, ama öncesinde CPanel ekranı ile karşılaşıyoruz. Aralık ayında ise alan adı “haber.biz”e yönleniyor. Tam bu aylarda wmaraci.com üzerinde, yeni sahip ile yapılmış görünen bir konuşmada şöyle bir cümle geçiyor;

ben kendisi ile bağlantı kurdum. domain için alıcıymış gibi fiyat istedim. 150 bin tl istedi.

2017 Şubat ayında, arkaplandaki çalışmalardan anladığımız kadarıyla sitenin faaliyete geçeceği netleşmiş görünüyor ve NS’ler Cloudflare.com olarak değiştiriliyor. Tam bu aralar wmaraci’dan bir alıntı daha:

Domain sahibi ile gorustum tebilisime özel tema yaptırıyordu…

Mart ayına ilişkin bir ekran görüntüsü bulamadım ancak eksisozluk‘deki bir paylaşıma göre site faaliyete geçmiş görünüyor;

haberler.com’dan daha iyi olmayan haber sitesi.

2017 Mayıs. İşte kurulan sitenin arşiv kayıtlarından ilk görüntüler. Sayfa kodlarına baktığımızda Google Analytic (UA-…) kullanılmış ama Adsense kodu şu an için yok (Başvurmuş, ama henüz onaylanmamış olması muhtemel). Yüzeysel bir inceleme ile kod satırlarından script’e ilişkin bir veri çıkmadı, fazla vakit ayırmak istemedim. Yazılımın özel yazdırılmış olması da muhtemel. Ayrıca tam bu aralar olsa gerek Webmaster’ların uğrak yerlerinden Codecanyon‘da (“niyazitopcu” takma adı ile) ilginç sayılabilecek bir ayak izine rastlıyoruz. Yoruma konu olan linkten anladığımız kadarı ile sitesine “otomatik içerik çeken bir bot” satın almış. İşte yorumlardaki iki sorusu:

Benim birkaç adet sitem var hepsinde bu lisansı kullanabilirmiyim. Yada bir sitemi kapattığımda yeni açtığım sitede kullanmaya devam edebilirmiyim.

Selam ben bot ile ilgili herşeyi yaptım şuan sorunsuz şekilde çalışıyor. Ancak sanırım cron özeliğinde bir problem var bir türlü kendisi otomatik ekleme yaptıramadım iletişime geçerseniz sevinirim..

2017 Ekim...
..
.

**** bağlantıları ve görselleri tek tek burada vermek gerçekten çok zor, merak edenler son ve güncel son haline domainog üzerinden inceleyebilir...

Güncel Kaynak: http://www.domainog.com/yakin-mercek-haber/

.
redakte

kişi bu mesajı beğendi.

Domainog.com | Seobilog.com
wmaraci
reklam

brk66 brk66 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
çok güzel paralar :) sende haber.tv falan al abi oda gelmiş 16 yaşına

brk66 brk66 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
Bildiğim kadarı ile sahibi de Ankara'da

Private Private WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanlığı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 63 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Şuan site kapalı durumda daha önce açıktı basit bir tema kullanılıyordu ve alan adı için teklifler bekliyor.

Alan adı heba olup gidecek.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Hit almak icin kaynak yazmakta ayri bi uyaniklik.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

Deneme

eksiblog eksiblog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek HAKKI SAVUNAN
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 10 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Haber.com alsan ne olur islemedikten sonra sondakika hurriyet haberler varken ise yaramaz sadece webmastelerlerin istahini kabartir

masumkurt masumkurt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 12 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Geçensene bende niyetlendim alan adına.Yanılmıyorsam alaanadlari.com dan 150.000 tl istemişlerdi.

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
alan adı güzel olabilir ama şuan bile dandik bir domain alıp başlasam biraz iktidarcı takılsam 1 seneye otoriter sitem olur habercilik anlayışı türkiyede farklı işliyor kardeşim

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al