wmaraci reklam

Konu kapanabilir.

20 Mesajlar 2.358 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bayboks bayboks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Mfa adlı üyeden alıntı

İnsanların faydalanacağı bir site açmayı düşünüyorsan ve yeterli bilgin varsa güzel. Ancak dini kategorilerden gelir elde etmek imkansız diyebilirim. Kâr olarak söylemiyorum, kendi kendini idare edecek kadar kazanması bile zor.

Aklımda olan tek bir proje vardı bu sözlerinle soru işaretleri bıraktırdın hocam ben rüya tabi ile ilgili bir site felan düşünüyordum google amca birşey yazacak olsam örnek kuş yazıyorum rüyada kuş görmek anlamı nedir çıkıyor gibi ama bu senin yazdıklarından dolayı acaba ben bir yerde yanlış mı algıladım diye düşünüyorum.

wmaraci
reklam

musa5734 musa5734 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 54 / 14
  • Ticaret 7, (%100)
Forum sitesi mi acmaliyim ?

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)

bayboks adlı üyeden alıntı

Aklımda olan tek bir proje vardı bu sözlerinle soru işaretleri bıraktırdın hocam ben rüya tabi ile ilgili bir site felan düşünüyordum google amca birşey yazacak olsam örnek kuş yazıyorum rüyada kuş görmek anlamı nedir çıkıyor gibi ama bu senin yazdıklarından dolayı acaba ben bir yerde yanlış mı algıladım diye düşünüyorum.

Hocam özellikle dini kategoriye eğer yeterliliğin varsa gir. Yoksa veya azsa hem dünya hem ahiret ahvali hiç iyi olmaz.

Bu domainle rüya tabirleri sitesi hiç uygun olmaz. Hem rüya tabirleri aranma hacmi yüksek olsa da ben bu vebalin altına girmezdim. Zaten kaliteli bir şey yapacaksan bu alanda, yalan yanlış uydurma şeylerle hit alan siteleri gecemezsin.

Yukarıda arkadaşın dediği gibi ilahiyat bölümleriyle ilgili bir site olabilir ama bir ilahiyatçı olarak şunu soyleyim maalesef bizimkilerin genelde internetten beklentileri bu değil. Yani büyümek biraz daha zor diğer sektörlere göre. Özellikle kitle oluşturmak ki bittecrübe sabit.

Reklam sektöründe din kategorisine hiç bir firma risk alıp da reklam vermez. Vakıflar veya misyonerler reklam veriyor ki zaten vakıflar bağış istediği için tbm çok düşük 0.01-0.05 kuruş civarında gördüm hep.

Eğer daha akademik bir şeyler olursa, mesela işte tez konuları, ilahiyat dersleri, ilahiyata hazirlik, alan kpss vb. Buradan belki gelir elde edilebilir. Ama derin bilgi gerekir. Zaten o bölümü okuyan, bilgisi olan insanlara bir şeyler sunmak çok zor.

Zaten genel olarak eğitim kategorisi bütün platformlarda daha az bir kitleye sahip olur.

Faydalı olmak, Allah rızası için bir seyler yapmak istiyorum diyorsanız buyrun. Ama hem etik olarak hem de piyasa gereği ticari amaçla girmeyin, üzülürsünüz.

Aslında biraz bütçeniz ve desteğiniz varsa fikriyat sitesi gibi çok yazarli profesyonel bir blog kurabilirsiniz. Dergileri vardı sanırsam onların yani bütün bir kuruluş ama yine maddi bir yatırım gerekiyor böyle bir site için.

Din konusu hassas kategoridir dikkat edin. Son defa tekrar edeyim sağlam bilginiz yoksa girmenizi kesinlikle önermem.

ilahiyatçılar için sosyal bir platform kurulabilir. Ama ilahiyatçılar genelde böyle platformlarda takılmaz.

Bütün söylediklerimi okuyup kendiniz karar verin ki bunların hepsi tecrübeyle sabittir.
musa5734

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 54 / 14
  • Ticaret 7, (%100)
ilahiyat ogrencileri icin forum ders notları paylasimi sitesi ya da genel ilahiyat haber sitesi. Ya da ansiklopedi tarzi bir site düşünüyorum. İlahiyat mezunu olduğum icin bu alana hakimim diyebilirim. Tesekkurle yorumlariniz icin.
Baska tasiyelerde alabilirim.

Telefonla yazdigim icin yazim yanlislari olabiliyor k bakmayin.

wmaraci
wmaraci

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Zamaninda modluk yaptığım bir site vardı. Mutlaka girmişsinizdir sizde. Portal kısmında öğretim görevlilerinden makale yayınlıyor, dini ve ilahiyatla ilgili haberler paylaşıyordu. Forum kısmında da uygulama, ekitap vs yayinlama alanları vardı. En aktif olunan yer de vize final soruları kismiydi. Son 5 yılın soruları vardi sistemde. Şahsen ben finalde hocanın sorduğu 5 sorunun 5ini de tahmin edebilmistim. Tek kağıtla çalışıp 100 almak :) .

Site buydu, down durumda su anda. Boşluğu doldurabilirsiniz.
http://www.eilahiyat.com/
musa5734

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 54 / 14
  • Ticaret 7, (%100)
Evet biliyorum o siteyi . Ama forum icin ekip gerekir mi , hâlâ tutar mi yoksa sosyal medya bu acigi kapatmis durumda mi dusunmekteyim. Tesekkurler.

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
musa5734 tek başta tek başınıza başlayabilirsiniz. Ama dediğim gibi bem bile modlul yapmıştım. Her kategoriye 1-2 kat mod atayacaksiniz. Başka şehirlerde kollarınız olacak röportaj vs icin. Forum su an düşmüş durum da ama üzerine düşerseniz din için doğru kategori olabilir.

ilkeg ilkeg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 5 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
gelir elde etmek zor diye düşünüyorum.

slmmrb12 slmmrb12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek üniversiteli
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 782
  • Beğeniler 157 / 158
  • Ticaret 13, (%100)
Pm atabilirmisiniz konu için

• Üyelik 19.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 54 / 14
  • Ticaret 7, (%100)
Konu guncel arkadaşlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al