freelance iş ilanları

Marka tescil edilmiş alan adını almak

45 Mesajlar 6.538 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
isagold arkadaş, tescillemek istediğin marka adını yazmamışsın ama, tescillenmeyecek bazı durumlar şunlardır: Sıfatlar (iyi, güzel, yakışıklı, büyük vs), yer adları (Ankara, İstanbul, Kadıköy, Türkiye vs), Zarflar (Sabah, akşam, bugün vs.)..

Düşündüğünüz marka isimleri bu türdeyse yapacak bir şey yok. Başına veya sonuna ekleme yapmak lazım.

wmaraci
reklam

isagold isagold WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web sitesi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 65 / 82
  • Ticaret 36, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

isagold arkadaş, tescillemek istediğin marka adını yazmamışsın ama, tescillenmeyecek bazı durumlar şunlardır: Sıfatlar (iyi, güzel, yakışıklı, büyük vs), yer adları (Ankara, İstanbul, Kadıköy, Türkiye vs), Zarflar (Sabah, akşam, bugün vs.)..

Düşündüğünüz marka isimleri bu türdeyse yapacak bir şey yok. Başına veya sonuna ekleme yapmak lazım.

Hocam sifat ve yer adi degil marka tescili zaten yapilmis benim demek istedigim soyle soyleyim benim domainim ingilizce bunun turkce okunusunu tescil etmis harf benzerligi bile yok buna ragmen ben neden tescil edemiyorum

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Durum bahsettiğiniz gibiyse tescil ettirebilirsiniz. Başvurup da reddedildiyseniz uluslararası marka tescili vardır.

Doxan9 Doxan9 Yok Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 75 / 101
  • Ticaret 6, (%100)
300 TL lik marka ile adamın com domaini alabilmek :) Adam senden önce davranmış com u almış sen önce davranıp alaydın sonrada uyanıklık yapıp marka tescili ile com domaini alacağını düşünüyorsun. Ve çok yanılıyorsun.
Başarılar..
VladiGorgi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

isagold adlı üyeden alıntı

Benimde marka tescil sorunum var ingilizce kelime olan domainime marka tescili yapamiyorum anlamadigim harf benzerligi yok nereye basvurabilirim
Mesela ingilizce domainim ex.com bende baska birisi eks.com u marka yapmis ben neden alamiyorum tescili

en az 2 harf farklı olsa kurtarırdın ama hangi sınıfta olmuyor o eks ile aynı alanda marka tescili yaparsan mahkeme açıp kabul ettirebilirsin başıma geldi ben kazandım mahkemeyi türkiyedeki türkçe benimki ingilizce ama aynı anlamı vardı itiraz ettim kazandım

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al