wmaraci reklam

name.com da ödeme askıda kaldı, domainler silindi

4 Mesajlar 560 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

burakco20 burakco20 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2022
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

merhaba;

ay başında işk defa name.com üzerinden domain aldım. tüm domainler panele geldi. sunucu yönlendirmelerini yaptım. bana firmadan maillerde geldi satın alma işleminin yapıldığına dair.

ama daha sonra name.com paneline girdiğimde hiç bir domain yoktu. işlem listesine baktım tüm kayıtlar başarısız olmuş görülüyor.

kredi kartına hareketlerine baktım name.com için para çekilmiş ama bekleyen işlemlerde görülüyor.

destek için talep açtım firmaya, dedikleri şu : **************lık şüphesi ile ödemeyi iptal etmiş sistemleri otomatik olarak. kimlik ve kart bilgilerimi doğrulamam gerekiyormuş. bunuda yaptım hesabı doğruladılar ama benden tekrar ödeme yapmamı istediler. parayı çekmediklerini söylüyorlar. o yüzden geri ödeme de yapamıyorlar.

bende bankayı aradım neden böyle, iptal eder misiniz diye. banka bu işleme müdahele edemeyeceğini söylüyor.

öylece ortada kalakaldım. domainler kayıt edilemedi, kredi kartından para çekildi limit düştü ama karşıya ödeme gitmedi. 7 şubattan beri bekleyen ödeme olarak görünüyor.

daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu, nasıl çözebilirim?

Çödüldü : bankaya yapmış olduğum chargeback başvurusu sonucu işlem iptal edildi. Kredi kartında görülen işlem silindi. Kart limiti tekrardan açıldı. 

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: burakco20 (22.02.2022 16:17)

wmaraci
reklam

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)

Soğuk su içmenizi tavsiye ederim 

• Üyelik 18.02.2022
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Gerçekten çok umut verici konuştun 😂

Bu tarz durumlarda chargeback denilen bir işlem yapılıyormuş. Ben bankaya başvuruda bulunuyorum. Banka karşı bankaya soruyor sonra geri dönüş oluyor bana.

Tüm ispat hükümlülükleri satıcı firmaya aitmiş. 

Bu arada benim banka akbanktı. Şikayaketvar sitesinde bir kaç gün öncede bir başkası aynı durumdan şikayette bulunmuş. 

Gelecek cevaplara göre son durumu buradan paylaşırım. 

• Üyelik 18.02.2022
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Sorun Çödüldü : bankaya yapmış olduğum chargeback başvurusu sonucu işlem iptal edildi. Kredi kartında görülen işlem silindi. Kart limiti tekrardan açıldı. 

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al