wmaraci reklam

Network Solutions 0.50$ Domain Alma - Resimli Anlatım

28 Mesajlar 5.716 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)
Merhaba arkadaşlar,

Niyetim kimsenin ekmeğine balta vurmak değil fakat herkese paylaşılan bir kodu herkesin bilmesi gerekiyor. Ben hiç domain reg işi yapmadım bu konuda lütfen mesaj atmayınız yapmıyorum. Arkadaşlar para kazanıyor bu işten biliyorum Allah daha çok versin tamam ama devlet sırrı değil bu. Kredi kartı olmayan kişiler yine arkadaşlardan alsınlar ben işin orasında değilim. Konuyu açmadan önce Yeniçeri Moderatör'e sordum böyle böyle bir durum var kodu biliyorum paylaşayım mı kimsenin işini baltalama olmasın diye onayladı aç dedi. Forum madem paylaşım için bu da paylaşılsın;

Konunun alt kısmına notlar yazdım uzunca. Lütfen onları okuyun önce derim.

Öncelikle Networksolutions.com hesabınız olduğunu varsayıyorum. Yok ise kolayca açabilirsiniz siteden. Hesabınıza giriş yapın ve ardından tarayıcıya şu linki yapıştırın;

http://www.networksolutions.com/domain-name-registration/AF-domains.jsp?promo=NCDISC0043

Aşağıdaki ekran karşınıza gelecek ve orada domain adını yazıp, uzantıyı seçip, "FIND IT" yazısına tıklayın.

Ardından gelen sayfa aşağıdaki gibidir. "Domain Only" yazan yerin altındaki "Continue" tıklayıp devam edin.

Ardından gelen sayfada size domain iletişim-kayıt bilgilerini gizlemek karşılığında 9.99$ almaya çalışıyor. 9.99$ yazısının yanındaki işaretli olan çarpı işaretine basınız.

Gelen sayfada 0.75$'ı gördüğünüzde "Secure Checkout" yazan işaretli yere tıklayın.

Gelen sayfada yine size birşeyler satmaya uğraşıyor, aldırmayın. "No Thanks, Continue" yazan yere tıklayın.

Arkadaşlar işte zurnanın zırt dediği yer burası. Hani 0.99$'dı? Hem kodu açıyorsun kullanıma hem 34.99$ gösteriyorsun belki alır diye. Milyon tane domain firması var 34.99$'a com, net, org satan yer var mıdır? Yoktur. Bakın aşağıdaki resimde 34.99$ ödeme çıkıyor bize.

Burası Ad, Soyad, Adres vs. bilgilerin ayrıca kart bilgilerinizin bulunduğu son ödeme kısmıdır. Bu sayfaya geldiğinizde tarayıcınızın adres çubuğuna;

https://www.networksolutions.com/purchase-it/order-payment.jsp?promo=%10NCDISC0043

Bu linki kopyala yapıştır yapıp, enter'a basıyoruz. Yine düşmedi. Bir kere daha aynı kod yazılı halde enter'a basıyoruz ve;

Ödeme düştü 0.75$'a. Ayrıca üst tarafta iki seçenek var. Üsttekini seçmenizi tavsiye ederim ki yenilemede yüksek ücret çekmesinler. "Son olarak buraya tıklayın" yazdığım yere tıklayın ve domain alınmıştır.

Domaini hemen hesabınızda göremeyebilirsiniz. Bunun için tarayıcıyı kapatıp yeniden giriş yapın.

Ayrıca ilk seferde ardarda aldığınız domainler için ayrı ayrı Order Number açılır yeni domain alırken ekstra sorgu ile zaman kaybı yaşarsınız. Bunun için ilk domaininizi aldıktan sonra yine tarayıcıyı kapatın tekrar açıp giriş yapın almaya devam edin.

Firmaya kefil falan değilim sadece ucuz domain herkesin tercih ettiği birşeydir. Ben firmayla bir sıkıntı yaşamıyorum. Ancak yaşayan bolca olmuştu geçtiğimiz dönemde. Benimde 1.5 sene önce ödemeyi paypal ile yapmamdan ötürü sanırım 100 domainimi silmiştiler. Aradım izah ettim daha doğrusu tarzancam ile izah edemedim kaç kere beni aradılar. En son arkadaşımla görüştürdüm özür dilediler ve o dönemde hesabımda 300 400 civarı domain vardı sormadılar bile sen neden böyle ucuza alıyorsun bakayım diye. Fakat yine de çıkabilecek sorunlarda sorumlu ben değilim. Sadece birçok kişi tercih ettiği için yardımcı olmak istedim.

Ücretli domain kaydeden arkadaşlar kusuruma bakmasınlar. Onlarda ekmek yiyor bu işten tamam fakat bir iki kişi yerine birçok kişi ekmek yesin isterim.

Benimde domain yakalamada rekabet ettiğim birçok kişi var. Şimdi onlar bu konuyu görünce yanmışım ben Fakat herkes kendi rızkını yer. Kimse gönül koysun istemem. Size karşı açılmış bir konu değil bu. Kredi kartı olmayanlar yine sizden alsınlar fakat bu kod devlet sırrı değil. Herkese paylaşılan bir kodu herkesin bilmesi gerekir.

Kasım ayının sonunda bu olayı kapatmıştı NS. Fakat Kasım'dan beri birçok kişi alabiliyordu. Ben ara ara birçok deneme yaptım alamamıştım. Dün akşam gördüm ki yeniden açılmış bu olay bende paylaşmak istedim.

Fazla abanırsanız baştan söyleyeyim dikkat çekersiniz. Bu firmanın domain silme huyu bolca vardı. Bana 1 kere oldu bir daha olmadı çok kişi var hiç domaini silinmeyen fakat dediğim gibi özellikle çok domain alıp göze batmayın derim.

Özellikle domain kaydedenler, domaini kaydedip 3 saat sonra başka hesaba aktarınca en büyük sıkıntı bundan oluyor. Benim silinme olayımda da aldıktan birkaç saat sonra müşterisi çıkıp sattığım bir domainin parmağı vardır.

Firmadan paypal ile domain almanızı önermem. Ayrıca fazladan para çekmemesi, kafasına göre birkaç gün sonra 3-5$ çekmemesi için kesinlikle sanal kart ile alın domainlerinizi.

Bu gösterdiğim yöntem eskiden de bizde olurken, başkalarında olmayabiliyordu. Yeni hesapta denemedim inşallah onlarda da oluyordur. Sorusu olan konuya yazarsa yardımcı olurum hem aynı sorunu olan arkadaşlarda faydalanır. Tekrar tekrar diyorum lütfen parayla domain kaydediyor musun diye sormayın etmiyorum arkadaşlar.

Geçen sene 0.50$ çalışıyordu bu sene çalışmıyor Ayrıca 0.75$'lık kod çalışmayan arkadaşlar kodun sonundaki 34'ün yerine 40 yazıp 0.99'luk kod ile denesinler.

Ben bir tek burada paylaştım. İsteyen istediği yerde paylaşabilir alıntıya da gerek yok. Soran çok vardı dün gece buldum 2 saattir konuyu hazırlıyorum Ben kodu ne kadar aradığımı iyi bilirim. Bulunca birbirimize vereceğimize söz verdiğimiz arkadaşım bile "Bana kimse yardım etmedi kusura bakma veremem" dedi. Siz siz olun bilgiyi paylaşın. Rabbena hep bana demeyin. İnşallah herkes çalıştırabilir kodu hakkınızda hayırlısı.

Yenileme için 37.99$ istediği doğrudur firmanın. Fakat aldırış etmeyin. Transfer kodu istediğiniz bölüme girince "Renew Now 10$" yazar. Oradan 10$'a yenileyebiliyorsunuz. 150 civarı domain yeniledim 10$'a paşa paşa yeniliyor 37.99$'a belki yenileyen olur diye koymuş

Not: Denemeicin.com Projelik, Sektörel, Keyword, Jenerik, Kısa Karakter, Fevkaladeninde Fevkinde Domain xxx.xxx TL teklif ile satılır )
Konu için aldık elde kalmasın gitti 75 Cent

DİPNOT : Konuyu ***'da gördüm ve sizlerinde faydalanmasını istediğim için konuyu kopyala yapıştır yapmış bulunmaktayım..

DİPNOT 2 : Whois bilgileriniz gerçek olsun sahteyse silinebilme riski varmış okduğum forumlarda böyle yazıyor haberiniz olsun :)

ORJİNAL KONU : ***.net/domain-genel/1280942-network-solutions-0-50-domain-alma-resimli-anlatim-23.html

wmaraci
reklam

PorFavorDama PorFavorDama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Verdiğiniz link yanlış diyor hocam bulamıyor .

• Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)

PorFavorDama adlı üyeden alıntı

Verdiğiniz link yanlış diyor hocam bulamıyor .

hangi link hocam ?

http://www.networksolutions.com/domain-name-registration/AF-domains.jsp?promo=NCDISC0043

bende giriş yapıyor ?

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Şimdi oldu hocam sağolun konunun başında ki link çalışmıyordu . Adres çubuğunda ... olarak görünüyor .

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Domaini aldıktan sonra Ns leri yönlendirme şansımız var mı ?

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Var ns leri başka bir hosta yönlendirebiliyorsunuz .

• Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)

Şimdi oldu hocam sağolun konunun başında ki link çalışmıyordu . Adres çubuğunda ... olarak görünüyor .

düzenledim hocam teşekkür ettim :)

+

teşekkürler tekrardan :)

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

Peki başka bir host'a yönlendirdiğimiz domainleri o firmanın yenıleme ucretı uzerınden mı yenıleyeceğiz suresı dolunca yoksa yonlendırdıgım fırmada kı fıyat uzerınden mı ?

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Peki başka bir host'a yönlendirdiğimiz domainleri o firmanın yenıleme ucretı uzerınden mı yenıleyeceğiz suresı dolunca yoksa yonlendırdıgım fırmada kı fıyat uzerınden mı ?

domaini tekrar ns üzerinden yenilersiniz ancak . Yenileme fiyatı daha pahalı diye biliyorum yalnız daha iyi bilen arkadaşlar bilgilendirebilir :)

• Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)

başka bir firmaya yönlendirdiğinizde ns'leri normal devam eder 1 sene sonra domain süresi dolduğunda domaini yenilemeniz gerekir bunuda farklı firmaya tasıyarak veya bu siteden yenileyebilirsiniz o zamanki fiyatlara göre :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al