Premium domain hatası vs.

5 Mesajlar 678 Okunma
smmexpress

fatmatuncay fatmatuncay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek eticaret, seo
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar, önde gelen domain kaydedici firmalardan birinden dün bir .website uzantılı domain aldım. .websitenin fiyatı 3.9 usd olunca nere olduğunu anlarsınız. Bu sabah bi mail atmışlar yanlışlık oldu o domain premiummuş 7.500 usd ödeyerek alabilirsiniz diyorlar.
kredi kartıyla aldım faturası var. Ahım şahım bir proje için değil forum için düşündüğüm birşey ve domain firmaya kayıtlı görünüyor. Bu şekilde siparişinizi iptal edebilirsiniz gibi alelade bir yönlendirme yapıp tamamlanmış siparişi iptal etmek lüksü varmı domain kaydedici firmaların? Böyle bir tecrube yaşayan varsa bilgilerini paylaşabilir mi?

wmaraci
reklam

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Godaddy sanırım firma ismi. Daha öncede forumdan böyle bir şey okumuştum arkadaş alan adını kontrol ediyor ondan sonra premuim domain saçmalığa dönüyor. Ucuz olsun diye Godaddy ile alışveriş saçma bence yıllık 15lira daha fazla verip adam gibi dürüst firmalardan domain almak lazım.

• Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek eticaret, seo
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
yok türk firması. zaten .com değil siteadi.website şeklinde domainler. .kim, .biz filan satıyorlar ya normalde değerli değil. forex.website olunca kıymete bindi

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

fatmatuncay adlı üyeden alıntı

yok türk firması. zaten .com değil siteadi.website şeklinde domainler. .kim, .biz filan satıyorlar ya normalde değerli değil. forex.website olunca kıymete bindi

Domainler aracı firmalardan ziyade ICANN adlı Uluslarlarası bir firmaya bağlı çalışmakta. ICANN sitesinden bulduğum mail adresine isterseniz durumunu anlatan kredi kartı ekstreleri vs tüm belgelerinizi gönderin onlardan çözüm arayın birde. Son olarak isimtescil galiba kayıt ettirdiğiniz firma arayıp ben şu şahsın avukatıyım diye ağız yoklaması çekin bence geri vites yaparlar umarım.

crit@icann.org mail adresi
fatmatuncay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek eticaret, seo
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
Teşekkür ederim. Firmayı zarara uğratmak vs problemleriyle uğraşmamak adına isim anmıyorum. Gerekli yazışmaları yaparım gerekirse, bu şekil bir tavra boyun eğip tekel gibi davranmalarına göz yummamak için itirazı borç biliyorum zaten.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al