wmaraci reklam

Sub Domain kullanımı hakkında

9 Mesajlar 1.019 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ismailhatay ismailhatay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad I** H**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 9 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sub domaileri örneğin yks.puanhesaplama.xxx gibi kullanılınca SEO konusunda bir yararı olur mu?

wmaraci
reklam

Hatar Hatar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 34 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
ben çok web sitesi yaptım google da denedim tecrübeme dayanarak söylüyorum domain önemli değil içerik önemli yani subdomainle bile ilk sıraya girebilirsin.

sadece domainin yeni güncellemede hiç bir faydası yok (kopya içerik yada çöp içerik olduktan sonra)

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Subdomain ya da normal domain fark etmez verdiğin hizmet iyiyse sorun olmaz...

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad I** H**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 9 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Yani bu şekilde sık aranan bir sözcük oluşturmanın faydası ya da zararı yok mu? İçerikte iyi olursa.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Since1912 Since1912 Metaren.net.tr Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 118 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
yks-puanhesaplama-uzanti ile açacağın subdomain bagımsız bir domain gibi işlem yapar, aynı domaine kpss-puanhesaplama-uzanti ile açacağın 2. subdomain ile 1. subdomain birbirinden tamamen bağımsız olacaktır.

Örneğin yeni projelendireceğim televizyon ile alakalı domainde alt klasör mantığı ile ilerleyeceğim.

lg-televizyon-uzanti , samsung-televizyon-uzanti tarzında gitmek yerine;

televizyon-uzanti/lg , televizyon-uzanti/samsung !

Anlatmaya çalıştığımı umarım anlamışsındır.

Sadece ykspuanhesaplama-uzanti domaini için içerik üretmek istiyorsan ve bu domain doluysa yks-puanhesaplama-uzanti mantıklı, ama daha kapsamlı bir hale getireceksen tavsiyem kesinlikle alt domaine yönelmen yönünde olacaktır.
ismailhatay

kişi bu mesajı beğendi.

Metaren.NET.TR

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad I** H**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 9 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Since1912 adlı üyeden alıntı

yks-puanhesaplama-uzanti ile açacağın subdomain bagımsız bir domain gibi işlem yapar, aynı domaine kpss-puanhesaplama-uzanti ile açacağın 2. subdomain ile 1. subdomain birbirinden tamamen bağımsız olacaktır.

Örneğin yeni projelendireceğim televizyon ile alakalı domainde alt klasör mantığı ile ilerleyeceğim.

Sadece ykspuanhesaplama-uzanti domaini için içerik üretmek istiyorsan ve bu domain doluysa yks-puanhesaplama-uzanti mantıklı, ama daha kapsamlı bir hale getireceksen tavsiyem kesinlikle alt domaine yönelmen yönünde olacaktır.

Hocam ben bir konuda değil de pek çok konu hakkında içerik üreticem. Yks.hesaplama.xxx, dgs.hesaplama.xxx gibi. Site hesaplama değil örnek verdim sadece. Bu şekilde 1 domain ile pek çok konu üzerine yazıp hem de SEO da daha faydalı olabilir diye düşündüm. 1 domainler 1 den fazla niş gibi. Biri tutmazsa başkasına geçerim. Domain parası da boşa gitmesin diye. Ama SEO konusunda bir işe yaramıyor sa pek bir anlamı kalmıyor. O yüzden keywords domain etkisi olup olmadığını sorum.

• Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 118 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
ismailhatay reklam gelirlerine olur, daha ilgili reklamlar yayınlanır ama çok daha fazla çaba harcaman gerekir ve hepsini ayrı ayrı güncel tutman gerekir. Seo konusunda birbirinden bağımsız.
ismailhatay

kişi bu mesajı beğendi.

Metaren.NET.TR

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)

Since1912 adlı üyeden alıntı

Subdomain olduğunda ana domainden DA ve PA değeri alıyor ve bunu sağda solda sorgulamıyorum direk Moz.com adresinde subdomain değeri sorgulamadan yapıyorum. Subdomain bağımsız mı yani ana domainden eğer sıfır domain muamelesi görmesi gerekiyorsa niye moz.com subdomaine da ve pa değeri gösteriyor. Biraz ekstrem bir soru oldu ama bilebilirsiniz diye sormak istedim hocam.

• Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 118 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
@daniel1336 hocam benim yanıtlamaya çalıştığım kısım SEO yani arama motoru optimizasyonu, alexa değeri, moz değeri ve benzeri ek sıralama araçları değil. Yine örnek ile cevaplandırayım moz hakkındaki sorunuzu;

Örneğin:

m.wmaraci.com
wmaraci.com
wmaraci.com/forum

Tüm sorguların DA değerleri sabit 50.00, PA değerleri ise birbirinden tamamen bağımsız.

site:m.wmaraci.com ile google aramasında indexlenen sayfa sayısı; 4,800
site:wmaraci.com ile google aramasında indexlenen sayfa sayısı; 444,000

Metaren.NET.TR
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al