lostyazilim

universitesi.info 'da yardımcı olabilecek ?

9 Mesajlar 1.021 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

omerkarahan omerkarahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bir heves 2 gün önce tüm günümü yiyecek bir işe baş koydum ama iyice sıkıldım tasarım işinden bu sıkıntının içinde php kodlama yapmam mümkün değil , fakat projeyide yapmak istiyorum.

Bu yüzden eğer benle iletişime geçecek php - html geliştiriciler varsa devredecem c-panel ve diğer hizmetleri ;
(domain'e TC'si ile ortak olacak , host verileri onun elinde olacak.)

iletişim : omer.karahan.tr@gmail.com

Aklımdaki proje ;

-> Üniversite bilgileri yansıtılacak (!! üniversite adaylarının istediği detaylar)
-> Öğrenciler kendi üniversite adreslerine kayıt olabilecek ( sakarya.universitesi.info)

-> Üniversite öğrenci sayısı - taban puanları dağıtılabilecek.
-> Öğrenciler üniversiteleri hakkında yorum yapabilecek.
-> Ders notları dağıtılabilecek.
-> Öğrenciler etkileşim içinde olabilecek.
-> Öğrenciler mesajlaşabilecek.
-> ileri zamanlarda üniversitelerin kendi forumları kurulacak.

sistem genel itibari ile böyle ve domain bu sisteme hizmet edebilir diye düşünüyorum,bu sistemi yapacak kişilere siteyi devredeceğim ama bazı hukuksal bağlılıklarım sürecek,fakat domain ücreti + host ücreti hariç hiçbir kazanca eğer sistemi yazarsa - gerçekleştirirse ortak olmayacağım.

Sadece sıkıldım artık ve domain ve hostun ziyan olmasını istemiyorum , gelişmesini akılmdaki projenin gerçekleşmesini istiyorum.

2-3 gün üzerinde durduğum saf html - basit jquery - parçalı css temam ; universitesi.info/sakarya yada sakarya.universitesi.info

Neden sakarya derseniz ?

-> Sakarya üniversitesi Makina Mühendisliği öğrencisiyim.

wmaraci
reklam

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Çok sağlam domain ve proje iyi yerlere gelebilir.Forum konusunda ve tasarlama konusunda yardımcı olabilirim,diğer konular beni aşıyor ne yazık ki.

• Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Çok sağlam domain ve proje iyi yerlere gelebilir.Forum konusunda ve tasarlama konusunda yardımcı olabilirim,diğer konular beni aşıyor ne yazık ki.

desteğiniz için sağolun fakat bana sistem doğrultusunda php - html - jquery -css bilgilerini ortaya koyabilecek ve kendi kazancını kendi oluşturabilecek bir geliştirici lazım eğer olurda bu işi tekrar ele alırsam forum - tasarım konusunda yardım isteyebilirim , iletişimde kalın :)

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

omerkarahan adlı üyeden alıntı

desteğiniz için sağolun fakat bana sistem doğrultusunda php - html - jquery -css bilgilerini ortaya koyabilecek ve kendi kazancını kendi oluşturabilecek bir geliştirici lazım eğer olurda bu işi tekrar ele alırsam forum - tasarım konusunda yardım isteyebilirim , iletişimde kalın :)

html/css biliyorum fakat php yok denecek kadar az,input yapıp form,buton koymayı mysql bağlanma veri düzenleme falan biliyorum :) jquery zaten sıfır..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

html/css biliyorum fakat php yok denecek kadar az,input yapıp form,buton koymayı mysql bağlanma veri düzenleme falan biliyorum :) jquery zaten sıfır..

olsun bu konuda bana yinede çok yararınızın dokunacağını düşünüyorum tabi elimdeki saf html işlerini bitirip canımı sıkan bu proje işine geri dönebilirsem ; dediğiniz gibi alan adı böyle bir proje için oldukça elverişli + portal görevi görebilir fakat saf html + css + jquery tasarım yaparken insan süphesiz notepad++ yada başka editörlerdeki dosyalar arası bağlantıları sağlamakta iyice yoruluyor , eğer psd döküm yapabilsem psd döküm yapar ve aşama aşama tasarım yapardım böyle olunca sıkıştı ortalık :) , şimdi bu işi bendeki dökümanları alarak devam ettirecek ve tamamen senaryonun sahibi olacak bir insan aramak saçma ama gerçek :)

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

omerkarahan adlı üyeden alıntı

olsun bu konuda bana yinede çok yararınızın dokunacağını düşünüyorum tabi elimdeki saf html işlerini bitirip canımı sıkan bu proje işine geri dönebilirsem ; dediğiniz gibi alan adı böyle bir proje için oldukça elverişli + portal görevi görebilir fakat saf html + css + jquery tasarım yaparken insan süphesiz notepad++ yada başka editörlerdeki dosyalar arası bağlantıları sağlamakta iyice yoruluyor , eğer psd döküm yapabilsem psd döküm yapar ve aşama aşama tasarım yapardım böyle olunca sıkıştı ortalık :) , şimdi bu işi bendeki dökümanları alarak devam ettirecek ve tamamen senaryonun sahibi olacak bir insan aramak saçma ama gerçek :)

Bu yetenekde üye çok,fakat onlarda sizin gibi bıkmışlar..

• Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Bu yetenekde üye çok,fakat onlarda sizin gibi bıkmışlar..

görünen o ki öyle :)

FatihC FatihC Yazılım-Tasarım-Matbaa Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 9 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
her üniversiteye subdomain açmak yerine phpde güzel bi script yazılıp eklenen her üniversiteye .htaccess ile fake subdomain eklemek daha mantıklı, iyi bir tema motoruda yapılırsa her üniversite için ayrı tema da oluşturulabilir. çok detaylı ve incelik isteyen bir proje elim çok kalabalık olmasa dahil olmak isterdim.

• Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

FatihC adlı üyeden alıntı

her üniversiteye subdomain açmak yerine phpde güzel bi script yazılıp eklenen her üniversiteye .htaccess ile fake subdomain eklemek daha mantıklı, iyi bir tema motoruda yapılırsa her üniversite için ayrı tema da oluşturulabilir. çok detaylı ve incelik isteyen bir proje elim çok kalabalık olmasa dahil olmak isterdim.

bunu bende düşündüm fakat işin içine Cpanel ayarları girince canım iyicce sıkıldı birde localhost denemelerinde böyle bir şey yapmanın mümkün olup olmadığını bilmiyorum :( ,eliniz boşalınca haber verirsiniz :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al