wmaraci reklam

Whois Bilgileri Gizlenmeli Mi?

8 Mesajlar 1.720 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ExheptaN ExheptaN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Aciliyet gerektirdiği birlikte çokça iş yaptığım bir arkadaşım için Kupon ile GoDaddy üzerinden bir domian aldım. Planladığı site bir dizi-film izleme sitesi olacak. Ancak genel olarak var olan dizi izleme siteleri gibi yerli ve yabancı dizi paylaşmında bulunmayacak. Yani doğrusu, yalnızca belli bir bölgenin dizilerini yayımlamayı düşünüyor. Bunlarda hint filmleri vs olacak. Domaini kendi hesabımla aldığım için Whois bilgilerinde ben gözüküyorum. Yönetici olarakta onun adını ekledim. Bir Dizi sitesi olduğu için ikimiz açısından da sorun teşkil eder mi bilgilerimizin açık olması?

Bu arada biliyorsunuz ki GoDaddy gizleme işini ücretli yapıyor. Para verip bilgileri gizlemeyi mi terchi etmeliyiz yoksa bu işi ücretsiz sağlayan bir firmaya Domain transferi mi yapmalıyız. Tabii bu seçenek illa gizlemeniz gerekli diyorsanız tercih edeceğimiz bir seçenek.

wmaraci
reklam

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam iş mahkemeye taşınınca her türlü bilgiler öğreniliyor diye biliyorum. Ancak ne olur ne olmaz yıllık 10-15 lira verip gizlemek mantıklı.

teknoimage teknoimage Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 7 / 51
  • Ticaret 8, (%50)
tavsiyem Türkiye de bir firmaya transfer etme GoDaddy gibi firmalar Türkiye'dekini otoriteleri tanımaz daha doğrusu umursamaz ve bu bilgileri vermez com uzantılı alan adlarını devlet lerin sevmemesinin en büyük nedenide budur çünkü dünyada reg yapan yüzlerce firma vardır ama ana firma abd bulunuyor ordan bilgi almaları-da o kadar kolay değil önce yerel mahkemeden karar cıkartıp sonra federal mahkemede onaylatmaları lazım buda 2 seneyi bulur ama Türkiye de bir firmaya getirirsen 1 saat içinde tüm bilgilerini alabilirler o yüzden bu tür site yapan arkadaşlar Türkiye'de ne barındırsınlar ne de reg etsinler derim sizin güvenliğiniz için :)
gorgeouskykhan

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Adamın godaddy hesabına transfer et. Veya whois guard satın alın. Açıkcası korkacak bi durum yok. Yüzlerce site var şuan piyasada.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)

teknoimage adlı üyeden alıntı

tavsiyem Türkiye de bir firmaya transfer etme GoDaddy gibi firmalar Türkiye'dekini otoriteleri tanımaz daha doğrusu umursamaz ve bu bilgileri vermez com uzantılı alan adlarını devlet lerin sevmemesinin en büyük nedenide budur çünkü dünyada reg yapan yüzlerce firma vardır ama ana firma abd bulunuyor ordan bilgi almaları-da o kadar kolay değil önce yerel mahkemeden karar cıkartıp sonra federal mahkemede onaylatmaları lazım buda 2 seneyi bulur ama Türkiye de bir firmaya getirirsen 1 saat içinde tüm bilgilerini alabilirler o yüzden bu tür site yapan arkadaşlar Türkiye'de ne barındırsınlar ne de reg etsinler derim sizin güvenliğiniz için :)

Dostum malesef uluslar arası iş hukuku kapsamında kanuni olaylarda bilgilerini verilmesi zorunludur

www.parkpera.com

teknoimage teknoimage Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 7 / 51
  • Ticaret 8, (%50)

castiel adlı üyeden alıntı

Dostum malesef uluslar arası iş hukuku kapsamında kanuni olaylarda bilgilerini verilmesi zorunludur

:D Ben biliyorum tib hala 12 sitenin bilgileri almak için 4 senedir uğraşıyor adamlar da adalet var bir delil sunmadan şüpheye dayalı kimsenin bilgisini vermezler :D

benim bir müşterimin bilgisini (Adını vermiyorum) polis 2 senedir bilgisini istiyor düşünün

ExheptaN ExheptaN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Adamın godaddy hesabına transfer et. Veya whois guard satın alın. Açıkcası korkacak bi durum yok. Yüzlerce site var şuan piyasada.

Hocam korkma durumu değil yahu sadece whois bu işlerde çok gerekli midir diye sorma gereği hissettim.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Sıkıntı yapmayın burası "Türkiye Cumhuriyeti" milyarlarca web sitesi varken aralarından piyango gelip size isabet etmez. Gönlünüz rahat olsun.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al