wmaraci reklam

5.000 TL kadar sağlam oyuncu bilgisayar önerileri?

20 Mesajlar 2.313 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba,

Yakın zamanda sağlam bir bilgisayar alma kararı verdim. Tabi ki şuanlık baba parası fakat fazlasıyla babama yardım ettim O da bana böyle bir destek sundu. Şimdi 5.000 TL kadar bana sağlam ekran + kasa + mouse + klavye + kulaklık yani gerekli olan tüm bileşenlere sahip bir gamer bilgisayar önerisi istiyorum.

Kesinlikle masaüstü istiyorum. Leptop falan bana gelmez şuanlık. İyi bir şekilde oyun oynayabileceğim. Genel olarak Pubg, CS:GO tarzı oyunlar. Akıcı olması yeterli benim için çünkü şuanki bilgisayarım çöp fakat tüm işlerimi halledebiliyorum

Çalıştırıp işletim sistemi yüklediğim zaman çalışacak bir şekilde öneriler bekliyorum

Şimdiden teşekkürler,
İyi forumlar.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Bu fiyatlarla kusursuz sayılabilecek bir oyun bilgisayarı toplamak çok zor ancak dönemin şartlarını idare edebilecek orta segment bir toplama yapabilirsiniz.

Oyuncu ekran kartlarının fiyatı 2500-3000 TL aralığından başladığını varsayacak olursak geri kalan 2,000 TL'ye çokta bir şey sığdıramazsınız açıkçası.

Şu dönemde çok iyi bir bilgisayar toplamanın maliyeti en az 8-9 bin TL civarında, monitör ve klavye hariç.
SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Ahmet Teşekkürler hocam fakat ne biliyim illaki bir kapı vardır diye soruyorum :)
Lim10Ata

kişi bu mesajı beğendi.

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Sadece kasa olarak piyasadan 4500-5000 bin arasına toplayabileceğiniz 1-2 parça önerebilirim, klavyesi, mouse'u size kalmış.

İşlemci - AMD Ryzen ™ 5 2600 3.4GHz (Turbo 3.9GHz) 6 Core 12 Threads 19MB Cache AM4 İşlemci Bu ürün genel olarak soğutucusuyle birlikte satılıyor, o yüzden ilave bir soğutucu almanıza gerek kalmaz.

Anakart - ASRock AB350M-HDV Socket AM4, DDR4 3200+ MHz (OC) - M.2 ssd için ultra girişi bulunan orta halli bir anakart.

Ram - Team DDR4 8GB 3000MHz T-Force Vulcan x2 Ortalama bir ram, isteğinize göre 2 tane takıp 16gb yapabilirsiniz.

Ekran kartı - Galax GTX1060 6GB EXOC Black 192Bit GDDR5 Nvidia için 1060'lar f/p ürünü.

Güç Kaynağı - High Power 400W 80+

Herhangi bir ssd 240gb'lık. Tavsiyem kingston f/p bakımından.

Bir adette kasa aldığınızı varsayalım, 100-200 liralık bir kasa işinizi görecektir. Tavsiye isterseniz;
Dark Sentinel Pro 3x12cm modelini alabilirsiniz.
ismail Lim10Ata SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
ErcanDinsel Parti kur oy verelim başkan :D Çok teşekkürler hocam güzel bilgi araştırayım o zamana kadar fiyatlar belki düşer :)

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
İbrahimŞEN madem bu kadar zorlamaya niyetlisin o halde sana bir bileşen çıkaralım. :)

Ekran kartı: Gigabyte GTX1060 WindForce OC 6GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia Geforce

Bunun fiyatı ortalama 2000 TL ile 2,250 TL aralığında ve bunun bir altı GTX1050 olarak geçiyor istersen onu da alabilirsin ancak firmanın kendisi 1050 serisinin oyuncu bilgisayarı için %100 performans garantisi vermiyor. 1060 yerine 1050 tercih edersen fiyatı 1000 TL civarında tutar.

SSD: Samsung serisinden 512mb hıza sahip orta segment bir SSD işinizi görecektir ortalama 500-600 TL fiyat aralığı var. Backlinkcigeldi SSD konusunda baya tecrübeli oda size destek olabilir.

İşlemci: Ben senin yerinde olsam İntel yerine Ryzen 5 tercih ederim, bizzat kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim bilgisayar 3 saniyede açılıyordu ve bir kez olsun donma yaşamadım ve tarayıcıya tıklamam ile açılması saniyesinde gerçekleşiyordu. 3.4GHz alırsan 1200 TL civarında 3.6 alırsan 1600 TL civarında.

Ana kart: MSI B350 PC MATE Amd B350 AM4 Soket 3200MHz O.C. DDR4 USB 3.1 DVI&HDMI

Ortalama 600 TL fiyatı var. Bu ana kart RYZEN işlemcilerin tamamıyla %100 uyumludur ve sisteminin en az 4 yıl aynı performans ile çalışmasına yardımcı olur, diğer donanımların %100 performans vermesini sağlar.

Ram: Kingston 16GB (2x8GB) Hyperx Predator 3200MHz DDR4 CL16 Dual Kit Ram HX432C16PB3K2/16

1000 ile 1500 TL aralığında fiyatları değişiyor ancak Ryzen 5'e bunu takarsan bilgisayarın uçar.

Monitör konusunda bir şey söyleyemem, ben daha önce Ryzen 3 işlemciye yukarıda önerdiğim parçaları taktım ekran kartı hariç ve bilgisayar uçak gibiydi. Ryzen işlemcilerin en büyük özelliği ekran kartına ihtiyaç duymamasıdır, bütün belleği ram'den alabilirler ancak oyuncular için tabi ekran kartı şart. Sen Ryzen 3 yerine 5 alırsan ve bu ekran kartını takarsan seni yarı yolda bırakmaz.

Bu topladığım donanım ortalama 5,000-5,000 TL civarı tutacak, bundan daha da düşürürsem oyuncu bilgisayarı olamaz. :)
Lim10Ata ASametYildirim SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Ek olarak ekran kartı için rx580 8gb'de tercih edebilirsiniz, freesync özelliği olan bir monitör alırsanız yırtılmanında önüne geçmiş olursunuz.
SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)

Ahmet adlı üyeden alıntı

İbrahimŞEN madem bu kadar zorlamaya niyetlisin o halde sana bir bileşen çıkaralım. :)

Bunun fiyatı ortalama 2000 TL ile 2,250 TL aralığında ve bunun bir altı GTX1050 olarak geçiyor istersen onu da alabilirsin ancak firmanın kendisi 1050 serisinin oyuncu bilgisayarı için %100 performans garantisi vermiyor. 1060 yerine 1050 tercih edersen fiyatı 1000 TL civarında tutar.

SSD: Samsung serisinden 512mb hıza sahip orta segment bir SSD işinizi görecektir ortalama 500-600 TL fiyat aralığı var. Backlinkcigeldi SSD konusunda baya tecrübeli oda size destek olabilir.

İşlemci: Ben senin yerinde olsam İntel yerine Ryzen 5 tercih ederim, bizzat kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim bilgisayar 3 saniyede açılıyordu ve bir kez olsun donma yaşamadım ve tarayıcıya tıklamam ile açılması saniyesinde gerçekleşiyordu. 3.4GHz alırsan 1200 TL civarında 3.6 alırsan 1600 TL civarında.

Ana kart: MSI B350 PC MATE Amd B350 AM4 Soket 3200MHz O.C. DDR4 USB 3.1 DVI&HDMI

Ortalama 600 TL fiyatı var. Bu ana kart RYZEN işlemcilerin tamamıyla %100 uyumludur ve sisteminin en az 4 yıl aynı performans ile çalışmasına yardımcı olur, diğer donanımların %100 performans vermesini sağlar.

Ram: Kingston 16GB (2x8GB) Hyperx Predator 3200MHz DDR4 CL16 Dual Kit Ram HX432C16PB3K2/16

1000 ile 1500 TL aralığında fiyatları değişiyor ancak Ryzen 5'e bunu takarsan bilgisayarın uçar.

Monitör konusunda bir şey söyleyemem, ben daha önce Ryzen 3 işlemciye yukarıda önerdiğim parçaları taktım ekran kartı hariç ve bilgisayar uçak gibiydi. Ryzen işlemcilerin en büyük özelliği ekran kartına ihtiyaç duymamasıdır, bütün belleği ram'den alabilirler ancak oyuncular için tabi ekran kartı şart. Sen Ryzen 3 yerine 5 alırsan ve bu ekran kartını takarsan seni yarı yolda bırakmaz.

Bu topladığım donanım ortalama 5,000-5,000 TL civarı tutacak, bundan daha da düşürürsem oyuncu bilgisayarı olamaz. :)

ErcanDinsel adlı üyeden alıntı

Ek olarak ekran kartı için rx580 8gb'de tercih edebilirsiniz, freesync özelliği olan bir monitör alırsanız yırtılmanında önüne geçmiş olursunuz.

Güzel bilgiler için çok ama çok teşekkür ediyorum.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Ahmet adlı üyeden alıntı

İlkokul döneminden beri chip dergisi dahil tüm bilgisayar parçası(donanımi) ve yazılımı içeren dergileri toplayan ve bu konuda yeni gelişmeleri de takip eden biri olarak şu an için piyasadaki en iyi ssd samsung 970 evodur. Samsung daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. Corsair kullandım xpg serisini kullandim toshiba kullandım kısaca en popüler 4 5 ssd modelini denedim. Samsung açık ara önde.
Bu arada
Bu benim kasa :) sağ altta ekran kartı altında xpg yazan bir soğutucu var o da benim ssd soğutucusu :) normalde çoğu kişi bilmez bunu. Ben ssdyi tam performansta kullanmak için soğutucu ile kullanıyorum. Üste minik fan ve altta termal ped var. Ledleri de ayrı güzel oluyor.

Öncelikle şu kurla üst seviye bir pc kurmak çok zor. Black friday i kaçırmasaydın belki olabilirdi.
Gtx 1070 sığmaz bu sisteme işlemciden anakarttan kısmak zorunda kalirız darbogaz olur.

Onun harici x470 anakart öneriyorum önümüzdeki yıllar da rahatça kullanabilmen için en kötü tuf serisi x450 almanı tavsiye ederim ha diyorsan ben sistemi ilerleyen yıllarda parça bazında değil komple upgrade yaparım anakartı x350 bazında seçebilirsin.

Ram konusunda 16gb ram sığar bu bütçeye. Ryzen 5 sığar, gtx 1060 sığar, x450 tuf anakart sığar, 650 corsair psu da sığar fakat tüm bunlardan sonra 6kya yakın bir meblağ tutar. Monitör hariç. Bu orta seviye bir kasadır. Bunun altında alacağın her şey seni 1.5 sene içinde yarıyolda bırakacaktır. Bana kalırsa bütçeni 3k daha çıkar sana ryzen 7li 1070li sistem dizelim. 2.5 3 sene kullanırsin.
Ahmet Lim10Ata ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

DRAVR DRAVR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 28 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
5000 TL ile geçen seneye kadar çok iyi sistemler toplayabilirdik. Yukarıda ki arkadaşında belirttiği gibi ekran kartları acayip pahalandı. Ekran kartını bir kenara bırakırsak eğer sadece oyuncu klavye ve mause almak istesen 1000 tl civarını buluyor içinde kulaklık vs. koyarsak belkide geçiyor. Ortalama 1000 tl desen iyi bir ekran almak gerekiyor. Bunun içinde yaklaşık en az 1500 TL civarında olacaktır. 2500 TL kasayı toplamadan gitmiş olucak :)

Ama bu kadar karamsar bakmamak gerek illaki 5000 TL ye güzel birşeyler toplanabilir. En azından 2-3 sene sonra bir iki parça değişimiyle iyi hale getirebilirsin. Sonuçta masaüstü..

Ekran kartı amd kullanabilirsin daha uyguna gelebilir aynı şekilde anakartıda, burda bence en önemli noktalardan birisi güç kaynağı ve sıvı soğutmanın kalitelisini alman olucaktır.

Tavsiye olarak şu arkadaşın videolarını izlemelisin:
https://www.youtube.com/user/TeknoGalaxy/videos
SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al