wmaraci reklam

Bilgisayar açılışta f1'e basmadan açılmıyor?

10 Mesajlar 10.932 Okunma
smmexpress

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
American megatrends anakartım var geçen harddiskim yanmıştı yeni aldım çalışıyor fakat bios'tan bir şey yapmıştım eski harddiskim varken ne yaptığımı hatırlamıyorum şimdi açılışta power düğmesine basıyorum f1'e basınız yazıyor basınca açılıyor sıkıntı yok. Ama neden direkt açılmıyor.

Selamunaleyküm.
wmaraci
reklam

Gokhan01 Gokhan01 Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 93 / 108
  • Ticaret 18, (%100)
floppy disk kullanıyormusun ? Biostan floppy disk disable yap hatta Biosda hataları gösterme diye bir menü var kapat düzelir bios error disable yapcan.

AhmetTokyuz AhmetTokyuz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnternet Programcısı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Gökhan Blog adlı üyeden alıntı

floppy disk kullanıyormusun ? Biostan floppy disk disable yap hatta Biosda hataları gösterme diye bir menü var kapat düzelir bios error disable yapcan.

Bios'u kapatmak, yetmeye bilir ki, bios'u kapatmak iyi bir şey değil. Ekran görüntüsü alabilirsen veyahut orada f1'le birlikte yazan hatayı buraya yazarsan yardımcı olmaya çalışırım. Birde kasada bip sesi var mı ?

SunucuBilgim SunucuBilgim Web Master Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 78 / 71
  • Ticaret 5, (%100)
Tahminimce Boot ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. First Boot Device'nin HDD seçili olduğundan emin olun fakat arkadaşında söylediği gibi o ekranda yazanı buraya yazar yada ekran alıntısı iletirseniz çok daha sağlıklı yardımcı olabiliriz

www.sanalkarga.com - Bilgi Paylaştıkça Çoğalır...
wmaraci
wmaraci

MetinBiyik MetinBiyik @_metinbiyik Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Radio Network Teknik
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 194 / 195
  • Ticaret 7, (%100)
Bir ara arkadaşın bilgisayarada olmuştu, araştırdık ve ne hikmetse anakarttaki saati çıkarıp takın geçiyor yazıyordu ve bir deneyelim dedik sorun çözülmüştü :)

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
BIOS'ta Halt On isminde bir seçenek var. BIOS yazılımına göre menü değiştiği için tam yerini belirtemiyorum, ancak çok zor bir yerde değil biraz dolaşırsanız bulursunuz.

Bu seçenek işletim sistemi başlatılmadan önce yapılan POST sırasında bir hata, uyarı, yada sorun tespit ederse kullanıcıyı bilgilendirmek üzere durur. Floppy hatası olabilir, saat hatası olabilir, klavye hatası olabilir. Eğer bu ayarı No Errors seçerseniz sistem hiçbir hatada durmaz, bu da sizin sorununuza çözüm olur.

Ancak problemi görmezden gelmek yerine çözmeye çalışmak en iyisi. Bu yüzden verilen hata mesajını burada paylaşırsanız problemi de çözebiliriz.

rimde06 rimde06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 3 / 12
  • Ticaret 36, (%97)
arkadaslar bunun tek sebebi laptop veya masaustulerin icerisinde bulunan bir pil bu pil bittikten sonra o hatayi veriyor o pil zamani ve tarihi tutuyor zaten f1 e basinca zaman ve saat sifirlanir fabrikaya doner laptoplarda neresinde bilmiyorum ancak masaustulerin icerisinde anakartin ucerinde yassi bir pil onun uzerinde kendi kod numarasi olur o pili alip pil alacaginiz bir yere goturup aynisindan alip takabilirsiniz bu pilin cikmasida kolaydir takmasida kendisi mandallidir.

pcse7en pcse7en Teknoloji Editörü Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci - Teknoloji Editörü
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 7 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
"F1" komutu uyarısı bios ayarları yüklenirken oluşan sorunlardan veya ayarların yüklenememesinden kaynaklanır. Bunun sebebi arkadaşın belirttiği gibi bios pilinin bitmesidir.

www.mehmetaliertunc.com / İSTE Öğrenim Görevlisi

enesgultekin enesgultekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik,Web,Systems manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Genelde F1 komutu boot ile başladığı zaman görmesini istediğiniz gerek donanımları görememesinden kaynaklanır. Belki floppy disk yada Cd rom u filan yoktur. Onları devre dışı bırakın.
Not: Sadece tahmin yürütüyorum.

Owl Owl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Ustadim biosa gir main menu de keydoard errors var o all errors tur suan onu no error yap sorunun duzelir kolay gelsin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al