wmaraci reklam

Bilgisayar tamircilerine, mühendis hocalarıma ihtiyacım var...

3 Mesajlar 674 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

wordpress4love wordpress4love Anahtar Teslim Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Öğrenci, Wordpress
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** V**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 20 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar.

Sistemimde Kali Linux 32-bit vardı, işlemcimin 64-bit desteklediğini öğrendikten sonra bir USB ye 64-bit Ubuntu bootladım. Bilgisayarıma taktım. Fakat boot menümde USB belleğim görünmüyordu.

Sonra Kali Boot Managerdan, "kali(şuanki sistemim) , usb" sırasını, "usb, kali" yaptım. Belki bu şekilde USB yi görür diye. Görmedi. Şimdi ise "Default Boot Device Missing or Boot Failed." hatasını alıyorum.

Bazı videolarda BIOS kurulumundan "Legacy" veya "UEFI" ayarı yaptıklarını, boot sırası değiştirdiklerini falan gördüm. Ama benim BIOS kurulumum sanırım çok eski, bu ayarlardan hiç birine sahip değil. BIOS kurulumumun fotoğraflarını koyuyorum.

resim 1

resim 2

resim 3

Sanırım tek çarem, SSD'yi tamamen temizlemek. Fakat onu da çıkartamıyorum çünkü bilgisayar tablet bilgisayar olduğu için ekran yapıştırma, vidası yok. Sökersem yeniden birleştiremem.

Bilgisayarcıya gittim, bana "biz farklı programlar kullanıyoruz, başka bilgisayara bağlıyoruz, yapması 4-5 saat sürüyor" tarzı şeyler söyledi.

Nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Veya başka bir çözüm öneriniz var mı? Kendim de yapabileceğim bir şey için para vermek istemiyorum.

Bilgisayar markası: Lenovo Ideapad MIIX-300 10-IBY
BIOS sürümü: DACN25WW

Lütfen yardımcı olun. Eksik bir bilgi varsa hemen tamamlarım. Teşekkür ederim.

Anahtar teslim Wordpress site kurulumu.
wmaraci
reklam

YALINYALNIZ YALINYALNIZ Server Admin Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sunucu/Sistem Yöneticisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 8 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Başka bir PC'den flaşına Manjaro veya Mint çekiyorsun hocam, sonra da onu formatlıyorsun. Aklı başında veya bilgili bir insan gerekmedikçe kali'yi ilk sistem olarak kurmaz :D

wordpress4love wordpress4love Anahtar Teslim Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Öğrenci, Wordpress
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** V**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 20 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

yalinyalniz adlı üyeden alıntı

Başka bir PC'den flaşına Manjaro veya Mint çekiyorsun hocam, sonra da onu formatlıyorsun. Aklı başında veya bilgili bir insan gerekmedikçe kali'yi ilk sistem olarak kurmaz :D

Acemiliğimize geldi diyelim hocam :D Her gün başka bir hata başka bir bug, size yemin ederim her gün savaşıyorum sistemimle. Neyse umarım verdiğiniz çözüm işe yarar, teşekkür ederim.

Anahtar teslim Wordpress site kurulumu.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al