Merhaba, herkese hayirli geceler.

Arkadaslar bu nasil bir hata gercekten anlamis degilim.

Gectigimiz gun CS2 oynarken bir anda monitor gitti. Kasa calismaya devam etti lakin ekran gelmedi. Biraz bekledim, ekran yine gelmedi fakat arka planda oyundaki sesleri duyabiliyordum, yani kasa calismaya devam ediyordu. Su anda da bu sorun devam ediyor ve artis gostermis durumda. CS:GO'da biraz daha oynayabiliyordum fakat bugune kadar boylesi fazla kesilmiyordu.

Ben aktif olarak grafik tasarim programlari kullaniyorum, hic boyle bir sorun olmuyor. Ne zaman ki CS:GO oynuyorum, ekran gidiyor. Ilaveten; CS2 de hic oynayamiyorum dahi. Oyuna girmem yeterli, oyunu acinca direkt olarak 1-2 saniye sonra ekran gidiyor yine ayni senaryo.

Ek olarak; ekran gittigi vakit bilgisayarda bir ses artisi oluyor.

Simdi, ekran kartim MSI GTX 1080 Ti Gaming X Trio (NVIDIA)

Denedigim Yontemler;

• Ramleri cikardim taktim.
  • Fanlari ufak bir temizledim.
  • Kablolari cikardim, bekledim. Kasanin guc tusuna 5-6 kez basip statik elektrigi bosaltmaya calistim. (Keza ana prizin.)
  • Oyun ve ekran cozunurluk degerlerini esitledim. (Bir sorun yoktu.)
  • Oyunu Tam Ekran Pencereli modda denedim.
  • NVIDIA Denetim Masası -> OpenGL ile Görüntü Oluşturma GPU'su -> Otomatik Seç -> Ekran Kartı

Arastirarak bu konuyu actim, bazi arkadaslarin denedigi yontemleri denedim fakat yine de bir cozum olmadi. Bu sorun asiri derecede bir artis gosterdigi, adeta oyun oynatmadigi icin konuyu baska bir cozum denemeden once aciyorum. Hakikaten asiri keyfimi kacirdi.

Ilaveten, monitor kasaya iki tarafli DVI ile bagli, fakat bugune dek hic sorun olmuyordu.

Yardimlarinizi esirgemeyiniz. Simdiden tesekkur ederim, hayirli geceler.