freelance iş ilanları

HP Laptop Tavsiye

9 Mesajlar 1.198 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Reosta33 Reosta33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle merhaba değerli forumdaşlar laptop almayı düşünüyorum da bir laptop buldum şuanda piyasada indirimde hp olması ve amd ekran kartı kullanması biraz kafamda soru işaretleri oluşturdu. Ben pek oyun oynayan biri değilim bu bilgisayarla program kodlamayı ve adobe programlarıyla video ve grafik işleme işlemleri yapacağım
laptop : http://www.selfsatis.com/hp-250-g4-p5u05ea-i5-6200-15.6-4g-500g-2gb-dos.html
sorularım şunlar:
1)amd kartlar fazla ısınıyor diye biliyorum bana sorun çıkartır mı? fazla ısınma olur mu?
2)Bu bilgisayar normal kodlama ve adobe programlarında yeterli mi?
3)bu bilgisayara hdd dışında 2. bir ssd takabilir miyim?
Teşekkür Ederim.

http://www.selfsatis.com
wmaraci
reklam

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Normal kodlama ve Adobe programlarını açabilirsiniz. Ancak performans olarak sizi memnun edecek bir işlemci kullanmamakta. Laptop alacaksanız mobil işlemci türlerinden U serilerinden uzak durmanızı öneriyorum . Ancak alacağınız fiyatlara göre güzel bir bilgisayar. Bu fiyatlarda yüksek kalite bekleyemezsiniz.

Isınma olayı evet amd işlemci ve ekran kartları biraz daha fazla ısınmakta.Bu ısınmayı kaliteli soğutucular ile minimum seviyelere tutabiliyorlar ancak bu laptop 'u kullanan birisi olmadığım için hangi tür soğutma sistemi kullandıklarını bilemem. Bu yüzden seriyi kullananlara sormanız gerekmektedir.

SSD takarsanız programlarda daha seri işlem yapabilirsiniz , %80 ihtimalle 2. hdd takabilirsiniz ek modüllerle bu sağlanabiliyor.

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
[quote=murattat]
Normal kodlama ve Adobe programlarını açabilirsiniz. Ancak performans olarak sizi memnun edecek bir işlemci kullanmamakta. Laptop alacaksanız mobil işlemci türlerinden U serilerinden uzak durmanızı öneriyorum . Ancak alacağınız fiyatlara göre güzel bir bilgisayar. Bu fiyatlarda yüksek kalite bekleyemezsiniz.

Isınma olayı evet amd işlemci ve ekran kartları biraz daha fazla ısınmakta.Bu ısınmayı kaliteli soğutucular ile minimum seviyelere tutabiliyorlar ancak bu laptop 'u kullanan birisi olmadığım için hangi tür soğutma sistemi kullandıklarını bilemem. Bu yüzden seriyi kullananlara sormanız gerekmektedir.

SSD takarsanız programlarda daha seri işlem yapabilirsiniz , %80 ihtimalle 2. hdd takabilirsiniz ek modüllerle bu sağlanabiliyor.
[/quote]
Hocam peki bana onerebileceginiz bir laptop var mı bütçeyi esnetebilirim

ogzhnbaygul ogzhnbaygul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 31 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
git bu paraya masaüstü topla amd apu a10 alırısın gta 5 bile açıyor ekran kartına gerek yok sana bayağı bir yeter.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
[quote=ogzhnbaygul ]
git bu paraya masaüstü topla amd apu a10 alırısın gta 5 bile açıyor ekran kartına gerek yok sana bayağı bir yeter.
[/quote]
Masaüstü işimi görmüyor hocam laptop lazım teşekkürler tavsiyeniz için

LazCoder53 LazCoder53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 621 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
Asus k555ub al. Vatanda 12 gb ram modeli var, 2249₺. Dun aldım. Kesinlikle tavsiye ederim

Bu mesaj Jedi Arşivleri'nden Force ile bağlantı kurularak gönderilmiştir. Sürc-ü Lisan varsa affola.

May the force be with us...

csci35 csci35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 135 / 61
  • Ticaret 7, (%100)
HP almayın HP pişmanlıktır her HP bilgisayarında ısınma sorunu vardır başınızı çok ağrıtır kardeşimle birlikte 2 laptop aldık HP ikisindede sıcakta sogutucu olmasına rağmen bilgisayar kapanmakta kasa bakımından asus tercih edin derim toshiba gibi markalar iyidir HP ve Casper pişmanlıktır ama
LazCoder53

kişi bu mesajı beğendi.

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1349
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Hp almayın derim.

Çoğu modellerinde ya klavye sorunu çıkıyor yada ısınma problemi bazılarında 2 problemde aynı anda oluyor haa 0 alıcam derseniz ilk alırsınız belki 1-2 ay ısınmaz ama illaki ilerleyen zamanlarda ısınmaya başlar. :)

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam, kışın ısınma sorunu olmaz. Yaz aylarında ise fazlaca terlersin.

Kısaca, HP sinir katsayını fırlatır.

www.ontedi.com
www.cizgi.site
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al