wmaraci reklam

laptop bataryası hk

11 Mesajlar 1.558 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Cypersnet Cypersnet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek PHP, C+
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 71 / 13
  • Ticaret 4, (%100)
merhaba arkadaşlar,

bugün pc durmadan kendi kendine kapandı teknik servise götürdüm birçok şeyi denediler ve sonunda bataryayı iptal edip öyle denediler pc kapanmadı. Asıl sorum şu laptop benim bataryası sökülmüyor acer marka bunu nereden tedarik edebilirim. Şuan prize takılı kullanıyorum aslında almama gerek var mı bilmiyorum mobil çok kullanmıyorum 1 yılda batarya pert oldu. ?

wmaraci
reklam

atila atila Sms Onayı Gerekli Kimlik Onayı
  • Üyelik 11.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilinmiyor
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 21 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Bence fişde kullanıyorsan hiç boşuna batarya alma bende hep fişte kullanıyorum bir gün bataryada kullanıyım dedim full jarzı warken 20 dk sonra batarya zayıf dedi, batarya takılı sürekli fişte kullandığım için batarya ölmüş kısacası.
Cypersnet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek PHP, C+
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 71 / 13
  • Ticaret 4, (%100)

atila adlı üyeden alıntı

Bence fişde kullanıyorsan hiç boşuna batarya alma bende hep fişte kullanıyorum bir gün bataryada kullanıyım dedim full jarzı warken 20 dk sonra batarya zayıf dedi, batarya takılı sürekli fişte kullandığım için batarya ölmüş kısacası.

valla sorma hocam pc bugün 70 kere kapandı bende noluyor dedim delirdim meğer batarya imiş sorun

MucahitErgul MucahitErgul Dijital Medya Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Ve Reklam
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 32 / 98
  • Ticaret 34, (%100)
Günümüz Li-ion bataryalar (telefon,tablet,laptop) hücreli yapıya sahiptirler. Eğer sürekli şarjda bırakırsanız hücreler ölür. Cep telefonunu sürekli %30 da şarj eden kişi bir süre sonra pilinin o %30 luk kısmını kaybeder. Bu yüzden bataryaları bazen tamamen bitirerek doldurmak gerekiyor.

Laptopda batarya gerekli mi diye sorarsanızda eğer laptopunuzun bataryası bozulmuş ise kesinlikle akım korumalı bir priz alarak kullanmaya devam edin Çünkü batarya aynı zamanda akımı dengeleme işlevide görüyor bu sayede cihazının sürekli aynı akım ve güçte enerji alıyor.

Benim bildiklerim ve yorumum bu kadar yanlışım varsa affola :D
Cypersnet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek PHP, C+
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 71 / 13
  • Ticaret 4, (%100)

MucahitErgul adlı üyeden alıntı

Günümüz Li-ion bataryalar (telefon,tablet,laptop) hücreli yapıya sahiptirler. Eğer sürekli şarjda bırakırsanız hücreler ölür. Cep telefonunu sürekli %30 da şarj eden kişi bir süre sonra pilinin o %30 luk kısmını kaybeder. Bu yüzden bataryaları bazen tamamen bitirerek doldurmak gerekiyor.

Laptopda batarya gerekli mi diye sorarsanızda eğer laptopunuzun bataryası bozulmuş ise kesinlikle akım korumalı bir priz alarak kullanmaya devam edin Çünkü batarya aynı zamanda akımı dengeleme işlevide görüyor bu sayede cihazının sürekli aynı akım ve güçte enerji alıyor.

Benim bildiklerim ve yorumum bu kadar yanlışım varsa affola :D

doğru söylüyorsun hocam li-lion batarya acer v13 için nereden bulabilirim bilmiyorum ama öylede böylede zarar sonuçta

• Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 32 / 98
  • Ticaret 34, (%100)
Laptopun modeline dayanarak pil aramanız boşuna olur bence çünkü bataryası çıkmayan laptoplarda bataryalar belli bir estetik şekli olmadığı için modele göre değil seriye göre üretiliyorlar. Laptopu sökerek bataryanızın serisine bakarak bulabilir veya aynı akım değerini sağlayan başka bir seri batarya kullanabilirsiniz.
Cypersnet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek PHP, C+
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 71 / 13
  • Ticaret 4, (%100)

MucahitErgul adlı üyeden alıntı

Laptopun modeline dayanarak pil aramanız boşuna olur bence çünkü bataryası çıkmayan laptoplarda bataryalar belli bir estetik şekli olmadığı için modele göre değil seriye göre üretiliyorlar. Laptopu sökerek bataryanızın serisine bakarak bulabilir veya aynı akım değerini sağlayan başka bir seri batarya kullanabilirsiniz.

aslında almak bile istemyorum 1 senede batarya yok oldu yeni nasıl daha kötü resmen eskiden casper vardı bende 4 sene kullandım batarya yine iyidi

• Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 32 / 98
  • Ticaret 34, (%100)
AC14B8K serisi batarya bulunuyor hocam cihazın içinde tr de satışı yok amozondan getirebilirsiniz ancak isterseniz.

https://www.google.com.tr/search?q=ac14b8k+battery&oq=AC14B8K&aqs=chrome.1.69i57j0l4.1799j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#safe=active&q=ac14b8k+batarya

• Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek PHP, C+
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 71 / 13
  • Ticaret 4, (%100)

https://www.amazon.com/ZTHY-AC14B8K-Battery-Chromebook-TravelMate/dp/B00UL6LD8Q bu olur mu sizce acer aspire v13 ve pahalı biraz sanırım

• Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 32 / 98
  • Ticaret 34, (%100)
Kalitesine göre değişiyor fiyatlar. Seri numarası aynı olduğu sürece sıkıntı olmaz almadan önce cihazı açıp aynı bataryamı var diye kontrol etmenizi veya youtube dan cihazın açıldığına dair videolara bakarak batarya konusunda emin olmanızı öneririm.
Cypersnet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al