wmaraci reklam

Laptop kendiliğinden kapanıyor :(

19 Mesajlar 3.583 Okunma
wmaraci reklam

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)

MehmetAliDag adlı üyeden alıntı

Servisten yeni geldi zaten fan tertemiz ekran kartı cipinde sorun var dendi tamir edili zaten ama simdi hicbir sey yapamıyorum :(

Ekran kartı tamir edildi denmişse ana kart mevta demektir Sanılanın aksine Chip değiştirme o kadar başarılı veya sorunsuz değil.

Servise geri götür belki bir çözüm bulurlar

www.Hizliisler.com
wmaraci
reklam

HbY HbY | hepSi Bir yaLan | Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilisim Sektoru
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 6 / 55
  • Ticaret 11, (%100)
laptop soğutucu ve macunla çözüm arayın

https://kadinveaile.net

MehmetAliDag MehmetAliDag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Designer & Adwords
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
tuhaf olan şey ben hiçbir ısınma sezemiyorum bilgisayarın altında :( tuhaf ya ne yapıcam hiç bilmiyorum işlemciyi düşürdüm %50'de kullanıyorum mesela. Esetle taradım iki tane virüs çıktı sadece onları sildi. Ama yok bir şey değişmedi

dagmehmetali@yandex.com

ennes81 ennes81 SEO Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Tasarım - Seo
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 38 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
Fanın dönüyor olması işlemini düzgün yapıyor anlıma gelmiyor, herhangi sebepten dolayı yetersiz dönüp soğutmuyor olabilir. İşlemci jelinin yenilenmesi de gerekebilir. Bios ayarlarından ısı ayarlarını kontrol etmelisiniz, haberiniz olmadan değiştirmiş olabilirsiniz. Laptoplarda nadir gözükür ama Power sorunu da olabiliyor, güç yetersiz geldiğinde de aniden kapatır. Yazılımsal sorunsa anlamak için en iyi yöntem cd de format bölüme gelmeden PC'yi onar seçeneğine girerek onarım başlatınız, ve diğer seçeneklerde gezinip zaman geçiriniz, pc bu sıra yüksek performansta çalışacak, uzun bir süre kapanmıyorsa donanımsal sorun yok demektir. Aynı sorunu yaşayanlar bunları deneyebilir.

Bugünü yaşayın, yarın tarih olacak.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

ennes81 adlı üyeden alıntı

Fanın dönüyor olması işlemini düzgün yapıyor anlıma gelmiyor, herhangi sebepten dolayı yetersiz dönüp soğutmuyor olabilir. İşlemci jelinin yenilenmesi de gerekebilir. Bios ayarlarından ısı ayarlarını kontrol etmelisiniz, haberiniz olmadan değiştirmiş olabilirsiniz. Laptoplarda nadir gözükür ama Power sorunu da olabiliyor, güç yetersiz geldiğinde de aniden kapatır. Yazılımsal sorunsa anlamak için en iyi yöntem cd de format bölüme gelmeden PC'yi onar seçeneğine girerek onarım başlatınız, ve diğer seçeneklerde gezinip zaman geçiriniz, pc bu sıra yüksek performansta çalışacak, uzun bir süre kapanmıyorsa donanımsal sorun yok demektir. Aynı sorunu yaşayanlar bunları deneyebilir.

Hocam tesekkur ederim biostan
Bir ara isi ayarlarına bakicam bu arada pcye format aşdan once onar kısmından dolaşın demişsin ama ben cdyi takiyorum daha cd veya dvden onyukleme yapmak icin bir tusa basınız yazısını zor goruyorum bastığımda da dosyalar yükleniyor yazısı geliyor hop yine kapanıyor

dagmehmetali@yandex.com

TolgaTuran61 TolgaTuran61 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek php
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 1, (%0)
Bende Dell marka kullanıyorum. Bende de bu sorun oluyordu. Soğutucu aldım sorunu ortadan kaldırdım. En büyük nedeni laptop aşırı derecede ısınıp kendiliğinden kapanıyor. Şayet sizinde Laptop çok ısınıyorsa kendiliğinden kapanması normal. En iyisi soğutucu alın.

ExelDragon ExelDragon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 73 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam dediklerimi denediyseniz ve olmadıysa bir de şöyle bir önerim olacak.

Windows açıldığında hangi uygulamaları otomatik olarak başlatıyor?
Cihazınız win 8 ise görev yöneticisi> başlangıç yaparak, win 7 ise alt+r yaparak "Çalıştır"ı açıp "msconfig" yazarak bakabilirsiniz.
Ona göre gereksiz gördüğünüz, virüs sandığınız uygulamaları bi' kapatıp deneyin derim.

Bu dediklerimin hiç biri olmaz ise %95 teknik bir sorun vardır.

ennes81 ennes81 SEO Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Tasarım - Seo
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 38 / 31
  • Ticaret 1, (%100)

MehmetAliDag adlı üyeden alıntı

Hocam tesekkur ederim biostan
Bir ara isi ayarlarına bakicam bu arada pcye format aşdan once onar kısmından dolaşın demişsin ama ben cdyi takiyorum daha cd veya dvden onyukleme yapmak icin bir tusa basınız yazısını zor goruyorum bastığımda da dosyalar yükleniyor yazısı geliyor hop yine kapanıyor

Format aşamasına dahi geçemiyorsanız hocam kesinlikle donanımsal bir problem ile karşı karşıyasınız diye düşünüyorum. İşi iyi bilen teknik servise verseniz iyi olur.

Bugünü yaşayın, yarın tarih olacak.

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam hepinize ayrı ayrı tesekkur ederim. Butun önerilerinizi uyguladım ama sonuc değişmedi yine servise verdim donanımsal bir sorun oldugu aşikar. En azından denedim. Gercekten önerileriniz icin binlerce kez tesekkur ederim. Hakkinizi helal edin umarım sorun servis tarafından hemen cozulebilir.

dagmehmetali@yandex.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al