wmaraci reklam

Laptopu Masaüstü Yapabilirmiyim

12 Mesajlar 1.941 Okunma
wmaraci reklam

saykoyazar saykoyazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 43 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Evet arkadaslar cildirdim :D laptobumu kendi kasasindan cikarim normal bir masaüstü bilgisayar kasasina takabilirmiyim islemciye masaüstü fan takabilirmiyim.
denemeden önce yaziyorum cünkü elimdeki son laptobu heba edesim yok :D

Laptop :samsung r510

motogaraj.net
wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Neden böyle birşey yapma gereği duyuyorsun?
saykoyazar

kişi bu mesajı beğendi.

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Uygun kasa ve ayna bularak tabikide yapabilirsin, ancak bulamıyacağına eminim. Elbette kendin yaptırabilirsin ancak maliyetinin ne kadar yüksek olacağını tahmin ediyorsundur, ayrıca üstteki arkadaşın sorusunun cevabını bende merak ettim. :)
saykoyazar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 43 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Neden böyle birşey yapma gereği duyuyorsun?

laptop performansi gayet iyi ama bazen asiri isinmilar oluyor boyle durumda beni asiri rahatsiz ediyor tek sebebi bu ayrica masaustu olara kkullanirsam anakarti daha havadar olacagi icin daha iyi verim alirim diye düsünüyorum :D normaldede masaüstü ekipmani olarak elimde her sey var sadece kasa eksik :) iste dostlar bende burda kafamda yanan bir lamba gördüm ve buraya yazdim :D .Ben bu islemi yaparkende islemciyi laptop fanindan kurtarip normal masaüstü fan takmayi planliyorum ama anakart onu döndürecek gücü verirmi buda bi soru isareti.Konuyla ilgi arastirma yaptim ve benim planladigim gibi bi sey ile daha karsilasamadim acaba yapsammi :D

motogaraj.net
wmaraci
wmaraci

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
bence yapmasan daha iyi nekadar az yer kaplarsa okadar iyi bnm icin :)
performansı iyiyse bitane sogutucu al veya hangi parça ısınıorsa onu yenilemen daha kolay bence

Ek Olarak: bende laptobumun kasasını degismek isterdim cok seviorum ama alt kasa kırık sallanıor :D

MultiAnaliz.com

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Sırf ısı nedeniyle böyle birşey yapmanı tavsiye etmem, kaliteli bir taban soğutucu işini görecektir, onun dışında zaten O.C. yapamayacağın için performans konusunda gözle görülür bir fark olmaz.

Bir ara benzeri bir fikiri bende düşünmüştüm fakat uğraşmak istemedim. Benim fikrimde laptop ile ldc bir ekranı birleştirerek tek parça bir sistem yapmayı düşünmüştüm. :D

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Çok basit en kolay yöntem boş bir kasa al bu kasa içerisinde sadece fan takılı olsun veya diğer soğutma sistemleri.Lebtobun ekranını sök biraz araştırırak ne kadar basit olduğunu göreceksin.Daha sonra lebtobu kasanın içerisinde uygun bir şekilde yerleştir.Kasanın kapağı açık dursun ( Bilgisayarı çalıştırmak için lebtob üzerindeki power tuşuna basman gerekicek :D ) hdmı çıkışı varsa buradan veya vga kablosuyla monitörede görüntünü aktarırsın.Birer adette kablosuz klavye ve maus setinide alırsan tadından yenmez.

En basit ve uğraşsız şekli bu zamanında yaptım ve çokta güzel oldu.

Yok prof bir şekilde olacak dersen komple sökeceksin lebtobu anakartını falan kasaya monte edeceksin.Acemiysen bir ton iş çıkacak başına.

Kasa içerisine lebtobu olduğu gibi bırak kasa içerisine takacağın 2 tane sağlam fan ile zaten buz gibi olacak.
saykoyazar

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Bir tane kasa al güzel fanları iyi bir şey olsun. Sonra laptopu aç anakartını ve tüm tutucularını güzelce ayır. daha sonra yalnızca anakartın tutucusunu çıkarma. Bunalı çeşitli malzemelerle kasa içine sallanmayacak, düşmeyecek şekilde monte et. Ekran, güç, usb vb. için çıkış kablolarını kasanın arkasından bir yerden al. Bu kadar. Ben de yapmıştım.
saykoyazar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 43 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Eger yaparsam burada paylasirim :D

07ibrahim07 adlı üyeden alıntı

Çok basit en kolay yöntem boş bir kasa al bu kasa içerisinde sadece fan takılı olsun veya diğer soğutma sistemleri.Lebtobun ekranını sök biraz araştırırak ne kadar basit olduğunu göreceksin.Daha sonra lebtobu kasanın içerisinde uygun bir şekilde yerleştir.Kasanın kapağı açık dursun ( Bilgisayarı çalıştırmak için lebtob üzerindeki power tuşuna basman gerekicek :D ) hdmı çıkışı varsa buradan veya vga kablosuyla monitörede görüntünü aktarırsın.Birer adette kablosuz klavye ve maus setinide alırsan tadından yenmez.

En basit ve uğraşsız şekli bu zamanında yaptım ve çokta güzel oldu.

Yok prof bir şekilde olacak dersen komple sökeceksin lebtobu anakartını falan kasaya monte edeceksin.Acemiysen bir ton iş çıkacak başına.

Kasa içerisine lebtobu olduğu gibi bırak kasa içerisine takacağın 2 tane sağlam fan ile zaten buz gibi olacak.

Acemilik felan yok kardesim egolu davranmak gibi olmasin ama heryerden bilgisayar parcasi cikan bi odada yatiyorum bu islemi yapmayi planliyorum yorumlariniz icin tesekkur ederim :)

motogaraj.net

berkangndz berkangndz Php & Swift Developer Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 366
  • Beğeniler 175 / 87
  • Ticaret 7, (%100)
dikkat et kasaya direk takarsın vs. cihazı çöp etme :D yapılabilir maliyet acısından da gidip tahtaya montelersin :D olur biter ancak fanları direk kasa üstünde monte edemeyebilirsin onları da harici pil vs. gibi şeylerle çalıştırabilirsin bende kasayı laptop olarak kullanmak için araştırma yapıyorumda güç kaynağı çok yer kaplıyor :D :D
saykoyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al