wmaraci reklam

Lütfen bakar mısınız? Laptop Hata!

7 Mesajlar 1.189 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Değerli forum üyeleri;

DeLL Inspiron 15 7000 Gaming marka model laptop kullanmaktayım.
Bilgisayarımı bir gün açık bıraktım indirme yapmak için. Ertesi gün geldiğimde kendi kendine bir hata vermiş olarak karşılaştım. Hatada ACPI BIOS ERROR yazmakta. Epey uğraştım gerek internet'te gerek youtube de yabancı kaynaklar dahil baktım ancak çözemedim. Format atmayı denedim çeşitli kaynaklarda ahci kapatma önerileri var veya Legacy ya da UEFI modların hepsinde denedim ancak Windows10 kurulumu da yapmıyor. Yani açılışta tam yükleme başlatma esnasında Windows logosu çıkar çıkmaz bu hatayı veriyor. Hatta Windows10 kurulu SSD de bağladım, üzerindeki m2 ve mekanik hdd yi de söktüm çeşitli konfügürasyonlarla ancak bu hatada takıldım kaldım çıldırmak üzereyim. Hayatımda hiç böyle bir şey görmedim. Gerçekten ölümcük bir hata mı yoksa basit bir yöntemi mi var bilmiyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim yardım edecek tüm değerli üyelere.

wmaraci
reklam

GADS GADS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek ....
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 14 / 17
  • Ticaret 2, (%100)
İşe yarayabilir; https://www.dell.com/support/article/tr-tr/sln114988/dell-bilgisayar%C4%B1n%C4%B1zda-tabletinizde-veya-sunucular%C4%B1n%C4%B1zda-donan%C4%B1m-sorunlar%C4%B1n%C4%B1-tan%C4%B1lamak-ve-%C3%A7%C3%B6zmek-i%C3%A7in-dell-tan%C4%B1lama-ara%C3%A7lar%C4%B1?lang=tr

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

Cevabınız için teşekkür ederim hocam buna bakmıştım yine de teşekkür ederim.

Halen çözemedim gerçekten ilk kez böyle bir şey yaşıyorum 5-6 yıllık deneyimimde...

BRAGA BRAGA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 248
  • Beğeniler 49 / 60
  • Ticaret 2, (%100)
hocam biraz araştırdım hatayı, bu hata genelde uyku modundan geçiş olunca oluyormuş. çözüm için ilk önce laptop un pilini ve ram lerini sökün, biraz bekleyin tekrar takın. sonra bios a girip sıfırlayın yani varsayılan ayarlara dönün. sonra verdiğim resimdeki ayar bios ta varsa açın, bu ACPI modu nun açılması gerekiyormuş
bios ayar

işe yaramazsa bios tan secure boot u kapatıp tekrar format atmayı deneyin.
UNKEF zoriani

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

zoriani zoriani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 32 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Aynı sorun başımıza gelmişti, batarya + şarj kablosu +ram + disk+ bios pilini sökün güç tuşuna 15 saniye kadar basılı tutun ve 15 dakika bilgisayarı açmayın. 15 dakika sonra parçaları geri takıp bilgisayarı geri açabilirsiniz. Ama cihazın garantisi varsa siz açmadan garantiye götürün.
BRAGA UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

BRAGA adlı üyeden alıntı

hocam biraz araştırdım hatayı, bu hata genelde uyku modundan geçiş olunca oluyormuş. çözüm için ilk önce laptop un pilini ve ram lerini sökün, biraz bekleyin tekrar takın. sonra bios a girip sıfırlayın yani varsayılan ayarlara dönün. sonra verdiğim resimdeki ayar bios ta varsa açın, bu ACPI modu nun açılması gerekiyormuş
bios ayar

işe yaramazsa bios tan secure boot u kapatıp tekrar format atmayı deneyin.

zoriani adlı üyeden alıntı

Aynı sorun başımıza gelmişti, batarya + şarj kablosu +ram + disk+ bios pilini sökün güç tuşuna 15 saniye kadar basılı tutun ve 15 dakika bilgisayarı açmayın. 15 dakika sonra parçaları geri takıp bilgisayarı geri açabilirsiniz. Ama cihazın garantisi varsa siz açmadan garantiye götürün.

Değerli insanlar bilgi paylaştığınız için teşekkür ederim ayrıca araştırıp yorum yaptığınız için de çok teşekkür ederim. Deneyeceğim ve dönüş yapacağım.

onurozmen onurozmen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)
Bios pillini sökme şansınız varsa söküp bilgisayarı çalıştırın. Ayrıca bu sorunun en büyük nedeni disk kaynaklı olabiliyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al