wmaraci reklam

Macbook Alacağım Ama Endişelerim var

8 Mesajlar 1.226 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ugurcx ugurcx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 58 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

Elimde uzun süredir kullandığım 2011 serisi MacBook Pro var ve bu cihazda temel photoshop, montaj, edit işlemlerini halledebiliyorum. Ancak biraz daha ciddi bir işe kalkıştığımda beni yarı yolda bırakıyor ki şaşırmıyorum zaten 8 yıllık bilgisayar :)

Şimdi yeni bir cihaz almak istiyorum ancak bu cihazda Cinema4D , After Effects ve Premiere Pro gibi programların rahat rahat çalışıyor olması, gerek çalışma esnasında, gerek render işlemleri sırasında takılma-donma yavaşlama gibi sorunlarla karşılaşmamak istiyorum.

Araştırdığım iki model var;

MacBook Pro MV962TU/A
2.4 GHz 4 çekirdekli 8. nesil Intel Core i5 işlemci, 4.1 GHz’e kadar Turbo Boost
Intel Iris Plus Graphics 655
8 GB 2133 MHz LPDDR3 bellek
256 GB SSD depolama

2.8 GHz 4 çekirdekli 8. nesil Intel Core i7 işlemci, 4.7 GHz’e kadar Turbo Boost
Intel Iris Plus Graphics 655
16 GB 2133 MHz LPDDR3 bellek
256 GB SSD depolama

ilk modeli bulmak kolay hemen her yerde mevcut ancak ikinci model daha zor bulunuyor. Sizce birinci model, bu programlarla çalışmak için yeterli mi yoksa biraz uğraşıp 16GB ve i7'lik versiyonu mu almalıyım? Teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
İşlemci ve ram olarak aşağıdaki çok daha iyi zaten. Eğer grafik işleri yapacaksanız 2019 modellerde 15” cihazların ekran kartı daha iyi. En iyi verimi 15” olan cihazlarda alırsınız
ismailaksoyes

kişi bu mesajı beğendi.

Mustttiii Mustttiii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 38 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
2.hocam zaten elinin altında bir tane var bunuda düşük özellikli alman mantılı olmaz almışken ikinciyi al kolay kolay değişen bir şey değil zaten.

ugurcx ugurcx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 58 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

berkaycatak adlı üyeden alıntı

İşlemci ve ram olarak aşağıdaki çok daha iyi zaten. Eğer grafik işleri yapacaksanız 2019 modellerde 15” cihazların ekran kartı daha iyi. En iyi verimi 15” olan cihazlarda alırsınız

Dediğiniz gibi 2.model çok daha iyi ancak opsiyon olarak sunulduğundan hazırda satılmıyor özel sipariş vermeniz gerekiyor bugün sipariş verirsem kargoya 6 Aralık'ta verilebileceğini söylediler o yüzden diyorum acaba o kadar süre beklemek yerine 1.modeli alsam o da ihtiyacımı karşılar mı diye düşündüm:) 15'' cihazlar bana çok büyük geliyor alışmışım küçük cihazlara :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

vizyonbilisim vizyonbilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** U**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 20 / 20
  • Ticaret 2, (%100)
Kullanacağınız süreyi göz önünde bulundurarak (örnek: 3.5-4.5 yıl arası) bu aralıklarda ise, biraz daha ileri dönemlerdeki yeniliklere hazır olabilecek bir cihaz almayı düşünmelisiniz, arasındaki fiyat farkını bu aralıktaki dönemden hesaplamasını yaparsak, zaten ileri teknolojiyi tercih etme düşünceniz yükselecektir.. Doğru bir yerden alım gerçekleştiriyorsunuz, süre normal gibi aslında.. Yeni cihazınız şimdiden hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle..
ugurcx

kişi bu mesajı beğendi.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Cinema4D, After Effects ve Premiere Pro demişsiniz, bu programlardan alacağınız çıktıların boyutlarının farkındasınızdır diye düşünüyorum. 256 GB depolama ile idare etmeniz biraz zor olacaktır. Harici bir depolama çözümü de düşünmenizi tavsiye ederim.
CoNraD13

kişi bu mesajı beğendi.

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Video render için yüksek kapasiteli ram bellek ve okuma-yazma hızı yüksek bir SSD olursa çok rahat edersiniz. 8gb ram bile yetmiyor render için başka birşey yapmadan beklemeniz gerekiyor video süresi uzunsa daha kötü. Minimum 16 gb ram tavsiye ederim.

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)
selam hocam, bende 3-5 ay önce bu modele geçtim;
2.8 GHz 4 çekirdekli 8. nesil Intel Core i7 işlemci

tek kelimeyle inanılmaz....

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al