wmaraci reklam

SSD Disk ve SATA Disk Kutusu Öneriniz

11 Mesajlar 1.908 Okunma
wmaraci reklam

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba bir kaç gündür ssd bakıyorum bütçem dahilinde Scandisk Ultra II 120 GB ile Samsung 850 EVO 120GB arasında kaldım. Testlerde aynı performansı vermesine rağmen herkes samsungu al diyor.

Fiyat farkı 60 TL. Sizin öneriniz nedir?

Bir diğer isteğimde eski hdd yi taşınabilir hale getirmek için disk kutusu almak. Onun içinde 50 tl ye kadar bütçem var. Piyasada Frisby marka dolu. Şu ürünü buldum. Memnun kalanlarda var. Usb 3.0 destekli disk kutusu öneriniz nedir acaba arkadaslar. Bugün sipariş geçmeyi düşünüyorum ikisinide.

wmaraci
reklam

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Sandisk bildiğim kadarıyla harddisk konusunda samsungdan daha iyi neden fiyat farkı var anlamadım. Bu ürünü alınca laptop'a nasıl takıyoruz laptopun sökülmesi mi lazım bilgi verebilir misiniz hocam anlamıyorum da ssd performansı baya etkiliyormuş belki kısmet olursa bende alırım. Yazılım vs nasıl olacak?

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Etkilemezolur mu. Canavar oluyor canavar. Ama anakart desteğinize göre değişir. Sata 1-2-3 çok farklı disk performansları alırsınız. Ki bence ssd takacak olan birininin en az sata2 desteği olmalı.

Laptopa takması gerçekten çok kolay. Arka kapaklarından hdd ve ram için zaten kolay ulaşmak için bir bölüm vardır. Kendi hdd niz %90 ihtimalle 2.5 inch tir. Alacagınız ssd yi de aynı boyutta almanız yeterlidir. 1 ila 3 vida vardır. Sökeceksiniz ve yuvasından cıkaracaksınız. SSD yi aynı sekilde takmanız yeterli olacaktır.

Samsung bu işte scandiskten daha iyi buna eminim ama bu kadar fiyat farkına değer mi? Yani son kullanıcı hız testlerinde hemen hemen yakın çıkıyolar. ö k

HasanHuseyin HasanHuseyin wagonn.net Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Samsung EVO 850 oldukça performanslı. Öneririm. Kendi MBPro'mda kullanıyorum. Gayet hızlı.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
macbook taçokta gerek olmazmış aslında :) veriyorum siparişi hocam sağolun Hasan Hüseyin Albayrak

• Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

ozdenfurkan adlı üyeden alıntı

macbook taçokta gerek olmazmış aslında :) veriyorum siparişi hocam sağolun Hasan Hüseyin Albayrak

MB düşük MD101TU/A modeli içerisinde 5400RPM HDD vardı. Mecbur onu kaldırıp, SSD eklemek zorunda kaldım.

xpadam xpadam ileri seviye PHP,illustrator,. Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek ileri seviye PHP,illustrator,.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Scandisk Ultra II 120 GB bu gün elime geçti daha yeni kargo ile kurdum sorun yok bence windows testinde 7.9 tam puan aldı bence fazla para vemeye gerek yok,tercih senin tabi

• Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

xpadam adlı üyeden alıntı

Scandisk Ultra II 120 GB bu gün elime geçti daha yeni kargo ile kurdum sorun yok bence windows testinde 7.9 tam puan aldı bence fazla para vemeye gerek yok,tercih senin tabi

Windows puanlarının saçma değerler verdiğini anlayınca MS, Windows 8.1 ile o sistemi kaldırdı. O puanlara pek güvenmenizi tavsiye etmem.

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Bugün teknopatta izledim. 9 bin tl ye efsane bir makina dizdiler ve diske samsung 850 evo taktılar. Testlerdeki üstünlüğünü vesamsungun kalitesini de düşününce samsung evo siparişi verdim. 60 tl için aklımda kalsın istemiyorum. Uzun vadeli kullanım için aldım sonuçta. xpadam Hasan Hüseyin Albayrak

Coldcraftings Coldcraftings WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek C# , SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 16 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
850EVO değilde normal kingston SSD Takmıştım bende performans sonuçları Normal hddlere göre çok yüksek 10 sn'de açılan windows 8.1 4-5 sn gibi bir süreye düşmüştü.Şimdi bilgisayarı değiştirdim ama yinede yüksek boyutlu bir ssd takmayı düşünmüyor değilim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al